הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

טיולי תרבות

בהוטן וצפון מזרח הודו

בשיתוף פעולה עם חברת 'שביל הדרקון'

ההרשמה לטיול בדרום הודו דרך חברת שביל הדרקון - www.dragonpath.com     09-7665293

יציאה מובטחת !!!

תאריכים
מספר ימי טיול: 18
14.4-1.5.18
* ההרשמה לטיול זה דרך חברת 'שביל הדרקון'
יציאה מובטחת !!!
בהדרכת: דורון בן חיים
מחיר הטיול: 6,985 $
תוספות:
ויזה להודו - 90 דולר
ויזה ואישורים לביקור בבהוטן – 50 דולר
מסע אל מחוזותיה המרוחקים של בהוטן ו"הודו האחרת"

 טיול עומק אל ממלכת בהוטן וצפון מזרח הודו - מסע אל מחוזותיה המרוחקים של בהוטן ו"הודו האחרת"


01.05.18 ~ 14.04.18  (18 ימים / 16 לילות)


מסע מעמיק זה חוצה שתי מדינות בצפון מזרח הודו (India), אסם Assam)) ומגהלאיה (Meghalaya). אזור המאופיין בתרבות שבטית קדומה הנמצא בין בנגלדש מדרום, טיבט מצפון ובורמה ממזרח.במהלך הסיורים שלנו באזור נבקר בכפרים אקזוטיים ונחווה מפגש אותנטי מיוחד וחווייתי עם שלושה בני שבטים שונים, המתגוררים באזור. נשתתף בפסטיבל הרונגאלי ביהו (Rongali Bihu), אירוע ססגוני, מלווה בטכסים ובריקודים. נרכב על פילים בשמורת הטבע קזירנגה (Kaziranga), בה נפגוש מקרוב את הקרנף חד הקרן, בעל חיים ייחודי לאזור זה.

נמשיך אל בהוטן (Bhutan), ארץ הדרקון הרועם, המכונה שנגרילה, "גן העדן", השוכנת בלב הרי ההימלאייה, ושלמעלה מ-70% משטחה יערות.
במדינה מיוחדת זו, הנקראת על ידי תושביה 'דרוק יול' (Druk Yul), המדד לצמיחה נקרא 'מדד האושר', מושג שנטבע על ידי המלך ה-4 של בהוטן ג'יגמיי וונצ'וק (Jigmey Wonchuk). טיול מיוחד זה יעשה את דרכו הרחק מהמרכזים המתויירים של בהוטן (Bhutan) אל הפסטיבלים בכפרים ובמנזרים המרוחקים והנידחים יותר באזור בהומטנג (Bhumtang). אזור זה היה בעבר המרכז התרבותי החשוב של בהוטן (Bhutan), ועדיין שומר על חשיבותו התרבותית.

תלווה את טיולינו פריחת הרודודנדרון, הצובעת את הנוף בוורוד ואדום עז, ופריחות אביב נוספות בשלל צבעיהן.

את הטיול ידריך דורון בן חיים, מנכ"ל "לגעת בהודו", ובכיר המדריכים לאזור.


 

 

תוכנית הטיול
מחיר והערות
מפה
על המדריך
תמונות מהשטח
טופס הרשמה

ימים 1-2 – 14-15.4 – מתל אביב למומביי (Mumbai) ולמדינת אסאם (Assam)
נצא בטיסת לילה אל מומביי (Mumbai) ומשם נמשיך בטיסה אל גוהטי ((Guwahati, הגדולה בערי אסאם והמרכז המסחרי של כל צפון מזרח הודו.
הלינה בגוהטי

ימים 3-4 – 16-17.4 – שבטים, כפרים, שמורת קזירנגה (Kaziranga) ופסטיבל הביהו (Bihu)
מדינת אסאם  (Assam), הגדולה מבין מדינות צפון-מזרח הודו, המכונות "שבע האחיות". רוב שטחה של המדינה הוא מישור המשתרע לאורך עמק נהר הברהמפוטרה (Brahmaputra), העובר כעמוד שדרה לאורכה. הסחף שמביא איתו נהר זה הופך את הקרקע אידיאלית לגידול אורז. אזור הגבעות של אסאם, הוא מהמקומות הגשומים בעולם, ומתאים במיוחד לגידול תה. כשני שליש מכמויות התה בהודו גדלים באסאם, הנחשב לאחד מזני התה המשובחים בעולם. בנוסף, אסאם היא גם מולדת המשי, ממנה נדדה טכנולוגית הפקתו לסין.
את היומיים הבאים נקדיש לביקור באזור הכפרי והשבטי של מדינת אסאם. נשתתף בפסטיבל הרונגאלי ביהו (Rongali Bihu), ראש השנה של אסאם, שמציין את חג תחילת העונה החקלאית בכפרים. משם נמשיך לסייר באזור קזירנגה. נבקר אצל בני שבט המישינג (Mishing), שבתיהם בנויים מבמבוק ולהם מסורת ייחודית.  נבקר בשדות התה המפורסמים של אסאם ונטייל לאורך נהר הברהמפוטרה (Brahmaputra river). נתוודע אל קהילת הווישנאיה, בעלת מסורת ייחודית ונמשיך לביקור בכפר אסאמי ולמפגש עם בני המקום, הכולל ריקודים מסורתיים, אירוח כפרי וארוחה מסורתית.
נצא לסיור בשמורת קזירנגה Kaziranga)) רכובים על גבי פילים, לצפות ממבט קרוב ככל שניתן, בקרנף חד הקרן האנדמי לאזור ושאר בעלי החיים בשמורה. עם סיום ביקורנו באזור קזירנגה, נצא בנסיעה אל מדינת מגהלאיה.
ביום 3 הלינה בריזורט באזור קזירנגה (אסאם)
ביום 4 הלינה בריזורט באזור שילונג (מגהלאיה)

 

יום 5 – 18.4 – תרבות שבטית ונופי הגבעות במדינת מגהלאיה (Meghalaya)
מגהלאיה (Meghalaya) "משכנם של העננים" בשפת המקום, הינה רצועה הררית, בין אסאם  ובנגלדש. בירתה שילונג (Shilong) עיר הסלעים, שידועה גם כבירת הרוקנ'רול ההודית. אוכלוסיית המדינה מורכבת מ-3 שבטים, בני הגארו Garo)) במערב, בני הקאסי(Kassi)  במרכז ובני הג'יאנטה ((Jayanta במזרח המדינה. כל שלושת השבטים שומרים על מסורתם המטריארכלית, ומהווים את השריד הכמעט אחרון בעולם לקיום מסורת זו.
הבוקר יוקדש לנופי האגם והיער, באזור הגבעות שטוף הירק של אזור שבט הקאסי ניסע בין שדות האורז, נבקר בכפר של בני שבט הקרבי ונמשיך לאירוע חגיגי הכולל שירה ומוסיקה וארוחת צהריים מסורתית אצל בני שבט הקאסי. אחר הצהרים נרד שוב אל מישורי אסאם ונסיים את היום בביקור מרשים במקדש קמקיה (Kamakya), מרכז אנרגיית השאקטי ביקום, לטענת המאמינים. על פי האמונה ההינדית, שם שוכן אבר מינה של האלה הגדולה, היוני (Yoni).
הלינה בגוהאטי

 

יום 6 – 19.4 – אל בהוטן (Bhutan), פארו (Paro) וטימפו (Thimphu)
נצא אל שדה התעופה ונעלה לטיסתנו אל פארו (Paro) שבבהוטן (Bhutan).
טיסה זו נחשבת לאחת מהיפות ביותר וביום בהיר נשקפות פסגות ההימליה מחלון המטוס.
בארץ מיוחדת זו, שבה מדד הצמיחה הוא "מדד האושר", שוררת אווירה מיוחדת במינה הנשמרת בקנאות על ידי תושביה. המגע הראשון שלנו עם האוכלוסייה ברחובות ט'ימפו יחשוף אותנו לחלק מאווירה זו. לאחר הנחיתה נעלה לתצפית על עמק פארו, נכיר את העיירה וסביבותיה ונעבור בנסיעה קצרה לסיור ברחובותיה ושווקיה של טימפו, בירתה המודרנית של הממלכה.
הלינה בט'ימפו

 

ימים 7-8 – 20-21.4 – מט'ימפו (Thimphu) לפונקה Punakha))
לאחר ארוחת הבוקר נסע אל מעבר ההרים דוצ'ו-לה (Dochu-La) המשקיף על ההר גאנגקאר פואנסום (Gangkar Puensum), ההר הגבוה ביותר בבהוטן (7,570 מ'). נבקר ב"אנדרטת הניצחון", הבנויה מ-108 סטופות לזכר הנופלים בקרב מול מורדים מחבל אסאם בהודו בשנת 2003. נרד מהמעבר לפונקה Punakha)) בירתה ההיסטורית של ממלכת בהוטאן. ניסע דרך העיירה לוביסה (lobissa), אשר במחוז וונגדיי.
נבקר במקדש צ'ימי לקהנג, המיוחס ל'נזיר המשוגע', דרוקפה קונליי , הידוע בשיטות האקסצנטריות שלו להבאת אנשים להארה, לרבות באמצעות מגע מיני. נסייר במבצר של פונקה, הגדול והמרשים ביותר בבהוטאן .Punkha Dzong נשוטט בשדות, נסייר בכפרים, נתארח בבתי משפחה ונפגוש את תושבי בהוטאן.
הלינה בפונקה


ימים 9-10 – 22-23.4 – מפונקה (Punakha) לעמק פובג'יקה (Phubjica)
נסיים את ביקורינו באזור פונקה ולאחריו ניסע אל עמק פובג'יקה (Phubjica). עמק מרהיב המשמש כאחד מאזורי חניית החורף של העגורים שחורי הצוואר. כדי לשמור על העגורים יש איסור על הנחת כבלי חשמל חשופים והאזור הוכרז כמרחב אקולוגי. בהגעה לפובג'יקה נצא לסייר בטבע, נתארח לארוחת פיקניק, נבקר בכפרים ובמרכז הציפורים. לאחר סיום הביקור בפובג'יקה נצא בנסיעה אל העיירה טרונגסה (Trongsa). בדרכנו נעלה במעבר ההרים פללה Pele-La)) , וגם נעצור לביקור בסטופה ייחודית הבנויה בהשפעת מורשת נפאלית עתיקה.
ביום 9 הלינה בפובג'יקה
ביום 10 הלינה בטרונגסה

 

יום 11 – 24.4 – טרונגסה (Trongsa) – בהומטאנג Bhumtang))
את סיורנו הבוקר נתחיל בחציית מעבר ההרים יוטונג-לה (Yotong-La), ממנו נוכל לצפות על הנוף המרהיב של פסגות ההימלאייה המשתקף מנקודת תצפית זו. נמשיך בדרכנו אל מחוז בהומטאנג (Bumthang) מחוז שקט, מרוחק ומהיפים שבהם, שאינו נגלה למרבית המתיירים בבהוטן. המחוז, בנוי מארבעה עמקים שבמרכזו העיירה ג'קאר (Jakar), ובעיבורה רחוב שוק קטן ונחמד. בהומטאנג מחולקת לעמקים. לכל עמק ולכל כפר מסורת ופסטיבל ייחודי לו, המנוהל על ידי בני המקום. נצא לסיורים באזור. תחילה נצא להליכה באזור עמק צ'וקור (Chokor), נעלה אל מעבר ההרים קיקה-לה Kike-La)) ונבקר במנזר טמשינג ((Thamshing ובו ציורי קיר עתיקים מהמאה ה 15.
הלינה בריזורט בבהומטאנג

 

ימים 12-13-14 – 25-26-27.4 – בהומטאנג (Bumthang) והפסטיבלים
חגיגה של שלושה ימים של פסטיבלים, כפריים, מקומיים ואותנטיים. נשתתף בפסטיבל דומקאר צ'ה-צ'ו (Domkar (Chechu, בפסטיבל אורה יקצ'ה (Ura Yakcha) ובתהלוכה ססגונית המעבירה פסל קדוש ברחבי הכפר, ומסתיימת בתפילה קסומה במקדש מקומי מלווה בשירה. נחזה בריקודי הצ'ם (Cham dance), הם ריקודי המסכות של נזירים, בריקודי הפולקלור של בני ובנות המקום ובמעשיו המשעשעים, ואולי קצת מוזרים, של 'ליצן הפסטיבל'.
נהנה מסיורים מקיפים בחבל בהומטאנג. נחצה רכסים בהם נצפה בפסגות ההימלאיה, נהנה מריחות האביב ובעיקר, מפריחת הרודודנדון, הצובעת את היער בוורוד ואדום עז. נבקר בעמקים השונים, נשוטט בכפרים, נתארח בבתי משפחה ונספוג מהתרבות והמורשת הייחודית לאוכלוסייה הכפרית באזור המיוחד הזה.
הלינה בריזורט בבהומטאנג

 

יום 15 – 28.4 – מבהומטאנג (Bumthang) לפארו (Paro) ולט'ימפו (Thimphu)
לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה קצרה העוברת בנוף פסגות מרהיב מבהומטאנג אל פארו (Paro).
עם ההגעה לפארו נבקר במרכז העיירה ובשוק. נמשיך בנסיעה קצרה אל טימפו (Thimphu), נבקר בבית הספר לאומנויות מסורתיות ונמשיך בהתאם לזמן הנותר לנו. לקראת הערב נצא למפגש תרבותי, הכולל ריקודים ושירה הבאים ממסורות שונות ומאזורים שונים של בהוטאן. נחלוק רשמים במעגל משותף עם חברים בהוטאנים ונסיים בארוחה חגיגית בסגנון מסורתי.
הלינה בפארו


יום 16 – 29.4 – קן הנמרה (Taksang Lhakang)
הבוקר נצא אל מקדש קן הנמרה (Paro Taktsang), השוכן בגובה 3120 מטר. טיפוס רגלי שיארך בין שלוש לארבע שעות, אל האתר המוכר ביותר והמפורסם ביותר בכל בהוטן (את חציו הראשון של הטיפוס ניתן לעשות על גבי סוס). זהו הוא אחד המקומות המרהיבים ועוצרי הנשימה ביותר בכל בהוטן. המקום נתגלה ונבנה על ידי המורה הגדול, פאדמה סמבאווה, שעל פי המסורת הוא האחראי להבאת הבודהיזם לבהוטן. נסיים את היום בהרמת כוסית ובהודיה למארחנו הבהוטנים.
הלינה פארו.


ימים 17-18 – 30.4-1.5 – מבהוטן – אל ישראל (דרך בנגקוק)
בשעות הבוקר נצא בטיסה בינלאומית מפארו דרך בנגקוק אל תל אביב, אליה נגיע בשעת בוקר למחרת היום.

*** ההרשמה לטיול זה על ידי חברת 'שביל הדרקון' - 09-7665293


המחיר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 18 עד 23 נוסעים: 6,985 דולר
המחיר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 15 עד 17 נוסעים:7,135  דולר
המחיר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 12 עד 14 נוסעים: 7,335 דולר

תוספת ליחיד בחדר: 710 דולר

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

המחיר כולל:
 טיסות בינלאומיות: אל על, תל אביב -מומביי // בנגקוק - תל אביב
 דרוקאייר, גוהטי (הודו) – פארו (בהוטאן) // פארו – בנגקוק
 טיסות פנים: מומביי – קולקטה – גוהטי
 בהומטנג – פארו
 לינה במלונות כמפורט בתכנית על בסיס לינה וארוחת בוקר
 פנסיון מלא, כולל מים ללא הגבלה למעט ארוחות בזמן הטיסות ובזמני שהייה בטרמינלים של שדות תעופה (ארוחות הצהרים הן צמחוניות וקלות, חלקן בשטח ובסגנון פיקניק)
 במזרח הודו נסיעה ברכבי מיניוואן (עד 4 מטיילים ברכב). בבהוטן סוג כלי הרכב, יותאם לגודל הקבוצה
 מדריכים מקומיים בהתאם לתכנית
 מדריך ישראלי – דורון בן חיים
 כל האתרים שבתכנית, לרבות דמי כניסה
 כל הפעילויות בתכנית לרבות ספארי פילים, הופעת ריקודים ועוד
 טיפים לנותני השירותים
 מערכת שמע לכל נוסע (לקבוצה מעל 15 משתתפים)

המחיר אינו כולל:
 ארוחות שאינן כלולות
 הוצאות אישיות ביטוחים (ביטוח נוסעים חובה)
 ויזה להודו (אשרת הכניסה להודו)- עלותה 90 דולר למטייל
 ויזה ואישורים לביקור בבהוטן – 50 דולר למטייל
 אישורי צילום
 שתייה בארוחות למעט מים
 כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל"


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
1 המחיר הסופי של מסי הנמל ותוספות הדלק נקבע סופית על ידי חברת התעופה עצמה ועם כרטוס כרטיס הטיסה (כשבועיים לפני יציאת הטיול). כל שינוי במחיר מיסי הנמל יחול על הנוסע עצמו.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
המחיר מחושב על פי שערי המטבעות המקומיים מול הדולר ביום הוצאת תכנית זו. במידה ויחול שינוי בשער במועד התשלום, יעודכן מחיר הטיול בהתאם.

טופס הרשמה לבהוטן וצפון מזרח הודו
שים לב! הטופס תומך בהוספת מספר מטיילים לא הגבלה
פרטי קרובים הנשארים בארץ:

הוסף מטייל
סוג החדר המבוקש במלונות:
* חדר עם שותף יתאפשר במידה שימצא שותף מתאים, במידה ולא יימצא השותף ישתמש המטייל בחדר ליחיד וישלם את “התוספת - חדר ליחיד”
הערות ובקשות מיוחדות למיקום הישיבה/אוכל בטיסה:
חתימת המטייל:
אני מתחייב להסדיר את כל התשלומים הכלולים ב"מחיר הטיול", כולל תוספות במידה שישנם כאלו, כסדרם ולפי המועדים שנקבעו. במקרה של שינויים בתוכנית הטיול, או מצבים בלתי מתוכננים, או שימוש באלמנטים שלא תומחרו "במחיר הטיול", ידוע לי שישנה אפשרות שאצטרך להוסיף במקום את תוספת העלות הכספית היחסית לשינוי. אני מתחייב שבזמן הטיול יהיה ברשותי ביטוח נוסעים כמפורט ובמידה שיש לי בעיה בריאותית הידועה לי איוועץ ברופא המטפל שלי, אקבל את אישורו להשתתפותי בטיול ואת הנחיותיו ובנוסף אפרט אותה כאן:

דורון בן חיים

דורון הקים את לגעת בהודו מתוך החזון להוציא טיולים איכותיים, המשקפים את ניסיונו הרב ואהבתו הרבה לטיולים. דורון מנהל את 'לגעת בהודו' ומדריך בעצמו חלק מהטיולים.

" נווד בנשמתי, מסעות בעולם הם חלק ממהות חיי.הודו, על נופיה ואנשיה, היא אהבתי הגדולה כבר 30 שנה.

את הקבוצה הראשונה שלי הפקתי והדרכתי ב- 1987 ומאז אני מוביל טיולים רבים במרחבי היבשת ההודית. לאורך השנים, רכשתי ידע וניסיון רב בתחום הפקת טיולים והובלת מסעות שטח וטיולי תרבות בהודו ובנפאל.

ההנאה של המטיילים היא המקום ממנו אני שואב את השראתי.
זהו כייף גדול עבורי, להקנות לאלו שמטיילים איתי "חוויה באיכות אחרת".