הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

טיולי תרבות

טיול לצפון מזרח הודו

טיול מעמיק ומקיף לצפון מזרח הודו, כולל פסטיבל הורנביל

 

תאריכים
מספר ימי טיול: 21
נובמבר - דצמבר 2018
בהדרכת: דורון בן חיים
מחיר הטיול: יעודכן בהמשך
תוספות:
ויזה להודו- 90 $
טיפים לנותני השירותים בהודו – 100 $
מסע של פעם בחיים אל הודו שלא הכרתם

 טיול עומק אל תרבויות השבטים בצפון מזרח הודו

טיול עומק אל "הודו האחרת" - מחוזותיה הקסומים והחבויים של הודו, כולל פסטיבל הורנביל בנגלנד

בטיולנו, המקיף ביותר לאזור זה, נבקר ב- 5 מדינות שבצפון מזרח הודו. נשלב נסיעה בג'יפים אל עומק השטח (נהגים מקצועיים מקומיים) והליכות קלות בנופים מדהימים, עם ביקורים בכפרים אקזוטיים ומפגש אוטנטי, מיוחד וחווייתי עם בני השבטים.

נטפס על רכס ההימלאיה המזרחי כשפסגת הקנג'נג'ונגה חולשת מעל. נתחיל באזור דרג'ילינג Darjeeling וסיקים. אזור מדהים ביופיו, ובמרכזו עיירת הנופש ההררית, מלכת ה"היל סטיישנס" של הודו. ניכנס אל ממלכת סיקים Sikkim ונכיר את התרבות הבודהיסטית המקומית, דרך ביקורים במנזרים ובכפרים. סיקים, הממוקמת בפינה מרוחקת על רכס ההימלאיה, נחשבת בעיני תושביה ל"שנגרילה" – גן העדן המיתולוגי. חבל ארץ שליו ונינוח השומר על אמונותיו הייחודיות המזכירות את התרבות הטיבטית. כאן נמצא שילוב של תרבות בודהיסטית עתיקה עם שבטים קדומים של "בני לפצ'ה" והינדים נפאלים "בני לוחמי הגורקה".


נמשיך אל 3 מתוך "שבע האחיות". אזור המאופיין בתרבות שבטית קדומה, הנמצא בקצה המזרחי, המרוחק והפחות ידוע של הודו. בנגלדש מדרום, טיבט מצפון ובורמה ממזרח.

נבקר באסם Assam, עמוד השידרה של האזור ובמקדש קמקיה. מרכז שאקטי אנרגטי יקומי על פי האמונה ההינדית, הנמצא בבירת המדינה, גוהטי. נרכב על פילים בשמורת קזירנגה, בה נפגוש מקרוב את הקרנף חד הקרן, האנדמי לאזור. וניכנס לביקור משמעותי באי מג'ולי, אי בנהר הברהמפוטרה, בעל אופי שבטי ייחודי.

במדינת מגהלאיה Meghalaya, הגשומה בעולם, נבקר בכפרי שבט הקאסי ונלך על גשרי השורשים החיים, חוויה מדהימה הייחודית לשבט הקאסי Kassi .

ניכנס אל האזור השבטי של נגלנד Nagaland, מדינה על גבול בורמה. עירוב של 17 שבטים, חלקם ממוצא בורמזי, שהמכנה המשותף שלהם הוא הקישוט באוזן ומכאן שמם. להעצמת החוויה בנגלנד, נלון בכפרים, בבתי התושבים ובבית הארחה של הכפר.

נסיים בפסטיבל הורנביל Hornbill, הקרוי על שם ציפור אהובה. פסטיבל המאגד את כל השבטים האלו יחד, לחגיגת ענק. סיום מדהים המתאים לטיול שכזה.

 

תוכנית הטיול
מחיר והערות
מפה
על המדריך
תמונות מהשטח
טופס הרשמה

יום 1,     הטיסה להודו:
טיסת לילה עם חברת תורכיש אירליינס, מתל אביב, דרך איסטנבול, אל דלהי Delhi. ההמראה מנתב"ג מתוכננת לשעה 12:30.

ימים 2 – 3,     דרג'ילינג Darjeeling :
נחיתה בדלהי והמשך בטיסת פנים מאל שדה תעופה קטן במזרח הודו. נטפס על רכס ההימלאיה המזרחי, בנסיעה יפיפייה, אשר תביאנו אל דרג'לינג (כ- 3 ש' + עצירות). עיירת נופש הררית, בעלת אווירה קולוניאלית, בגובה 2134 מטר. העיירה נוסדה על ידי הבריטים שברחו מהחום של אזורי השפלה בקיץ אל האוויר הצח והקריר. דרג'לינג הוקמה ליד מנזר קדום שנתן לה את שמה, וסביבה הוקמו אחוזות קולוניאליות וחוות לגידול "תה הדרג'ילינג" המפורסם בטעמו וריחו.
אוויר הרים ותצפיות נוף מדהימות משולבים באווירה של חופש. ערבוב הודי – אירופאי אקזוטי של בתי קפה ומרכז שוקק.
נצפה בפסגות המושלגות של רכס ההימלאיה המזרחי, כאשר חמשת פסגות הר הקנג'נג'ונגה Kanjanjunga (8598 מטר) דומיננטיות בנוף.
נשלב ביקור באזור הכפרי עם תצפיות נוף והליכה בשדות, בהם גדל התה הטוב והיקר ביותר בעולם. נשוטט בשווקים האקזוטיים שבעיירה ונצא לנסיעה קצרה ומשעשעת ב"רכבת צעצוע הררית", שבעבר הייתה אמצעי הקשר העיקרי של דרג'ילינג אל מחוזות השפלה.
הלינה בדרג'ילינג – 2 לילות.

ימים 4 -7,     4 ימים של ביקור משמעותי בממלכת סיקים Sikkim :
נתחיל עם החלק המערבי של מדינת סיקים, אחת מפינות החמד היותר מרוחקות, מיוחדות ומרתקות בתבל (5 ש' + עצירות). נעלה בדרך יפהפייה ומתפתלת לביקור באזור פלינג. נבקר באגם קדוש, במנזר ייחודי ובכפרי האזור, שם נוסדה הממלכה במאה ה 17. פה נזכה במבט מרשים על פסגות הר הקנצ'נג'ונגה, חולשת מעל וקרובה מתמיד.
ביום 6 נעבור אל מרכז סיקים. נסייר בגנגטוק, בירת הממלכה ובסביבותיה. נשוטט בשוק המקומי -  Lal Bazar ובסמטאות העיירה הנעימה. נמשיך ונבקר במנזר רומטק, המנזר הראשי והגדול בסיקים, אשר בו סטופות, ציורים ופסלים מעניינים במיוחד. נפגוש בנזירים ונשמע את תפילתם. הקומפלקס מכיל בתוכו את הפקולטה האקדמית ללימודים בודהיסטים גבוהים.
באחד הימים, נבקר בכפר סיקימי מקסים, נשוטט בשדותיו, נאכל עם הכפריים, ונשתתף באירוע ייחודי ואוטנטי למקום...
בימים 4-5, הלינה בפלינג Peling – 2 לילות.
בימים 6-7, הלינה בגנגטוק Gangtok  - 2 לילות.

יום 8,     מסיקים אל גוהטי Guwahati ומקדש קמקיה Kamakya:
נצא ממדינת סיקים בנסיעה (כ- 4 ש' + עצירות), נעצור על גדות נהר הטיסטה Tista, ואחר הצהרים נדלג בטיסה קצרה אל גוהטי, בירת מדינת אסאם. הגדולה מבין מדינות "שבע האחיות" של צפון-מזרח הודו. רוב שטחה של המדינה שטוח ומשתרע לאורך עמק נהר הברהמפוטרה Brahmaputra, העובר כעמוד שידרה לאורכה. לכן, המדינה משופעת באדמות סחף, קרקע ואקלים אידאליים לגידול אורז. לעומתו, אזור הגבעות של אסאם, הוא מהמקומות הגשומים בעולם. ייתכן שזו מולדתו של צמח התה. לתה יש ערך כלכלי חשוב במדינה והוא נפוץ בה גם כעץ ולעיתים כשיח-בר. במדינה זו מפיקים כשני שליש מכמויות התה בהודו, התה האסאמי נחשב לאחד המשובחים ביותר בעולם. אסאם היא גם מולדת המשי, משם נדדה הטכנולוגיה של הפקתו לסין. נבקר במקדש קמקיה, מרכז אנרגיית השאקטי היקומי. על פי האמונה ההינדית, שם שוכן אבר מינה, היוני, של האלה הגדולה.
הלינה בגוהטי.


ימים 9 – 10,    שבט הקאסי במדינת מגהלאיה Meghalaya:
הבוקר נשלים את ביקורנו בגוהטי, ונצא בנסיעה אל מדינת מגהלאיה (כ- 3 ש' + עצירות) - "משכנם של העננים" בשפת המקום. מגהלאיה הינה רצועה הררית, בין המישורים של אסאם ובנגלדש, בירתה שילונג Shilong - עיר הסלעים, ידועה גם כבירת הרוק נ'רול ההודית. חלקים נרחבים מהמדינה מכוסים ביערות טרופיים, כתוצאה משילוב של מזג אויר נינוח עם כמות משקעים הגבוהה בעולם. בצ'רפונג'י (סורה) ובמוסינראם יורד גשם בממוצע של כ- 12,000 מ"מ בשנה, והן נחשבות לערים הגשומות בתבל (כן כן, 12 מטר משקעים בשנה).
אוכלוסיית המדינה מורכבת מ-3 שבטים, אשר ייחודם בקיום מסורת מטריארכלית – דומיננטיות נשית. בחברה זו הבנות הצעירות הן היורשות. הן אלו שדואגות להורים והן אולי השריד האחרון לתרבות המטריארכלית בעולם. נצא אל עומק השטח וניסע לאורך גבול בנגלדש בנוף יפהפה. נבקר את בני שבט הקאסי, נסייר בכפריהם, נראה אותם במלאכתם וניגע מקרוב באורח חייהם הייחודי. באחד הימים נשתתף באירוע בכפר שבטי. נוסיף הליכה על גשר בעל שורשים חיים, חוויה ייחודית מהממת!!!
הלינה בשילונג – 2 לילות


יום 11,    שמורת הטבע קזירנגה Kaziranga וסביבותיה:
נרד מגבעות הקאסי אל מישורי אסם וערוגת נהר הברהמפוטרה. נתארח בכפר 'אסאמי', נשוטט בסמטאותיו, נפגוש בכפריים, נאכל עימם ונשתתף באירוע ייחודי ואוטנטי למקום...
"פארק קזירנגה"  Kaziranga N.P, הוא גן עדן לאוהבי הטבע. וכמובן, תצפיות קרובות על הקרנף חד הקרן Unicornis Renoseorus. למחרת ניכנס עם שחר, על גבי פילים, לסיור בתוך הפארק, הנותן את "המבט הקרוב" בקרנף המרשים והאנדמי למקום.
הלינה בריזורט הממוקם סמוך לשמורת הטבע קזירנגה.

ימים 12 – 13,   מקזירנגה אל האי מגולי Majuli:
נשלים בסיור הבוקר את ביקורנו בשמורה ונצא לנסיעה קצרה, דרך שדות התה המפורסמים של אסם. נשוט על נהר הברהמפוטרה ונעבור לביקור משמעותי באי מג'ולי. אי הנהרות הגדול בעולם, מקום מיוחד, שונה ומנותק, המחובר ליתר העולם במעבורת. בני המקום חיים בשיתוף סימביוטי מעניין ויפיפה, עם בני שבט המישינג, שבטים אחרים, וקהילה אסאמית בעלת צביון שונה וייחודי של תרבות הווישנאיה. נסייר באי, נבקר את הקהילות השונות, במנזרי הסאטרה, נפגוש את בני השבטים ונחזה בטכסיהם. עם סיום הביקור במג'ולי, נחזור במעבורת אל היבשת, ללינה בריזורט יפייפה, הממוקם בלב שדות התה.
הלינות בימים אלו, בריזורטים פשוטים ועממים, בעלי אופי מקסים ואוטנטי למקום.

ימים 14 – 15 – 16,    כפרים וחוויה שבטית בנגלנד Nagaland:
היום ניכנס אל נגאלנד  Nagaland. מדינה הגובלת באסאם ממערב וצפון ובבורמה ממזרחה. אחת המדינות הקטנות בהודו, אך היותר אקזוטיות שיש, ובירתה קוהימה Kohima .
מדינה הררית, עשירה מאד בצמחייה טרופית ובבעלי חיים המתאימים לאקלים זה.
אנשי נגאלנד – בעלי הנקבים באוזניים, בשפתם, מתקיימים בעיקר מחקלאות מסורתית, בעלת שיטה ייחודית, כך, שככול שהם משתמשים בקרקע הם מטייבים את הקרקע לגידול הבא.
זוהי אוכלוסייה המורכבת מ- 17 שבטים שונים, הידועים במלאכת האריגה השונה וייחודית לכל כפר, עיצוב שונה לבקתת המגורים, מערכת חברתית שונה ושפה שונה האופיינית לכל שבט ושבט. בני הנאגה מצטיינים בשירה וריקודים שבטיים, ריקודי מלחמה וריקודי פולקלור, השונים מכפר לכפר. לכן מופעי ריקוד ותלבושות ססגוניות אופייניות הן מחזה שכיח בכפרים אלו ובעיקר בזמן הפסטיבל השנתי של הכפר. ב- 3 ימים אלו, נבקר במספר שבטים בכפרים שונים, נפגוש בבני השבטים השונים ונשב עימם. באחד הלילות נלון בבתי התושבים וניצור עימם קשר אישי ואינטימי, בלילה ארוך, עם סיפורים ושירה סביב למדורה. בערב נוסף, נפגוש בנשות אחד הכפרים, שידגימו בפנינו את מלאכתן, ריקודיהן ושירתן. גם נשב עימן לשיח הדדי ונלון בבית הארחה של הכפר.
בימים 14 + 15 הלינה בבתי משפחה ובתי הארחה פשוטים ובסיסיים באזור הכפרי.
ביום 16 הלינה בקוהימה.

ימים 17 – 18 – 19,     קוהימה, כפרי האנגמי ופסטיבל הורנביל Hornbill festival:
הורנביל הנו שם של ציפור מרשימה, המאוד אהובה באזור. על שמה קרוי הפסטיבל הגדול השנתי של כל שבטי צפון מזרח הודו, פסטיבל הורנביל.
אנחנו נהיה שם, איתם, בפסטיבל הגדול, לביקור משמעותי ובשהיות ארוכות. נחזה בהופעות שונות של בני השבטים השונים. נפגוש באומנים ובבני השבטים השונים במפגש אישי מרתק. בעיקר נשמח בשימחתם, נחגוג איתם וניתערבב בבני המקום שבאו לחגוג יחד.
בימים אלו, נשלב ביקורים בכפרי שבט האנגמי, נתארח ונלון בבתיהם ונכיר אותם אישית ולעומק. נוסיף ונסייר בעיר קוהימה ובשוק המרתק שבה. אלו ימים אקזוטיים וחווייתיים, שיחדרו עמוק לנשמותינו ויקנו להם מקום טוב ואוהב בנבכי ליבנו.
ביום 17 הלינה בקוהימה.
בימים 19+18, הלינה בבתי משפחה פשוטים ובסיסיים באזור הכפרי - 2 לילות.

ימים 20 – 21,     מנגלנד אל דלהי וחזרה הביתה:
נדלג בטיסת פנים מנגלנד, דרך קולקטה, אל דלהי. נסיעה קצרה למלון, ערב חגיגי ולינה קצרה.
בבוקר המחרת, נצא בטיסה מדלהי, שתחזירנו הביתה, דרך איסטנבול.
ההמראה מדלהי מתוכננת לבוקר ה- 5.12, בשעה 07:00, והנחיתה בתל אביב מתוכננת לשעה 14:30 בצהרים.

מחיר הטיול: יעודכן בהמשך

 - דולר אמריקאי, לקבוצה בת 15 – 20 מטיילים.

 - דולר אמריקאי, לקבוצה בת 12 – 14 מטיילים.

 - דולר אמריקאי, לקבוצה בת 8 – 11 מטיילים.

תוספות:

 • ויזה (אשרת הכניסה להודו)- עלותה 90 דולר למטייל.
 • השתתפות בקופת הטיפים המחולקת לנותני השירותים בהודו – 100$ למטייל.

* הטיול במתכונת "הכל כלול" ובכלכלה מלאה, כולל מים - ללא הגבלה

* אנו מודעים למחירו היקר של הטיול, הנובע  מאופיו המיוחד ומאורכו של הטיול, טיסות פנים יקרות, רכבים ברמה גבוהה בהם אנו משתמשים, הריזורטים הייחודיים שבטיול ומהפקת שירותי תיירות יקרים באזור המרוחק.

** להערכתנו, סדר גודל של כ- 100 דולר בלבד, בכיסו של המטייל, יספיקו, כדי להשלים את כל ההוצאות הנוספות לאורך הטיול כולו (פרט למתנות, מזכרות וקניות אישיות).

הערות למחיר הטיול:
• מחיר הטיול המוצג כאן, הינו לכל מטייל, לפי גודל הקבוצה המפורט, המטייל בחדר ל- 2 (או חדר זוגי).
• מחירון זה מאפשר את הבטחת יציאת הטיול, כבר לאחר הרשמתם של 8 המטיילים הראשונים. עדיין, לטיול זה יש התעניינות גדולה ואנו מקווים שהטיול יתמלא בקצב מהיר ויעמוד על מחירו הנמוך.
• שימו לב: ההרשמה לטיול זה תיסגר בגודל קבוצה בת 20 מטיילים. מפאת אופיו המיוחד של הטיול ושירותי התיירות באזור המרוחק, לא תתאפשר הרשמה מעבר ל- 20 מטיילים.
• למטייל/ת המשתמש/ת בחדר ליחיד - Single room, ישנה תוספת של – 980 $.
חדר עם שותף/פה יתאפשר במידה שימצא/תימצא  שותף/פה  מתאים/מה.
• מרכיב עלות טיסות הפנים, הגלום במחיר הטיול, עומד על 483 דולר אמריקאי למטייל. במקרה של הרשמה מאוחרת, תיתכן התייקרות בעלות מרכיב זה, אשר תשולם על ידי המטייל.
• מחיר הטיול יבוטא בשקלים, ויחושב על פי מחירו הדולרי, כפול שער הדולר – העברות והמחאות, הגבוה, ביום העסקים הקרוב שלאחר פדיון התשלום, כל עוד שער רכישת הדולר עומד על 3.5 שקלים לדולר ומעלה.
• במצב ששער רכישת הדולר – USD, ירד למטה מ- 3.5 שקלים לדולר, עלויות הטיול יבוטאו בשקלים ויחושבו על פי שער המינימום השקלי שנקבע – 3.5 ש"ח לדולר.
• ההשתתפות בטיול ותנאי התשלום כפופים לתנאים המפורטים בטופס ההרשמה.

מחיר הטיול כולל:

 • טיסות בינלאומיות עם חברת תורכיש איירליין, מתל אביב, דרך איסטנבול, אל דלהי ובחזרה.
 • 3 / 4 טיסות פנים (טיסות בתוך הודו).
 • כל הלינות, בחדר ל- 2 / או זוגי.  בבתי מלון ברמת 4/5 כוכבים / מלונות מורשת מיוחדים / ריזורטים יפהפיים ואוטנטיים, חלקם ברמה גבוה וחלקם ברמה עממית / באזור הכפרי של נגלנד ובאי מג'ולי מקומות הלינה בסיסיים ופשוטים, חלקם בבתי משפחה.
 • כלכלה מלאה - 3 ארוחות ביום.  למעט 6 ארוחות. בימי הטיסות, בזמנים חופשיים ובימי הפסטיבל. כולל מים / מים מינרלים -  ללא הגבלה.
 • כל הנסיעות: עפ"י תכנית הטיול. בדלהי באוטובוס תיירים ממוזג ונוח. ביתר הטיול בג'יפים / מיניוואנים נוחים וממוזגים עם נהגים מקצועיים מקומיים, עד 4 מטיילים ברכב.
 • מדריכים מקומיים במרבית ימי הטיול.
 • מדריך ישראלי  –  דורון בן חיים.
 • כל הפעילויות והמפגשים שבתכנית הטיול –  ספארי פילים בשמורת קזירנגה, אירועי מוסיקה וריקודים, ארוחות ומפגשים בבתי משפחה, נסיעות 'ברכבת צעצוע', השתתפות בפסטיבל הורנביל ועוד הפתעות...
 • כניסות לכל האתרים שבתוכנית הטיול.
 • פגישת הכנה לטיול, בה יינתן תדרוך מקיף על כל הקורה בטיול, כחודש - שלושה שבועות לפני יציאת הטיול. דף הכנה מפורט יישלח לנרשמים לקראת הטיול.
 • קבלת תיק מטייל מושקע, עם מידע מודפס, מפות ועוד...

 

מחיר הטיול אינו כולל:

 • 6 ארוחות לאורך הטיול: ארוחות שהן בזמני טיסות ובזמן שהייה בטרמינל של שדה תעופה. ארוחות בזמנים חופשיים וארוחות הצהרים בזמני הביקור בפסטיבל הורנביל.
 • שתייה שהיא מעבר למים.
 • כל הזמנה ישירה של מטיילים, בכל מקום וכולל בבתי המלון.
 • ביטוח נוסעים (חובה). 
 • תשלום עבור אישורי צילום באתרים.
 • הוצאות בעלות אופי אישי כגון: עיסויים וטיפולי ספא לסוגיהם, טלפונים, כביסה, קניות אישיות, מזכרות, מתנות, הזמנות אישיות בבתי המלון וכד'.
 • כל הוצאה הנגרמת משינוי של המטייל, או כל גורם אחר בשירותי התיירות, בסוג החדר ו/או משינוי במהלך התכנית המקורית.
 • כל פעילות עצמאית, ו/או שאינה במסגרת כלל הקבוצה.
 • כל דבר החורג מ"תוכנית הטיול" וכל דבר שאינו מוזכר בסעיף "מחיר הטיול כולל" .

שינויים: "בטיול מסוג זה ובאזור כזה ייתכנו שינויים היכולים לנבוע ממזגי אוויר או תקלות במערכת המקומית - שינויים בלוח הטיסות, רכבות שמאחרות, חסימות דרכים וכד'. על מטייל היוצא לטיול שכזה לקבל את השינויים בהבנה וחיוך כחלק מהחוויה".

 

טופס הרשמה לטיול לצפון מזרח הודו
שים לב! הטופס תומך בהוספת מספר מטיילים לא הגבלה
פרטי קרובים הנשארים בארץ:

הוסף מטייל
סוג החדר המבוקש במלונות:
* חדר עם שותף יתאפשר במידה שימצא שותף מתאים, במידה ולא יימצא השותף ישתמש המטייל בחדר ליחיד וישלם את “התוספת - חדר ליחיד”
הערות ובקשות מיוחדות למיקום הישיבה/אוכל בטיסה:
חתימת המטייל:
אני מתחייב להסדיר את כל התשלומים הכלולים ב"מחיר הטיול", כולל תוספות במידה שישנם כאלו, כסדרם ולפי המועדים שנקבעו. במקרה של שינויים בתוכנית הטיול, או מצבים בלתי מתוכננים, או שימוש באלמנטים שלא תומחרו "במחיר הטיול", ידוע לי שישנה אפשרות שאצטרך להוסיף במקום את תוספת העלות הכספית היחסית לשינוי. אני מתחייב שבזמן הטיול יהיה ברשותי ביטוח נוסעים כמפורט ובמידה שיש לי בעיה בריאותית הידועה לי איוועץ ברופא המטפל שלי, אקבל את אישורו להשתתפותי בטיול ואת הנחיותיו ובנוסף אפרט אותה כאן:

דורון בן חיים

דורון הקים את לגעת בהודו מתוך החזון להוציא טיולים איכותיים, המשקפים את ניסיונו הרב ואהבתו הרבה לטיולים. דורון מנהל את 'לגעת בהודו' ומדריך בעצמו חלק מהטיולים.

" נווד בנשמתי, מסעות בעולם הם חלק ממהות חיי.הודו, על נופיה ואנשיה, היא אהבתי הגדולה כבר 30 שנה.

את הקבוצה הראשונה שלי הפקתי והדרכתי ב- 1987 ומאז אני מוביל טיולים רבים במרחבי היבשת ההודית. לאורך השנים, רכשתי ידע וניסיון רב בתחום הפקת טיולים והובלת מסעות שטח וטיולי תרבות בהודו ובנפאל.

ההנאה של המטיילים היא המקום ממנו אני שואב את השראתי.
זהו כייף גדול עבורי, להקנות לאלו שמטיילים איתי "חוויה באיכות אחרת".