אסאם Assam

אסאם היא הגדולה מבין המדינות המכונות “שבע האחיות” בצפון-מזרח הודו.

רוב שטחה של המדינה נכלל בעמק של נהר הברהמפוטרה Brahmaputra, אחד משלושת הנהרות העיקריים שמנקזים את רכס ההימלאיה (השניים הנוספים הם הגנגה והאינדוס).
ייתכן מאד שזו מולדתו של צמח התה שגם גדל כאן בר וכאן החלו הבריטים בגידול מאסיבי של הצמח הנחשק. לתה יש ערך כלכלי חשוב במדינה. במדינה זו מפיקים כשני שליש מכמויות התה בהודו, התה האסאמי נחשב לאחד המפורסמים ביותר בעולם.

.

ילדות באי מג’ולי, אסאם

.

.

העיר הגדולה ביותר והחשובה ביותר באסאם היא גוהאטי והיא בד”כ שער הכניסה לטיול במדינות צפון מזרח הודו. בגוהאטי נמצא את מקדש קמאקהיה, אחד המקדשים הכי חשובים בהודו לשאקטי, הפאן הנקבי של האלוהות.בלב נהר הברהמפוטרה נמצא את האי מג’ולי, אי הנהרות הגדול בעולם אליו מגיעים במעבורת. זהו מקום שונה ומנותק כמעט לחלוטין מיתר העולם. בני המקום חיים בשיתוף סימביוטי מעניין ויפיפה, עם בני שבט המישינג, שבטים אחרים, וקהילת ווישנה אסאמית בעלת צביון שונה וייחודי של תרבות הווישנווה (זרם הינדואי שרואה בווישנו את האל העליון), עם מנזרי הסאטרה Satra הייחודיים.

.

ריקוד הביהו , אסאם

.

באסאם נמצא גם פארק קזירנגה Kaziranga N.P, גן עדן לאוהבי הטבע. גולת הכותרת של ביקור בשמורה זו הוא תצפיות קרובות על הקרנף חד הקרן Unicornis Renoceorus המרשים והאנדמי לאזור.

.

מפגש קרוב עם קרנף חד קרן, שמורת קזירנגה שבאסאם

מעוניינים להצטרף לטיול?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  טיולים נוספים העשויים לעניין אותך

  טיול מאורגן להודו

  רג'סטאן והודו הקלאסית

  17/11/2024 - 01/12/2024

  יציאה מובטחת

  טיולי תרבות

  סתיו

  טיול מזרח הודו

  טיול עומק למזרח הודו

  03/12/2024 - 22/12/2024

  ההרשמה בעיצומה

  טיולי תרבות

  חורף

  טיול עומק לדרום הודו

  31/12/2024 - 19/01/2025

  ההרשמה בעיצומה

  טיולי תרבות

  חורף

   מעוניינים להצטרף לטיול?