טיולי
תרבות
סתיו

חוויה הודית סוחפת כולל פסטיבל ה’דוסרה’ – אוקטובר 2021

18 ימים (16 לילות) בהדרכת אסף גדרון

טיול בוטיק בקבוצה קטנה – מקסימום 15 מטיילים

 

טיסה בינלאומית תביאנו אל דלהי Delhi, שם נתחיל את מסענו ביום סיור מרתק בבירתה של הודו. נמשיך אל אגרה, שם נכלול סיור במונומנטים הקלאסיים של שושלת ה’מוגהולים’ Mughals, מבצר אגרה וכמובן  הטאג’ מאהאל Taj Mahal.

 

בג’יפור Jaipur, בירת רג’סטאן, נבקר במבצר אמבר Amber fort ובמצפה אסטרולוגי מעניין. נצפה בקיר המרהיב של ‘ארמון הרוחות’, נשוטט בשווקים ונצפה בסרט הודי בבית הקולנוע המפורסם. נסתובב בפושקר  Pushkar כפר קדוש וקסום עם אגם יפהפה ואחד ממעוזי התרמילאים הישראלים בהודו. שוק צבעוני ושוקק, טכסי “פוג’ות” Puja על האגם, טבילות של עולי הרגל ומקדשו של האל ברהמה. פשוט פנינה.

 

נמשיך ונמצא את עצמנו באודייפור Udaipur, עיר מקסימה, אגמים בתוכה, הנקראת גם “העיר הלבנה” ונחשבת לאחד האתרים הרומנטיים ביותר בהודו וזה במהלך פסטיבל ה’דוסרה’ Dussera בו חוגגים את ניצחון הטוב על הרע והאור על החושך.

נבקר במקדש הג’איני המרהיב ברנקפור Ranakpur.

נצא מהמסלול התיירותי “הרגיל”, נבקר גם בכפרים קטנים ופינות ייחודיות ונלון בארמון של מלכים מקומיים (מהרג’ות). “זוהי רג’סטאן האמיתית”.

נמשיך ונטייל ב’מהרנגאר’ Mehrangarh המבצר המרשים של ג’ודפור Jhodpur – “העיר הכחולה” ובשוק הססגוני שבליבה .

 

נקדיש זמן משמעותי לאזור ג’יאסלמר  Jaisalamer, אזור מדברי קסום במערב הודו, בלב הדיונות ובעמקי מדבר תאר.  ג’איסלמר עצמה היא “עיירה שנלקחה מהאגדות”, כל קיר פשוט מפוסל ביד אומן. אומרים שג’יסלמר היא מוזיאון ענק שהאדם והטבע משלבים בה אומנות מדהימה. נדלג בטיסת פנים מלב מדבר טאר Thar desert  הרג’סטני בחזרה אל דלהי ונשלים את טיולנו בעיר, עם סיורים בשווקים השוקקים של דלהי העתיקה.

 

 

נמשיך צפונה ברכבת מהירה ונוחה, לימי טיול חווייתיים באזור רישיקש Rishikesh והארידוור Haridwar שם נכיר את העולם הרוחני של ההינדואיזם, דרך ביקור באשראמים, השתתפות בטקסים מרגשים ומפגש עם עולי הרגל וסדהואים- נזירים הינדואיים לגדות נהר הגנגס הקדוש.

 

מעוניינים להצטרף לטיול?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם