הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

טיולי תרבות

בהוטן וצפון מזרח הודו

טיול עומק ייחודי בשיתוף עם 'שביל הדרקון' - יציאה מובטחת !!!

 

תאריכים
מספר ימי טיול: 18
25.9-12.10.2017
יציאה מובטחת !!
בהדרכת: דורון בן חיים
מחיר הטיול: 6,985 $
תוספות:
ויזה להודו - 90 $
ויזה לבהוטן - 50 $
מסע אל מחוזותיה המרוחקים של בהוטן ו"הודו האחרת"

מסע מעמיק זה חוצה שתי מדינות בצפון מזרח הודו (India), אזור המאופיין בתרבות שבטית קדומה הנמצא בין בנגלדש מדרום, טיבט מצפון ובורמה ממזרח. במהלך הסיורים שלנו באזור נבקר בכפרים אקזוטיים ונחווה מפגש אותנטי מיוחד וחווייתי עם בני שניים מעשרות השבטים המתגוררים באזור. במהלך ביקורנו במדינת אסאם (Assam) נרכב על פילים בשמורת טבע בה נפגוש מקרוב את הקרנף חד הקרן, בעל חיים ייחודי לאזור זה.

במדינת מגהלאיה (Meghalaya) נבקר בכפרי שבט הקאסי (Kassi) ונלך על גשרי השורשים החיים, תופעה ייחודית לשבט זה.

נמשיך אל בהוטן (Bhutan), ארץ הדרקון הרועם, המכונה שנגרילה, "גן העדן", השוכנת בלב הרי ההימלאייה, ושלמעלה מ-70% משטחה יערות.
במדינה מיוחדת זו, הנקראת על ידי תושביה 'דרוק יול' (Druk Yul), המדד לצמיחה נקרא 'מדד האושר', מושג שנטבע על ידי המלך ה-4 של בהוטן ג'יגמיי וונצ'וק (Jigmey Wonchuk). טיול מיוחד זה יעשה את דרכו הרחק מהמרכזים המתויירים של בהוטן (Bhutan) אל הפסטיבלים בכפרים ובמנזרים המרוחקים והנידחים יותר באזור בהומטנג (Bhumtang). אזור זה היה בעבר המרכז התרבותי החשוב של בהוטן (Bhutan), ועדיין שומר על חשיבותו התרבותית.

את הטיול ידריך דורון בן חיים, מנכ"ל "לגעת בהודו", ובכיר המדריכים לאזור.

תוכנית הטיול
מחיר והערות
מפה
על המדריך
תמונות מהשטח
טופס הרשמה

יום 1: 25.9 - הטיסה לדלהי  (Delhi)בהודו
נצא בשעת הצהרים, עם חברת טורקיש איירליינס מתל אביב  לאיסטנבול  משם נמשיך בטיסת לילה אל דלהי  (Delhi).

יום 2 : 26.9 – מדלהי  (Delhi)לגוהאטי ((Guwahati במדינת אסאם  (Assam)
ננחת בדלהי  (Delhi)בשעת בוקר, ונמשיך בטיסת פנים אל העיר גוהאטי Guwahati)) שבמדינת אסאם  (Assam), הגדולה מבין מדינות צפון-מזרח הודו, המכונות "שבע האחיות". רוב שטחה של המדינה הוא מישור המשתרע לאורך עמק נהר הברהמפוטרה (Brahmaputra), העובר כעמוד שדרה לאורכה. הסחף שמביא איתו נהר זה הופך את הקרקע אידיאלית לגידול אורז. אזור הגבעות של אסאם  (Assam), הוא מהמקומות הגשומים בעולם, ומתאים במיוחד לגידול תה. כשני שליש מכמויות התה בהודו גדלים באסאם  (Assam), הנחשב לאחד מזני התה המשובחים בעולם. בנוסף, אסאם  (Assam)היא גם מולדת המשי, ממנה נדדה טכנולוגית הפקתו לסין. בהגעה לגוהאטי ((Guwahati נצא לסיור ברחובות העיר, נצפה בנהר הברהמפוטרה ונבקר במקדש קמקיה (Kamakya), מרכז אנרגיית השאקטי ביקום, לטענת המאמינים. על פי האמונה ההינדית, שם שוכן אבר מינה של האלה הגדולה, היוני (Yoni).
הלינה בגוהאטי.

ימים 3 - 4:   27-28.9 -  שילונג (Shillong) ותרבות שבטית במדינת מגהלאיה (Meghalaya)
נצא לסיור בן יומיים אל מדינת מגהאליה (Meghalaya) ובירתה שילונג (Shilong). מגהלאיה (Meghalaya)- "משכנם של העננים" בשפת המקום, הינה רצועה הררית, בין אסאם  (Assam),ובנגלדש. בירתה שילונג (Shilong). - עיר הסלעים, שידועה גם כבירת הרוקנ'רול ההודית. נצא בנסיעה אל עומק האזור הכפרי של אסאם (Assam) ומגהלאיה (Meghalaya) שם נפגוש את התושבים המקומיים ונתחקה אחר אורחות חייהם. אוכלוסיית המדינה מורכבת מ-3 שבטים, בני הגארו Garo)) במערב, בני הקאסי(Kassi)  במרכז ובני הג'יאנטה ((Jayanta במזרח המדינה. כל שלושת השבטים שומרים על מסורתם המטריארכלית, ומהווים את השריד הכמעט אחרון בעולם לקיום מסורת זו.
בעיירה שילונג (Shilong) נבקר במוזיאון המרשים,המוקדש לתרבות בני השבטים. נמשיך אל עומק השטח בנסיעה דרומה לאורך גבול בנגלדש, בנוף הגבעות שטוף הירק. בדרך נבקר את בני שבט הקאסי (Kassi), נסייר בכפרים, שם נראה את אורח חייהם ומלאכתם של הכפריים, ומשם נצא להליכה על גשר בעל שורשים חיים, חוויה ייחודית במינה.
הלינה בריזורט בסמוך לשילונג


יום 5: 29.9 - מגהלאיה (Meghalaya)  אל מישורי אסאם (Assam)  קזירנגה Kaziranga)) כפרים ושבטים
הבוקר נרד מגבעות הקאסי, בנסיעה יפהפייה, אל האזור החקלאי של מישורי אסאם  (Assam) שם נפגוש בתושבי אסאם  (Assam)המקומיים ובתרבותם הייחודית. בשעות אחר הצהרים המוקדמות נגיע אל מלוננו שבקזירנגה Kaziranga)), ריזורט יפהפה, בלב הטבע, המשתלב באווירת שמורת הטבע שבמקום.
היום ערב כיפור. עם הגעתנו למלון, ארוחת צהרים מאוחרת, כארוחה מפסקת, כשיתוף לצמים שביננו.
ערב רגוע בריזורט מלווה בהרצאה על השמורה, הטבע, הצומח ובעלי החיים באזור.
הלינה בריזורט בסמוך לשמורת הטבע קזירנגה.

ימים 6 – 7:  30.9-1.10 - שמורת קזירנגה Kaziranga))  וסיור שבטים
במרכז קזירנגה Kaziranga)) המאופיינת  בכפרים ושבטים, שוכנת שמורת טבע ייחודית, בה נמצא את קרנף חד הקרן האנדמי לאזור זה.
נסייר באזור קזירנגה. נבקר אצל בני שבט המישינג (Mishing), שבתיהם בנויים מבמבוק ולהם מסורת ייחודית. נמשיך לביקור בכפר אסאמי ולמפגש עם בני המקום, הכולל ריקודים מסורתיים, אירוח כפרי וארוחה מסורתית.
למחרת, עם שחר נצא לסיור בפארק רכובים על גבי פילים, לצפות ממבט קרוב ככל שניתן, על הקרנף ושאר בעלי החיים בשמורה.
בהמשך הבוקר, נצא מערבה, בנסיעה אל גוהטי Guwahati)), שם נעלה על טיסת ערב קצרה שתביאנו אל שדה התעופה של קולקטה (Kolkata).
ביום 6 הלינה בקזירנגה
ביום 7 הלינה על יד שדה התעופה של קולקטה.

יום 8:  2.10 - אל בהוטן (Bhutan), ופסטיבל טימפו (Thimphu)
נצא אל שדה התעופה ונעלה לטיסתנו אל פארו (Paro) שבבהוטן (Bhutan).
טיסה זו נחשבת לאחת מהיפות ביותר היות וביום בהיר , הנשקפות פסגות ההימליאה מחלון המטוס.
לאחר הנחיתה בפארו (Paro), נצא בנסיעה אל העיר ט'ימפו (Thimpu), בירת ממלכת בהוטן. נסייר ברחובות, בשווקים וגם נשתתף בפסטיבל המסכות והשווקים של ט'ימפו (Thimpu). בארץ מיוחדת זו, שבה מדד הצמיחה הוא "מדד האושר", שוררת אווירה מיוחדת במינה הנשמרת בקנאות על ידי תושביה. המגע הראשון שלנו עם האוכלוסייה ברחובות ט'ימפו (Thimpu) יחשוף אותנו לחלק מאווירה זו.
הלינה בט'ימפו

ימים 9 –11:  3-5.10 - מפארו (Paro) לבהומטאנג (Bumthang) ופסטיבל באזור הכפרי
בבוקרו של יום 9 נצא בטיסה מפארו אל העיירה ג'קאר (Jakar) שבמחוז בהומטאנג (Bumthang),  מחוז שקט, מרוחק ומהיפים שבהם,שאינו נגלה למרבית המתיירים בבהוטן. המחוז, בנוי מארבעה עמקים שבמרכזו העיירה ג'קאר (Jakar), ובעיבורה רחוב שוק קטן ונחמד. בהומטאנג (Bumthang) מחולקת לעמקים. לכל עמק ולכל כפר מסורת ופסטיבל ייחודי לו, המנוהל על ידי בני המקום. נצא לסיורים באזור. תחילה נצא להליכה באזור עמק צ'וקור (Chokor), נטייל באזור הכפרי בין מקדשים ומנזרים. נבקר במקדש טאמגונג (Tamgong) המכיל ציורי קיר ועבודות פיסוליות מיוחדות במינן. נמשיך ונבקר בעמקי צ'ומי (Chumi) ובעמק ואורה (Ura).בסיור נתארח בבתי תושבים מקומיים, וגם נבלה עימם בחלק מהארוחות. 
אחת מגולות הכותרת של טיול זה הוא הפסטיבל במנזר המקומי שלרוב אינו מתוייר.נצא להשתתף בפסטיבל בכפר ג'קאר (Jakar), אליו מתכנסים כל הכפריים מהסביבה. נשתתף בארוחות החג המסורתיות, נצפה בריקודי הצ'אם של הנזירים (Cham Dancing), העוטים מסיכות כבדות ורוקדים במקביל לריקודים של תושבי המקום, אפופי אווירה חגיגית ומשוחררת, בה נוטלים חלק גם ליצני הכפר. נמשיך ונסייר באזור סביב הכפר, עד לשעות הערב.
הלינה בבהומטאנג 

יום 12: 6.10 -   טרונגסה  (Trongsa) – פופג'יקה (Phobjikha) גנגטיי Gangtey))
בבוקר נצא בנסיעה לטרונגסה (Trongsa) . בדרך נחצה את מעבר ההרים יוטונג-לה (Yotong-La), ממנו נוכל לצפות על הנוף המרהיב של פסגות ההימלאייה המשתקף מנקודת תצפית זו. נבקר במבצר Dzong המרשים של טרונגסה, המקום בו נוסדה לראשונה הממלכה של בהוטן.
אחר הצהרים, נמשיך אל פובג'יקה (Phobjika). הדרך המתפתלת תעבור דרך מעבר פלה-לה Pele-La)), נקודת תצפית מרהיבה על רכסי ההרים האדירים המלווים אותנו בדרכנו.
הלינה בפובג'יקה – גנגטיי.

יום 13:  7.10 -  מעמק פובג'יקה (Phobjikha) – אל פונקה (Punakha)
פובג'יקה (Phobjikha) הינו עמק מרהיב, המשמש כאחד מאזורי חניית החורף של העגורים שחורי הצוואר. כדי לשמור על העגורים יש איסור על הנחת כבלי חשמל חשופים והאזור הוכרז כמרחב אקולוגי. בהגעה לפובג'יקה (Phobjikha)  נצא לסייר בטבע, נתארח לארוחת פיקניק, נבקר בכפרים ובמרכז הציפורים.
בשעות אחר הצהריים נצא לנסיעה עוצרת נשימה אל פונקה (Punakha), בירתה ההיסטורית של בהוטן, בדרך נעצור לצילומים על רכסי ההרים המרהיבים.
הלינה בפונקה.

יום 14: 8.10 – פונקה (Punakha)
פונקה (Punakha) היא בירתה ההיסטורית של ממלכת בהוטן וביתו של המבצר Dzong הגדול והמרשים בכל בהוטן, אליו נעשה את פעמינו הבוקר. נמשיך אל מנזר "הנזיר המשוגע", דרוקפה קונליי (Drukpa Kunlei), שהיה ידוע בשיטות האקסצנטריות שלו להבאת אנשים להארה, לרבות באמצעות מגע מיני. המנזר הוקם במאה ה-15. נמשיך ונבקר במנזר של נזירות ובבית משפחה מקומית, משם נמשיך לביקור בבית ספר מקומי. נמשיך ונסייר בכפרי הסביבה.
הלינה בפונקה .

יום 15:  9.10 – מפונקה (Punakha) לט'ימפו (Thimphu)
נצא אל ט'ימפו (Thimpu), בירתה המודרנית של בהוטן. בדרך נעצור במעבר דוצ'ו-לה (Dochu-La) המשקיף על ההר גאנגקאר פואנסום (Gangkar Puensum), ההר הגבוה ביותר בבהוטן (7,570 מ'). נבקר ב"אנדרטת הניצחון", הבנויה מ-108 סטופות לזכר הנופלים בקרב מול מורדים מחבל אסאם בהודו בשנת 2003. נרד מהמעבר ונמשיך בנסיעה לט'ימפו (Thimphu) , נטייל בעיירה השקטה והמקסימה, בה רחוב שוק עשיר ויפה, וכמה מרכזי שוק הומי אדם שוקקי חיים. נבקר בבית הספר למלאכות יד, ובבודהה פוינט (Point Buddha) מקדש-סטופה חדש ומרשים, ממנו נקבל תצפית יפהפייה על לט'ימפו (Thimphu). משם נמשיך לצפות בעולי הרגל בסטופת הזיכרון  (Stupa Memorial).אחר הצהריים יהיה חופשי לשוטטות בעיר הקסומה.
הלינה בט'ימפו

יום 16: 10.10 - קן הנמרה (Paro Taktsang) ופארו (Paro)
השכם בבוקר נצא בנסיעה קצרה מט'ימפו אל פארו ואל בסיס היציאה שלנו לטיפוס אל קן הנמרה (Paro Taktsang), השוכן בגובה 3120 מטר. טיפוס רגלי שיארך בין שלוש לארבע שעות, אל האתר המוכר ביותר והמפורסם ביותר בכל בהוטן (את חציו הראשון של הטיפוס ניתן לעשות על גבי סוס). זהו הוא אחד המקומות המרהיבים ועוצרי הנשימה ביותר בכל בהוטן. המקום נתגלה ונבנה על ידי המורה הגדול, פאדמה סמבאווה (Padma Sambawa),  שעל פי המסורת הוא האחראי להבאת הבודהיזם לבהוטן. נרד קן הנמרה (Paro Taktsang),ניסע חזרה אל פארו (Paro), שם נצא לסיור במוזיאון הלאומי. נסיים את היום בהרמת כוסית ובהודיה למארחנו הבהוטנים.
הלינה בט'ימפו/פארו.

יום 17: 11.10 - מבהוטן לדלהי (Delhi)
נעלה על טיסה בינלאומית מפארו אל דלהי (Delhi), טיסה מרהיבה החוצה את פסגות ההימלאייה. בהגיענו אל דלהי נצא לחצי יום סיור ולערב סיום חגיגי.
הלינה בדלהי

יום 18:  12.10 - מדלהי (Delhi) לתל אביב
בשעת בוקר מוקדמת נצא בטיסה בינלאומית דלהי (Delhi) , דרך איסטנבול, אל תל אביב, אליה נגיע בשעת אחר הצהריים.

 

המחיר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20 נוסעים ומעלה: 6,985 דולר


תוספת ליחיד בחדר: 950 דולר
בקבוצה הקטנה מ-20 נוסעים תחול תוספת 240 דולר לאדם 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

המחיר כולל:
• טיסות בינלאומית בחברת טורקיש איירליינס הלוך ושוב לדלהי
• טיסות נוספות כמפורט בתכנית, כולל מסי נמל ותוספות דלק נכון לתאריך הוצאת הצעה זו
• מסי נמל, בטחון ותוספות דלק נכון לתאריך הוצאת הצעה זו1
• לינה במלונות כמפורט בתכנית על בסיס לינה וארוחת בוקר במלון
• פנסיון מלא, כולל מים ללא הגבלה
• נסיעה – עפ"י תוכנית הטיול. במזרח הודו ברכבי מיניוואן (עד 4 מטיילים ברכב). בבהוטן סוג כלי הרכב, יותאם לגודל הקבוצה.
• מדריכים מקומיים, ברוב מהמקומות.
• מדריך ישראלי – דורון בן חיים.
• כל האתרים שבתכנית, לרבות דמי כניסה.
• פעילויות, כגון ספארי פילים, הופעת ריקודים ועוד הפתעות...
• טיפים לנותני השירותים בחו"ל
• מערכת שמע לכל נוסע (אזניה)


המחיר אינו כולל:
• ארוחות שאינן כלולות (במהלך טיסות, או במהלך שהייה בטרמינלים של שדות תעופה).
• הוצאות אישיות ביטוחים (ביטוח נוסעים חובה).
• ויזה להודו (אשרת הכניסה להודו)- עלותה 90 דולר למטייל.
• ויזה ואישורים לביקור בבהוטן – 50 דולר למטייל.
• אישורי צילום.
• שתייה שמעבר למים וכל הזמנה ישירה של המטייל.
• כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל"
1 המחיר הסופי של מסי הנמל ותוספות הדלק נקבע סופית על ידי חברת התעופה עצמה ועם כרטוס כרטיס הטיסה (כשבועיים לפני יציאת הטיול). כל שינוי במחיר מיסי הנמל יחול על הנוסע עצמו.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
המחיר מחושב על פי שערי המטבעות המקומיים מול הדולר ביום הוצאת תכנית זו. במידה ויחול שינוי בשער במועד התשלום, יעודכן מחיר הטיול בהתאם.
 

טופס הרשמה לבהוטן וצפון מזרח הודו
שים לב! הטופס תומך בהוספת מספר מטיילים לא הגבלה
פרטי קרובים הנשארים בארץ:

הוסף מטייל
סוג החדר המבוקש במלונות:
* חדר עם שותף יתאפשר במידה שימצא שותף מתאים, במידה ולא יימצא השותף ישתמש המטייל בחדר ליחיד וישלם את “התוספת - חדר ליחיד”
הערות ובקשות מיוחדות למיקום הישיבה/אוכל בטיסה:
חתימת המטייל:
אני מתחייב להסדיר את כל התשלומים הכלולים ב"מחיר הטיול", כולל תוספות במידה שישנם כאלו, כסדרם ולפי המועדים שנקבעו. במקרה של שינויים בתוכנית הטיול, או מצבים בלתי מתוכננים, או שימוש באלמנטים שלא תומחרו "במחיר הטיול", ידוע לי שישנה אפשרות שאצטרך להוסיף במקום את תוספת העלות הכספית היחסית לשינוי. אני מתחייב שבזמן הטיול יהיה ברשותי ביטוח נוסעים כמפורט ובמידה שיש לי בעיה בריאותית הידועה לי איוועץ ברופא המטפל שלי, אקבל את אישורו להשתתפותי בטיול ואת הנחיותיו ובנוסף אפרט אותה כאן:

דורון בן חיים

דורון הקים את לגעת בהודו מתוך החזון להוציא טיולים איכותיים, המשקפים את ניסיונו הרב ואהבתו הרבה לטיולים. דורון מנהל את 'לגעת בהודו' ומדריך בעצמו חלק מהטיולים.

" נווד בנשמתי, מסעות בעולם הם חלק ממהות חיי.הודו, על נופיה ואנשיה, היא אהבתי הגדולה כבר 30 שנה.

את הקבוצה הראשונה שלי הפקתי והדרכתי ב- 1987 ומאז אני מוביל טיולים רבים במרחבי היבשת ההודית. לאורך השנים, רכשתי ידע וניסיון רב בתחום הפקת טיולים והובלת מסעות שטח וטיולי תרבות בהודו ובנפאל.

ההנאה של המטיילים היא המקום ממנו אני שואב את השראתי.
זהו כייף גדול עבורי, להקנות לאלו שמטיילים איתי "חוויה באיכות אחרת".