טיולים למקדשים ומבצרים בהודו
הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

טיולים למקדשים ומבצרים בהודו


להיחשף לתרבויות ומסורות מיוחדות
מאת: צוות לגעת בהודו 13/04/19

מקדשים מרהיבים ומבנים פלאיים

טיול להודו הוא טיול לארץ מלאה בניגודים, החל ממזג אוויר ועד לתרבויות שונות ומגוונות אליהם ייחשף המטייל .בהודו ניתן לבקר בשפע מרשים של מקדשים מרהיבים ושל מבנים פלאיים. בראש ובראשונה ניתן למצוא את הטאג' מאהל המפורסם, אבל אסור לוותר גם על מקדשים אחרים ועל מבנים מרהיבים שזכו להכרה בכל רחבי העולם.

בדרום הודו, למשל, קיים ריכוז גדול מאוד ומרשים של מקדשים מסוגים שונים. עם זאת, גם באזורים אחרים של המדינה הענקית והמתיירת הזאת קיימים מבנים בגדלים שונים, שם ניתן למצוא עולי רגל ונזירים, מאמינים וטקסים.

במידת האפשר, נהוג לשלב בזמן הטיול שהות במקדשים או במנזרים בזמן קיומם של טקסים מקומיים. מכיוון שקיימים ברחבי המדינה הזאת מגוון של אמונות, דתות ומנהגים, קל להיחשף לתרבויות וטקסים שונים, לבתי תפילה מעניינים ולמסורות מיוחדות.

שווקים, מבצרים

לצד המקדשים השונים, חלקם מצוי בגבהים ובאזורים שוממים למדי, כדאי מאוד לדעת שבהודו יש גם מבצרים ואתרים רבים. אתרים כאלה יכולים להיות מעניינים מאוד וגם דרך מצוינת לגלות נוף מרשים, ממקומות גבוהים. מבצרי המהרג'ות המפורסמים של רג'סטאן וכן מבצר אגרה, שכדאי לשלב ביחד עם הביקור בטאג' מאהל ומבצרים נוספים יכולים להבטיח חוויה מלמדת ועשירה אודות אירועים היסטוריים, קרבות מכריעים ועושר אגדי.

תוך כדי טיול מאורגן להודו, כמו גם בטיול שיוצא בקרוב, נהוג לבקר לא רק באתרים "גדולים", בנויים לתפארת. השווקים ההודיים הם חוויה בפני עצמה. עם עושר של ריחות, טעמים, צבעים ואנשים. במקומות כאלה, כדאי מאוד לבקר בהנחיה של מדריך מנוסה שמסייע בהכרת מלכודות תיירים לא נעימות והימנעות ממקומות פחות סימפטיים.