טיולי
תרבות
סתיו

חוויה הודית צבעונית וסוחפת כולל פסטיבל ה’דיוואלי’ – 2022

18 ימים (16 לילות) בהדרכת אסף גדרון

טיול בוטיק בקבוצה קטנה – מקסימום 15 מטיילים

נצא מישראל בטיסה בינלאומית אל מומבאי ומשם נמשיך בטיסה פנימית אל דלהי Delhi, שם נתחיל את מסענו ביום סיור מרתק בבירתה של הודו.

נמשיך אל אגרה, שם נכלול סיור במונומנטים הקלאסיים של שושלת ה’מוגהולים’ Mughals, מבצר אגרה וכמובן  הטאג’ מאהאל Taj Mahal.

מאגרה נמשיך אל רג’סטאן Rajasthan , מדינה מאוד מסורתית ואקזוטית, צבעונית ושוקקת חיים.  זוהי ארץ אגדות אלף לילה ולילה, ארץ הרועים, המבצרים, המוסיקה וחצרות ‘האוולי’ מקושטות. המורשת הרג’פוטית מציגה עם גאה, מלא כבוד ומצד שני מאוד רומנטי.

משמעות השם רג’סטאן Rajasthan  היא מדינת המלכים, רָאגָ’ה (Raja) פירושו מלך.
רג’סטאן נמצאת בצפון מערב הודו, והיא הגדולה בשטחה מכל מדינות הודו.
בעברה, רג’סטאן הייתה מחולקת לאין ספור “ערי ממלכה” עם קשרים מורכבים כמו קשרי נישואים והסכמים שונים. ממלכות קדומות אלו השאירו את חותמם באין ספור מבצרים וארמונות ציוריים הנראים כאילו לקוחים מתוך האגדה, וחלקם הפכו ל”אתרי מורשת”.

מישורי רג’סטאן, רחבי ידיים מעוטרים בצמחייה מדברית דלילה, אלו נופי סוואנה עוטפים כפרים קטנים כשברקע מתנוססות גבעות נמוכות. בחלקה הדרומי והמזרחי עובר “רכס האראוואלי” Arawali Range  זהו אזור מיוער ועשיר בבעלי חיים. בחלקה הצפוני והמערבי משתרע “מדבר תאר” Thar desert  הגדול, הממשיך מעבר לגבול, אל תוך פקיסטאן.

נתחיל בג’יפור Jaipur, בירת רג’סטאן. שם נבקר במבצר אמבר Amber fort ובמצפה אסטרולוגי מעניין. נצפה בקיר המרהיב של ‘ארמון הרוחות’, נשוטט בשווקים וברחובותיה היפים של העיר הורודה.

נסתובב בפושקר  Pushkar כפר קדוש וקסום עם אגם יפהפה ואחד ממעוזי התרמילאים הישראלים בהודו. שוק צבעוני ושוקק, טכסי “פוג’ות” Puja על האגם, טבילות של עולי הרגל ומקדשו של האל ברהמה. פשוט פנינה.

נמשיך ונמצא את עצמנו באודייפור Udaipur, עיר מקסימה, אגמים בתוכה, הנקראת גם “העיר הלבנה” ונחשבת לאחד האתרים הרומנטיים ביותר בהודו.

נבקר במקדש הג’איני המרהיב ברנקפור Ranakpur  ונצא מהמסלול התיירותי “הרגיל”, נבקר גם בכפרים קטנים ופינות ייחודיות ונלון בארמון של מלכים מקומיים (מהרג’ות). “זוהי רג’סטאן האמיתית”.

נטייל ב’מהרנגאר’ Mehrangarh המבצר המרשים של ג’ודפור Jhodpur – “העיר הכחולה” ובשוק הססגוני שבליבה ונקדיש זמן משמעותי לאזור ג’יאסלמר  Jaisalamer, אזור מדברי קסום במערב הודו, בלב הדיונות ובעמקי מדבר תאר.  ג’איסלמר עצמה היא “עיירה שנלקחה מהאגדות”, כל קיר פשוט מפוסל ביד אומן. אומרים שג’יסלמר היא מוזיאון ענק שהאדם והטבע משלבים בה אומנות מדהימה. נדלג בטיסת פנים מלב מדבר טאר Thar desert  הרג’סטאני בחזרה אל דלהי ונשלים את טיולנו בעיר, עם סיורים בשווקים השוקקים של דלהי העתיקה Old Delhi.

נתנסה בנסיעת רכבת (מהירה ונוחה) ונמשיך לטיול ברישיקש Rishikesh ובהרידוור Haridwar שם נכיר את העולם הרוחני של ההינדואיזם, דרך ביקור באשראמים, השתתפות בטקסים מרגשים ומפגש עם עולי הרגל וסדהואים- נזירים הינדואיים לגדות נהר הגנגס

מעוניינים להצטרף לטיול?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם