קשמיר
הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

קשמיר


מאת: צוות לגעת בהודו 23/10/14

מדינת ג'אמו וקשמיר J&K, היא המדינה הצפונית ביותר בהודו.
המדינה מחולקת ל- 3 חלקים עיקריים: ג'אמו- החלק הדרום מערבי שהוא הינדי ברובו, חבל קשמיר המוסלמי באזור הצפון מערבי ובמזרח נמצאים עמקי לדאק וזנסקר Zanskar הבודהיסטיים.

לתיירים אין כל כך מה לעשות בג'אמו ורוב המבקרים במדינה מגיעים ללדאק ולקשמיר.

קשמיר Kashmir
קשמיר היא פשוט גן עדן עלי אדמות.
יערות ארזים, קרחונים, כרי מרעה רחבים, הרים ונהרות - טבע במלוא עוצמתו.

זהו אזור המחלוקת העיקרי שנותר בין הודו לפקיסטן. בעת הכרזת העצמאות של הודו ופקיסטן ב-1947, עמק קשמיר נשלט על ידי המלך ההינדי מג'אמו ולפיכך מצאה את עצמה קשמיר מצידו ההודי של הגבול, למרות שבחבל קשמיר יש רוב מוסלמי (האזור היחיד בהודו).

הקשמירים ברובם הינם אנשים חביבים ומכניסי אורחים, הנחשבים לסוחרים מצוינים.
המצב הביטחוני בקשמיר משתנה מעת לעת וחשוב להתעניין במצב לפני שמתכננים ביקור.

סרינגר Srinagar– עיר הבירה של קשמיר, על הגנים המוגוליים המטופחים, בתי הסירה באגמים 'דאל' ו'נאגין', השוק הצף והאקלים הנוח היא מקום נפלא לחוות את הפסטורליות של עמק קשמיר.
בשל כך סרינגר (2,000 מ') היוותה את בירת הקיץ של רבים מהשליטים של הודו שברחו לכאן מהחום הגדול ששורר במישורים בחדשי הקיץ. מומלץ לשוט בסירת "שיקרה" באגמים ובתעלות, בין פרחי הלוטוס ושדות צפים, לבקר בגנים ה'מוגוליים'.

גולמארג Gulmarg – ממערב לסרינגר, בגובה של כ- 2,800 מ' נמצאת גולמארג - אתר סקי בחורף ואתר נופש בפינת טבע יפהפייה בקיץ.


פהלגם ומערת אמרנט – מערת אמרנאט Amarnath נחשבת לאחד המקומות הקדושים ביותר לחסידי האל שיווה. בתור המערה ישנו 'שיווה לינגם' טבעי מקרח.
כחצי מליון אנשים יוצאים כל שנה, בחודשים יולי - אוגוסט, למסע עלייה לרגל לאמרנט. בכדי להגיע למערה, יש לצאת למסע רגלי וקשה של כ-5 ימים.
פהלגם Pahalgam היא עיירת נופש נעימה ויפה, לגדות נהר. בעונת היאטרה (העלייה לרגל) היא עמוסה ומלאה ושאר השנה היא שוממת מעט.
האזור הוא אחד היפים ביותר, מכאן יוצאים מספר טרקים מהממים ביופיים, דרך יערות עד מוריקים וכרי דשא נרחבים אל קרחונים אדירים ואגמים מדהימים.

סונמרג Sonmarg – על הדרך שבין סרינגר ולדאק נמצאת סונמרג, עיירת נופש קטנה ונחמדה. מכאן אפשר לעשות טיול יום ברגל או על גבי סוס לעבר קרחון.
גם מכאן ניתן לצאת למספר טרקים יפים. זהו גם מקום נחמד לישון בו בדרך אל או מלדאק.