טיולי
נושא
חורף

מסע המשלב טיול בדרום הודו עם תרגולי מדיטציה ומיינדפולנס ברוח ‘חכמת ההזדקנות’

* הטיול פתוח לבני אדם, בכל גיל שהוא, אשר הנושא נוגע לליבם

 

הטיול הזה איננו רק טיול …

זהו מסע שיוצא ממחוזות פנימיים בתוכנו, עובר דרך מחוזות יפים, משמעותיים ונוגעים בדרומה של הודו  ומכוון אל מקום שאינו הולך אף-פעם, לשום מקום …

החכמה היא לשחרר את הידוע ,להיפתח אל הבלתי נודע ,ולהיענות לכל מה שהחיים מזמנים.

כל לידה סופה מוות, והחיים בהזדקנות הם הכנה לקראת פרישתנו הוודאית מן העולם.

עדיין, כל רגע הוא לידה של מה שטרם היה. אפשר לפתוח את הלב, לטפח חכמה של הזדקנות ולהיות השראה לסובבים אותנו.לדעת שהחיים כולם הם הכנה לעזוב, לשחרר את הידוע ולאפשר לעולם לבוא אלינו בזרועות פתוחות.

להיות נוכחים, לחוות, להכיל, לקבל את היש, ולהתמסר לדברים המופלאים שנגלים בתוך השינוי הבלתי-נלאה של ההתהוות. המסע שלנו יאפשר לנו לפגוש ולגעת  בשינוי הבלתי נלאה של היקום עם מסתורין, על ידי תרגולי מדיטציה , שיח וחקירה וגם יוגה.

 

“אהבה אומרת ‘אני הכול.’ חוכמה אומרת ‘אני לא כלום.’ בין שני אלה, זורם מהלך חיי” // ניסַרְגַדַטָה

 

לחקור את ההזדקנות בלב חומל, סקרן ואמיץ

חכמת ההזדקנות‘ היא תנועה השואפת להזדקנות מודעת, נאצלת ומבורכת ומעורבת חברתית. התנועה נולדה בשנת 2013  מתוך השקפת עולם בודהיסטית חילונית של הזדקנות ערה ומיטיבה, נוכח המצוקה הקיומית של היותנו נתונים ללידה, תחלואה, הזדקנות ומוות.

 

חכמת ההזדקנות רואה את ההזדקנות כתהליך טבעי, ומכוונת למוסס דעות קדומות ביחס אליה. היא מביאה תשומת לב לדברים כמות שהם, נפתחת אל החוויות שלנו לרע ולטוב, ומבינה שהכול משתנה וחולף, שאנו מתהווים מרגע לרגע בקשרי גומלין עם העולם שלנו, ושאפשר לסבול פחות אם נשחרר את האחיזה שלנו בדברים שכבר אינם.

הגישה של חכמת ההזדקנות שואבת מחכמת הדהרמה של המזרח – מתורת אי-השניות (אדווייטה) והשקפת עולם בודהיסטית חילונית של הזדקנות ערה, מיטיבה ונאצלת נוכח המצוקה הקיומית של היותנו נתונים ללידה, תחלואה, הזדקנות ומוות.

מעוניינים להצטרף לטיול?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם