טיול לצפון מזרח הודו
הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

טיולי תרבות

טיול לצפון מזרח הודו

טיול מעמיק ומקיף לצפון מזרח הודו, כולל פסטיבל הורנביל

 

תאריכים
מספר ימי טיול: 21
17.11-7.12.2019
בהדרכת: דורון בן חיים
מחיר הטיול: יעודכן בקרוב
תוספות:
ויזה להודו- 120 $
טיפים לנותני השירותים בהודו – 90 $
מסע של פעם בחיים אל הודו שלא הכרתם

טיול עומק אל תרבויות השבטים בצפון מזרח הודו

טיול עומק אל "הודו האחרת" - מחוזותיה הקסומים והחבויים של הודו

שבטים וגשרי השורשים במגהלאיה – שבטים באסם כולל שמורת קזירנגה והאי מג'ולי – שבטים בנגלנד – פסטיבל הורנביל – קולקטה

בטיולנו, נבקר ב- 4 מדינות שבצפון מזרח הודו. נשלב נסיעה ברכבי מיניוואן אל עומק השטח והליכות קלות בנופים מדהימים, עם ביקורים ואירוח בכפרים אקזוטיים ומפגש אוטנטי, מיוחד וחווייתי עם בני השבטים.

עד 3 מטיילים ברכב. הנהיגה בידי נהגים מקצועיים מקומיים

לאחר סיור קצר בדלהי, בירת הודו, נטוס הרחק מזרחה, לסיור מעמיק באזור המכונה "שבע האחיות". האזור המאופיין בתרבות שבטית קדומה, נמצא בפינה הצפון מזרחית, המרוחקת והפחות ידועה של הודו. בנגלדש מדרום, טיבט מצפון ובורמה ממזרח.

נתחיל במדינת מגהלאיה Meghalaya, הגשומה בעולם.
נבקר בכפרי שבט הקאסי Kassi, אצל שבט ה'קארבי' Karbi ובשבטים נוספים... נלך על גשר השורשים החיים, חוויה מדהימה הייחודית לשבט הקאסי Kassi .

נמשיך אל מדינת אסם Assam, עמוד השדרה של צפון מזרח הודו. נסייר בשמורת קזירנגה על גבי פילים, בה נפגוש מקרוב את הקרנף חד הקרן, האנדמי לאזור. נעבור בשייט על נהר הברהמפוטרה לביקור משמעותי באי מג'ולי, אי הנהר הגדול בעולם ובעל הרכב אתני מיוחד משלו.

ניכנס אל האזור השבטי של נגלנד Nagaland. עירוב של 17 שבטים, חלקם ממוצא בורמזי, שהמשותף להם הוא הקישוט באוזן ומכאן שמם.

נסיים בביקור בעיר קולקטה (כלכתה) Kolkata, בירתה הרב גונית, המסורתית והקולוניאלית של מזרח הודו.

נשתתף בפסטיבל הורנביל Hornbill, הקרוי על שם ציפור אהובה. פסטיבל המאגד את כל השבטים האלו יחד, לחגיגת ענק. סיום מדהים המתאים לטיול באזור שכזה.

להעצמת החוויה נצא למקומות מרוחקים ונלון בבתי הארחה מקומיים.
ב 3 כפרים, נלון בבתי התושבים עצמם.
חלק מהארוחות הן צמחוניות, בחלקן נתארח בבתי משפחה וחלקן בשטח, בסגנון הפיקניק ובהשתתפותנו הפעילה.

 

 

 

תוכנית הטיול
מחיר והערות
מפה
על המדריך
תמונות מהשטח
טופס הרשמה


התכנית המוצגת היא של הטיול שיצא בשנה שעברה

תכנית מעודכנת לשנת 2019 תעודכן בקרוב

 

 

ימים 1 – 2,  18-19.11  תל אביב – דלהי Delhi – אסם Assam:
נצא בטיסת לילה ישירה, מתל אביב אל דלהי Delhi, עם חברת אייר אינדיה. ההמראה מנתב"ג מתוכננת לשעה 23:15.
למחרת בבוקר, ננחת בדלהי ונצא לנגיעה קצרה בבירת הודו.
אחר הצהרים נמשיך בטיסה אל גוהטי Guwahati , העיר הגדולה והמרכזית במדינת אסאם.
הלינה בגוהטי, מלון ברמה גבוהה.

ימים 3 – 4 – 5,  20-22.11  שילונג, כפרים ושבטים במדינת מגהלאיה Meghalaya:
ניסע אל עומק האזור הכפרי של מדינת מגהלאיה - "משכנם של העננים" בשפת אנשי המקום. מגהלאיה הינה רצועה הררית, החוצצת בין המישורים של אסאם ובנגלדש. בירתה שילונג Shilong - עיר הסלעים, ידועה גם כבירת הרוק נ'רול ההודית. חלקים נרחבים מהמדינה מכוסים ביערות טרופיים, כתוצאה משילוב של מזג אויר נינוח עם כמות משקעים הגבוהה בעולם. בצ'רפונג'י (סורה) ובמוסינראם יורד גשם בממוצע של כ- 12,000 מ"מ בשנה, והן נחשבות לערים הגשומות בתבל (כן כן... 12 מטר משקעים ב 3 חדשי המונסון).
אוכלוסיית המדינה מורכבת מכמה שבטים, אשר ייחודם בקיום המסורת המטריארכלית – דומיננטיות נשית. בחברה זו הבנות הצעירות הן היורשות. הן אלו שדואגות להורים וכאן אולי נמצא השריד האחרון לתרבות המטריארכלית בעולם. נצא אל עומק השטח
וניסע עד גבול בנגלדש בנוף יפהפה.
נבקר את בני שבט הקאסי ובשבטים נוספים. נסייר בכפריהם,נראה אותם במלאכתם וניגע מקרוב באורח חייהם הייחודי.
באחד הימים נשתתף באירוע בכפר שבטי. נוסיף ביקור והליכה על גשר בעל שורשים חיים, חוויה ייחודית מהממת!!!
בימים 3 + 5 הלינה בשילונג – 2 לילות במלון עממי.
ביום 4 נלון בבתי התושבים, בכפר שקיבל אתהתואר 'הכפר הנקי באסיה'.


ימים 6 – 7,  23-24.11  מדינת אסאם, עמק הברהמפוטרה Brahmaputra ושמורת הטבע קזירנגה Kaziranga:
אסאם הנה הגדולה מבין מדינות "שבע האחיות". רוב שטחה של המדינה שטוח ומשתרע לאורך עמק נהר הברהמפוטרה Brahmaputra, העובר כעמוד שידרה לאורכה. לכן, המדינה משופעת באדמות סחף, קרקע ואקלים אידאליים לגידול אורז. לעומתו, אזור הגבעות של אסאם, הוא מהמקומות הגשומים בעולם. ייתכן שזו מולדתו של צמח התה. לתה יש ערך כלכלי חשוב במדינה והוא נפוץ בה גם כעץ ולעיתים כשיח-בר. במדינה זו מפיקים כשני שליש מכמויות התה בהודו וכיוון שהתה האסאמי נחשב לאחד המשובחים בעולם. אסאם היא גם מולדת המשי, משם נדדה הטכנולוגיה של הפקתו לסין. נרד מגבעות הקאסי אל מישורי אסם, ערוגת נהר הברהמפוטרה ושדות התה המפורסמים של אסם. נתארח בכפר 'אסאמי', נשוטט בסמטאותיו, נפגוש בכפריים, נאכל עימם ונשתתף באירוע ייחודי ואוטנטי למקום...
"פארק קזירנגה"  Kaziranga N.P, הוא גן עדן לאוהבי הטבע. וכמובן, תצפיות קרובות על הקרנף חד הקרן Unicornis Renoseorus. ניכנס עם שחר, על גבי פילים, לסיור בתוך הפארק, הנותן את "המבט הקרוב" בקרנף המרשים והאנדמי למקום.
הלינה בריזורט פשוט ומקסים, הממוקם סמוך לשמורת הטבע קזירנגה – 2 לילות.

 

ימים 8 – 9 – 10,  25-27.11  נהר הברהמפוטרה והאי מגולי Majuli:
נסיעה קצרה תביאנו אל המעבורת, בה נשוט על נהר הברהמפוטרה. נעבור לביקור מעמיק ומשמעותי באי מג'ולי. אי הנהרות הגדול בעולם. מקום שונה ומנותק כמעט לחלוטין מיתר העולם. בני המקום חיים בשיתוף סימביוטי מעניין ויפיפה, עם בני שבט המישינג, שבטים אחרים, וקהילת ווישנה אסאמית בעלת צביון שונה וייחודי של תרבות הווישנאיה. נסייר באי, נבקר את הקהילות השונות, במנזרי הסאטרה, נפגוש את בני השבטים ונחזה בטכסיהם. עם סיום היום השלישי של ביקורנו באי מג'ולי, נחזור במעבורת אל היבשת.
הלינה בימים 8-9, באי מג'ולי, ריזורט פשוט ועממי, בעל אופי מקסים ואוטנטי למקום – 2 לילות.
הלינה ביום 10, בריזורט פשוט ועממי, הממוקם בלב שדות התה של אסם.

 

ימים 11 – 12 – 13,  28-30.11  כפרים וחוויה שבטית בנגלנד Nagaland:
היום ניכנס אל נגאלנד  Nagaland. מדינה הגובלת באסאם ממערב ובבורמה ממזרחה. אחת המדינות הקטנות בהודו, אך היותר אקזוטיות שיש ובירתה קוהימה Kohima . מדינה הררית, עשירה מאד בצמחייה טרופית ובבעלי חיים המתאימים לאקלים זה. אנשי נגאלנד – בעלי הנקבים באוזניים, בשפתם, מתקיימים בעיקר מחקלאות מסורתית, בעלת שיטה ייחודית, כך, שככול שהם משתמשים בקרקע הם מטייבים את הקרקע לגידול הבא.
זוהי אוכלוסייה המורכבת מ- 17 שבטים שונים, הידועים במלאכת האריגה, שונה וייחודית לכל כפר. עיצוב שונה לבקתת המגורים, מערכת חברתית שונה ושפה שונה האופיינית לכל שבט ושבט. בני הנאגה מצטיינים בשירה וריקודים שבטיים, ריקודי מלחמה וריקודי פולקלור, השונים מכפר לכפר.
לכן מופעי ריקוד ותלבושות ססגוניות אופייניות הן מחזה שכיח בכפרים אלו. ב- 3 ימים אלו, נבקר מספר שבטים שונים, בכפרים שונים, נפגוש בבני השבטים ונשב עימם. נבקר בבתיהם ובשני לילות (לא רצופים) נלון בבתי התושבים. ניצור עימם קשר אישי ואינטימי, בלילות ארוכים, עם סיפורים ושירה סביב למדורה. באחד הערבים נפגוש בנשות הכפר, שיספרו את סיפורן וידגימו בפנינו את מלאכתן, ריקודיהן ושירתן. גם נשב עימן לשיח הדדי ונלון בבית הארחה של הכפר.
ב 3 ימים אלו, נדלג בין הכפרים ונלון בבתי משפחה ובתי הארחה פשוטים ובסיסיים בכפרים השונים.
 

ימים 14 – 15,  1-2.12   מכפרי האנגמי אל קוהימה ופסטיבל הורנביל Hornbill:
נשלים את ביקורנו באזור הכפרי של נגלנד ובהמשך היום, נעבור להשתתף ולחוות את פסטיבל הורנביל.
הורנביל הנו שם של ציפור מרשימה, המאוד אהובה באזור. על שמה קרוי הפסטיבל הגדול השנתי של כל שבטי צפון מזרח הודו – פסטיבל הורנביל.
אנחנו נהיה שם, איתם, בפסטיבל הגדול והשנתי שלהם, בני השבטים. ניתן את הזמן לביקור משמעותי ולשהיות ארוכות. נחזה בהופעות שונות של בני השבטים השונים. נפגוש באומנים ובבני השבטים השונים במפגש אישי מרתק. בעיקר נשמח בשימחתם, נחגוג עימם ונתערבב עם בני המקום שבאו לחגוג יחד.
נוסיף ונסייר בעיר קוהימה ובשוק המרתק שבה. אלו ימים אקזוטיים וחווייתיים, שיחדרו עמוק לנשמותינו ויקנו להם מקום טוב ואוהב בנבכי ליבנו.
הלינה בקוהימה במלון עממי – 2 לילות.


יום 16,  3.12  קולקטה Kolkata (כלכתה):
נעבור מנגלנד בטיסת בוקר אל קולקטה (לשעבר כלכותה). לאחר הגעתנו נצא לסיור בעיר ואל תוך שעות הערב.
קולקטה היא עיר שיש בה הכל. מעשירי העולם ומבנים אדירים, זכר לתקופת הזוהר, בה זכתה קולקטה להיות בירת "פנינת הכתר" הבריטית דרך שווקים הנראים כמבוך ענק ואין סופי ועד לנהגי הריקשות שעדיין "רצים לפניך"... 
קולקטה נחשבת למקום מושבה של האלה השחורה – Kali וממנה נגזר מקור שמה של העיר. כרך ענק ומדהים זה (כ- 20 מיליון תושבים ומתיישבים), משלב בתוכו מבנים קולוניאליים והיסטוריה עם חיי היום. שילוב שהכל בו, יובל נהר קדוש, אינספור בני אדם, ריקשות ושווקי ענק צבעוניים. לאורך תקופה ארוכה נקראה כלכותה והייתה למרכז השלטון הבריטי בהודו. יובל של נהר הגנגס הקדוש מפריד את 2 חלקי העיר ומחבר ביניהן גשר הוורה Howrah bridge  ההומה שהכל עובר עליו בעת ובעונה אחת. רכבות, אוטובוסים, משאיות, אופניים, ריקשות מלאות מטען, הולכי רגל ומה לא ... 
הלינה בקולקטה – מלון ברמה גבוהה.

 

יום 17,  4.12  מקולקטה אל תל אביב (דרך דלהי):
נעבור בטיסת בוקר מקולקטה אל דלהי. עם נחיתתנו בדלהי נצא מהטרמינל לארוחת צהרים ולמפגש סיום. אחר הצהרים נמשיך בטיסה עם חברת אייר אינדיה אל תל אביב. ההמראה מדלהי מתוכננת לשעה 18:00 והנחיתה בתל אביב מתוכננת לשעה 21:45 בערב.
 

* המחירים המוצגים היא של הטיול שיצא בשנה שעברה

תכנית מעודכנת לשנת 2019 תעודכן בקרוב

 

מחיר הטיול:

4,500 $ - דולר אמריקאי, לקבוצה בת 15 – 20 מטיילים.

4,750 $ - דולר אמריקאי, לקבוצה בת 12 – 14 מטיילים.

4,900 $ - דולר אמריקאי, לקבוצה בת 8 – 11 מטיילים.

5,300 $ - דולר אמריקאי, לקבוצה בת 6 – 7 מטיילים.

 


תוספות:

 •  ויזה (אשרת הכניסה להודו)- עלותה 120 דולר למטייל.
 • השתתפות בקופת הטיפים המחולקת לנותני השירותים בהודו – 90 דולר למטייל.
 • תוספת חדר ליחיד (חלה על מי שמטייל בחדר ליחיד) – 650 דולר.

 

** הטיול במתכונת "הכל כלול" ובכלכלה מלאה, כולל מים - ללא הגבלה

** להערכתנו, סדר גודל של כ- 100 דולר בלבד, בכיסו של המטייל, יספיקו, כדי להשלים את כל ההוצאות הנוספות לאורך הטיול כולו (פרט למתנות, מזכרות וקניות אישיות).

שינויים: "בטיול מסוג זה ובאזור שכזה ייתכנו שינויים הנובעים מסיבות רבות. כגון מזגי אוויר, תקלות במערכת המקומית, שינויים בטיסות, חסימות דרכים וכד'. על מטייל היוצא לטיול שכזה לקבל את השינויים בהבנה וחיוך כחלק מהחוויה".


הערות למחיר הטיול:
• מחיר הטיול המוצג כאן, הינו לכל מטייל, לפי גודל הקבוצה המפורט, המטייל בחדר ל- 2 (או חדר זוגי).
• גודל הקבוצה המפורט במחיר, מתייחס למספר המטיילים היוצאים בפועל לטיול ומשלמים את מחיר הטיול.
• מחירון זה מאפשר את הבטחת יציאת הטיול, כבר לאחר הרשמתם של 6 המטיילים הראשונים. עדיין, לאור הביקוש הגבוהה של הטיול, אנו מקווים שהטיול יתמלא בקצב מהיר ויעמוד על מחירו הנמוך.
• שימו לב: ההרשמה לטיול זה תיסגר בגודל קבוצה בת 20 מטיילים. מפאת אופיו המיוחד של הטיול ושירותי התיירות העממיים באזור המרוחק, לא תתאפשר הרשמה מעבר ל- 20 מטיילים.
• למטייל/ת המשתמש/ת בחדר ליחיד - Single room, ישנה תוספת של – 650 $.
חדר עם שותף/פה יתאפשר במידה שימצא/תימצא  שותף/פה  מתאים/מה.
• במקרה של הרשמה מאוחרת, במידה שתהיה התייקרות בעלות מרכיב הטיסות, מעבר ל- 1300 דולר, היא תשולם על ידי המטייל.
• מחיר הטיול יבוטא בשקלים, ויחושב על פי מחירו הדולרי, כפול שער הדולר – העברות והמחאות, הגבוה, ביום העסקים הקרוב שלאחר פדיון התשלום, כל עוד שער רכישת הדולר עומד על 3.7 שקלים לדולר ומעלה.
• במצב ששער רכישת הדולר – USD, ירד למטה מ- 3.7 שקלים לדולר, עלויות הטיול יבוטאו בשקלים ויחושבו על פי שער המינימום השקלי שנקבע – 3.7 ש"ח לדולר.
• ההשתתפות בטיול ותנאי התשלום כפופים לתנאים המפורטים בטופס ההרשמה.

 

מחיר הטיול כולל:

 • טיסות בינלאומיות עם חברת אייר אינדיה, מתל אביב, ישירות אל דלהי ובחזרה.
 • 3 טיסות פנים (טיסות בתוך הודו).
 • כל הלינות, בחדר ל- 2 / או זוגי. בערים הגדולות בבתי מלון ברמת 5 כוכבים. בקוהימה, בשילונג ובאזור הכפרי, מקומות הלינה בסיסיים ופשוטים. 3 לילות בבתי משפחה (לא רצופים ובכפרים שונים).
 • כלכלה מלאה - 3 ארוחות ביום. חלקן צמחוניות. חלקן בשטח או בבתי משפחה.כולל מים / מים מינרלים -  ללא הגבלה. למעט 2 ארוחות צהרים בשני ימי הפסטיבל.
 • כל הנסיעות: עפ"י תכנית הטיול. בדלהי ובקולקטה באוטובוס תיירים ממוזג ונוח/או רכב אחר התואם את גודל הקבוצה. בכל יתר הטיול ניסע במיניוואנים נוחים וממוזגים עם נהגים מקצועיים מקומיים, עד 3 מטיילים ברכב.
 • מדריכים מקומיים במרבית ימי הטיול.
 • מדריך ישראלי  –  דורון בן חיים.
 • כל הפעילויות והמפגשים שבתכנית הטיול –  ספארי פילים בשמורת קזירנגה, אירועי מוסיקה וריקודים, ארוחות ומפגשים בבתי משפחה, השתתפות בפסטיבל הורנביל ועוד הפתעות...
 • כניסות לכל האתרים שבתוכנית הטיול.
 • פגישת הכנה לטיול, בה יינתן תדרוך מקיף על כל הקורה בטיול, כחודש - שלושה שבועות לפני יציאת הטיול. דף הכנה מפורט יישלח לנרשמים לקראת הטיול.
 • קבלת תיק מטייל מושקע, עם מידע מודפס, מפות ועוד...
 • כל המוזכר כאן, צמוד ומוגבל ל"תוכנית הטיול".

 

מחיר הטיול אינו כולל:

 • 2 ארוחות בשני ימי הביקור בפסטיבל הורנביל.
 • ארוחות בזמני טיסות הן באחריות חברות התעופה. ארוחות בזמני הביקור בפסטיבל הורנביל ובזמני שהייה בטרמינל של שדה תעופה הן באחריות המטייל.
 • שתייה שהיא מעבר למים.
 • כל הזמנה ישירה של מטיילים, בכל מקום וכולל בבתי המלון.
 • ביטוח נוסעים (חובה). 
 • תשלום עבור אישורי צילום באתרים.
 • הוצאות בעלות אופי אישי כגון: עיסויים וטיפולי ספא לסוגיהם, טלפונים, כביסה, קניות אישיות, מזכרות, מתנות, הזמנות אישיות בבתי המלון וכד'.
 • כל הוצאה הנגרמת משינוי של המטייל, או כל גורם אחר בשירותי התיירות, בסוג החדר ו/או משינוי במהלך התכנית המקורית.
 • כל פעילות עצמאית, ו/או שאינה במסגרת כלל הקבוצה.
 • כל דבר החורג מ"תוכנית הטיול" וכל דבר שאינו מוזכר בסעיף "מחיר הטיול כולל" .

 

טופס הרשמה לטיול לצפון מזרח הודו
שים לב! הטופס תומך בהוספת מספר מטיילים לא הגבלה
פרטי קרובים הנשארים בארץ:

הוסף מטייל
סוג החדר המבוקש במלונות:
* חדר עם שותף יתאפשר במידה שימצא שותף מתאים, במידה ולא יימצא השותף ישתמש המטייל בחדר ליחיד וישלם את “התוספת - חדר ליחיד”
הערות ובקשות מיוחדות למיקום הישיבה/אוכל בטיסה:
חתימת המטייל:
אני מתחייב להסדיר את כל התשלומים הכלולים ב"מחיר הטיול", כולל תוספות במידה שישנם כאלו, כסדרם ולפי המועדים שנקבעו. במקרה של שינויים בתוכנית הטיול, או מצבים בלתי מתוכננים, או שימוש באלמנטים שלא תומחרו "במחיר הטיול", ידוע לי שישנה אפשרות שאצטרך להוסיף במקום את תוספת העלות הכספית היחסית לשינוי. אני מתחייב שבזמן הטיול יהיה ברשותי ביטוח נוסעים כמפורט ובמידה שיש לי בעיה בריאותית הידועה לי איוועץ ברופא המטפל שלי, אקבל את אישורו להשתתפותי בטיול ואת הנחיותיו ובנוסף אפרט אותה כאן:

דורון בן חיים

דורון הקים את לגעת בהודו מתוך החזון להוציא טיולים איכותיים, המשקפים את ניסיונו הרב ואהבתו הרבה לטיולים. דורון מנהל את 'לגעת בהודו' ומדריך בעצמו חלק מהטיולים.

" נווד בנשמתי, מסעות בעולם הם חלק ממהות חיי.הודו, על נופיה ואנשיה, היא אהבתי הגדולה כבר 30 שנה.

את הקבוצה הראשונה שלי הפקתי והדרכתי ב- 1987 ומאז אני מוביל טיולים רבים במרחבי היבשת ההודית. לאורך השנים, רכשתי ידע וניסיון רב בתחום הפקת טיולים והובלת מסעות שטח וטיולי תרבות בהודו ובנפאל.

ההנאה של המטיילים היא המקום ממנו אני שואב את השראתי.
זהו כייף גדול עבורי, להקנות לאלו שמטיילים איתי "חוויה באיכות אחרת".