טיולי
נשים
חורף

טיול נשים ‘יומן ואומנות’ בקראלה וטאמיל נאדו

מסע חווייתי של התבוננות ויצירה

 

טיול בוטיק בקבוצה קטנה – מקסימום 15 מטיילות

 

על היומן והאמנות:

יומן האמנות הוא מחברת אישית בה ניתן ליצור במגוון טכניקות פשוטות וקלות יצירות המבטאות חוויות, רשמים מהעולם החיצוני ומהעולם הנפשי -הפנימי.

בדפי היומן משולבות גם מילים ממגוון מקורות או טקסטים אישיים.

העבודה ביומן מביאה איתה שמחה שחרור והנאה.

במהלך הטיול ישולבו מפגשי התבוננות ואמנות, בהם ניצור ונכתוב בהשארת חוויות הטיול, ביומן אישי שימשיך ללוות אותנו כמזכרת לחוויית המפגש עם הודו, עוד שנים ארוכות.

 

יומן האמנות הוא כלי נפלא ונגיש לכל אחת. אין צורך בניסיון קודם!

הסדנאות שיועברו לאורך המסע, מתאימות למתחילות וגם למנוסות באומנות.

הנסיעה להודו היא הזמנה למסע שישלב ביטוי אמנותי ביומן ומחוצה לו, בצבעים, חימר, כתיבה ואמנות מקומית. מדיות היצירה המגוונות יאפשרו העמקה בחוויה הרב חושית שהודו מזמנת, ואפשרות להתבוננות אישית.

 

טאמיל נאדו שוכנת בדרום מזרח הודו, לחופי מפרץ בנגל והאוקיאנוס ההודי.
רכס הרי הגהט המערביים מפריד בינה לבין ‘קראלה’, המדינה הטרופית שממערב.
עוצמת האמונה שפוגשים במקדשים המרשימים ומלאי החיים במדינה מרתקת זו, היא פשוט מדהימה. חבורות רבות של עולי רגל המגיעים בהמוניהם ממרחקים כדי להעניק את מנחתם לאלים ולבקש ברכה. פילים מקושטים המשרתים בקודש, מעניקים ברכה תמורת תרומה צנועה של רופי או שניים (או עשרה רופי במקרה של תיירים זרים…).

שווקים צבעוניים ושרשראות פרחים ברחבת הכניסה למקדש. צלצולי פעמונים ושירתם של העוברים ושבים בקצב מסחרר, מלווים את הכול.  בקיצור, חוויה לכל החושים!

נראה שלעם הטאמילי פירוש משלהם להינדואיזם, עם אלים וסיפורים מקומיים שהשתלבו עם המיתולוגיה הרווחת בשאר הודו. סגנון בניית המקדשים הגרנדיוזי והשימוש העז בצבעים הם מסימני ההיכר של טאמיל נאדו.

רובה של האוכלוסייה בהודו בכלל ובטאמיל נאדו בפרט היא כפרית. האזור הכפרי של טאמיל נאדו הוא יפהפה ובתולי. אורחות חייהם של הכפריים פשוטים למדי. רוב האנשים עוסקים בגידול של אורז, קוקוס ובננות.

 

קראלה, ארצם של דוברי ה’מאלאיאלאם’ היא מדינה צרה וארוכה השוכנת לחופי הים הערבי ומהווה צומת מרכזית על מפת הסחר של העולם העתיק ומקיימת קשרי מסחר עם שאר העולם זה כבר יותר מ-3,000 שנים, בעיקר סחר בתבלינים.

העיר קוצ’ין שבקראלה היוותה בית חם לקהילות יהודיות זה מאות שנים.

עירוב של השפעה דתית, נוצרית, מוסלמית והינדית יוצרים במדינה פסיפס אנושי ייחודי ומעניין. רק בקראלה יש קומוניזם שנבחר בבחירות דמוקרטיות ודיונים פוליטיים הנשמעים בכל פינה. קראלה היא אחת המדינות המובילות בהודו במדדי תוחלת החיים ואיכותם, כמות יודעי קרוא וכתוב, מעמד הנשים ועוד. קרלה ידועה בכל העולם גם בטיפולים המבוססים על תורת האיור-וודה Ayurveda, ‘ידע החיים’, בריקוד ה”קטאקאלי” Katakali – ריקוד תיאטראלי הממחיז סיפורים מהמיתולוגיה ההינדית, בפסטיבלים צבעוניים ומלאי חיים ובאומנות הלחימה שנחשבת על די רבים לאומנות הלחימה העתיקה ביותר בעולם, ‘קלאריפאיאטו’ Kalaripayattu.

הסלוגן של קראלה הוא: GOD’S OWN COUNTRY והיא נחשבת לגן העדן הטרופי של הודו.

מעוניינים להצטרף לטיול?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם