מנאלי ועמק קולו
הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

מנאלי ועמק קולו


מאת: צוות לגעת בהודו 23/10/14

מנאלי Manali
בין הרים נישאים, יערות-עד ונהרות גועשים, חבויה לה מנאלי, סביבה כפרים ציוריים ומעיינות חמים.
מנאלי, נמצאת בעמק קולו "עמק האלים" והיא אתר הנופש המרכזי בהימצ`אל פרדש.
העיר היפהפייה, מוקפת יערות ירוקים והרים מושלגים ומושכת אליה מדי שנה אלפי מבקרים.

מנאלי נבנתה סביב נהר הביאס Beas River השוצף מסביב לסלעי ענק .

כמה מאתריה המפורסמים הם : מקדש "האל מנו" - אבי האנושות, השוכן בחלקו העתיק של הכפר, מקדש "האלה הדימבה" המהווה חלק מ"אפוס המהברטה" ומקדש "וושישט" Vashisht.
מקדשים אלו בנויים בעץ ואבן ובעלי ארכיטקטורה מעניינת וייחודית לאזור.

רוב התיירים הזרים לנים בסביבת העיר העתיקה, מדובר בחלק הכפרי של העיר הנמצא על צלע ההר וממנו נשקף נוף העמק המרהיב, באזור זה מומלץ לצאת לשיטוט בסמטאות בינות לבתים הבנויים בבניית עץ מסורתית.

מנאלי מפורסמת בזכות אריגי צמר איכותיים בעלי דוגמאות צבעוניות עשויים בעבודת יד. בחצרות רבים מן הבתים במנאלי העתיקה אפשר לראות נולי אריגה ענקיים מעץ.

העיירה מוקפת במטעי תפוחים שהם ענף החקלאות העיקרי בעמק.
בעיר החדשה נמצא האזור המסחרי, כמו כן תחנת האוטובוס, חנויות, מסעדות מקומיות ושווקים קטנים.
מנאלי מקושרת בכבישים, דרך מעבר הרוטנג אל עמק לדאק (יומיים נסיעה ממנאלי אל 'לה' בירת לדאק) ואל עמק ספיטי המרוחק.

באזור מנאלי 
ושישט , Vashisht - הכפר הקדוש ושישט, בכפר ניתן לבקר במקדש ולרחוץ במעיינות חמים. מומלץ מאד לענג את הגוף ולתת מרגוע לנפש במעיינות אלו, וכן לצאת להליכות טבע קצרות ויפות.

נאגר , Nagar - בדרך בין העיירה קולו ומנאלי כדאי לעצור לביקור בכפר ותצפית ממבצר נגר Nagar Fort, ניתן ללון במבצר עצמו או בגסטהאוסים והמלונות הקטנים שבכפר.
נאגאר ידוע כ"כפר האומנים" וזאת בשל המוזיאון שאוצר את עבודותיו של האמן הרוסי רוריק Rorich אשר התגורר במקום בראשית המאה שעברה וצייר את נופי ההימאליה, הכפר הפסטורלי משרה ככל הנראה אוירה מתאימה לציירים.
בנאגאר מוזיאון קטן נוסף המציג תלבושות מסורתיות מאזור ההימלאיה וכן מהודו כולה.
מנאגאר ניתן לצאת לטרק קולו פארבאטי.

קולו Kullu - בירת העמק שפעם נהגו לכנותה "סוף העולם המיושב" למרות שאיננה אתר התיירות המרכזי בעמק עדיין מרכזת בה את רב השירותים לציבור של עמק קולו ועמק פארבאטי.
באם אתם מזדמנים לאזור בסתיו בחודש אוקטובר יש פסטיבל גדול מאד בעיירה קולו, בשם "דוסרה" Dussehra. החג נחגג בכל רחבי הודו ומציין את נצחונו של האל ראמה, על השד ראוונה, אך החגיגות בקולו ססגוניות במיוחד ומושכות אליהן מאמינים מכל העמק - מומלץ.