גואה
הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

גואה


מאת: צוות לגעת בהודו 22/10/14

גואה Goa, הייתה מובלעת פורטוגזית בתוך הודו עד לשנת 1961 וההשפעות של הפורטוגזים על מדינה זו הן רבות ובולטות. המבנים הקולוניאליים הרבים, אווירת החג המרוגשת לקראת חג המולד והפוסטרים הרבים של ישו מזכירים למבקר במדינה זו את עברה.
במובנים מסוימים, גואה היא עדיין מובלעת שונה במקצת משאר חלקי הודו.
החופים היפים של גואה העלו אותה על מפת התיירות העולמית ואלפי אנשים באים לנפוש באתרי הנופש לאורך חופי הים הערבי.

הגואנים מדברים בשפה שנקראת 'קונקני, בירת המדינה היא פאנג'י.
גואה מחוברת ברכבת לצפון ומרכז הודו במסילת 'קונקאן'. כמו כן, בחורף טיסות יומיות רבות מביאות לפה את הנופשים הרבים ואפילו מטוסים בטיות צ'רטר ישירות מגיעים בשיא העונה מאירופה.

החופים

ארמבול Arambol – כפר קטן בצפון המדינה, החוף של ארמבול נודע כחוף ההיפים, במשך שנים ארוכות התפתחה בו קהילה של היפים שהיו (ועדיין) חוזרים ושבים בכל שנה לחיות על הים בארמבול.
גם היום ארמבול עדיין מקום המספק שקט יחסי ופשטות עם תענוגות החיים של מסעדות וגסטהאוסים בינות לעצי הקוקוס. רצועת החוף הארוכה מובילה לאגם מים מתוקים, ממנו ניתן לצאת לשיטוט בג'ונגל הסמוך ולמצוא את עץ הבניאן העתיק (והמפורסם).

אנג'ונה Anjuna – גואה של התיירים צמחה פה, בראשית שנות ה-70 החלו להגיע לכאן משפחות ובודדים, אנשים שרצו לחיות אחרת, בחופש ובלי דאגות, הם פתחו עסקים גידלו ילדים ובעיקר יצרו את המוסיקה ותרבות המסיבות הידועה של גואה. באנג'ונה ניתן למצוא גסטהאוסים פשוטים אבל גם מלונות טובים, ואת כל שירותי התיירות כולל שירותי בריאות.
באופן מסורתי מתקיים באנג'ונה אחת לשבוע שוק ענק בו סוחרים מכל הודו ומכל העולם, חיפשתם משהו בהודו ולא מצאתם, זה המקום.

פאלולם Palolem – גן עדן בדרום מדינת גואה, רצועת חוף נקייה ורחבה, זרועה בביתני קש מתוקים, הנישאים על כלונסאות אוחזות ערסלים, אלו הם חדרי הארוח של החוף המיוחד הזה.
ניתן גם למצוא גסטהאוסים ברמה טובה וכן כמה מן המסעדות הטובות בגואה כולה.
בפאלולם שקט ופסטורלי, על החוף ניצבות סירות דייגים מסורתיות עשויות עץ, ובאופק אי הנראה לקוח מספרי רובינזון קרוזו, ניתן להגיע לאי בהליכה ושחייה קצרה, כמו כן כדאי להתהלך בתוך גן הסלעים הטבעי שהוא סימן ההכר של חוף פאלולם.