פסח בצפון הודו - מהגנגס להימלאיה
הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

טיולי תרבות

פסח בצפון הודו - מהגנגס להימלאיה

טיול חווייתי במיוחד, השם דגש על מפגש עמוק ומגע ישיר של המטייל עם השטח.

הטיול מתנהל בקצב נינוח ונותן זמן משמעותי בכל מקום. משלב הליכות, התנסויות ישירות ומפגשים מיוחדים.

כולל שיעורי יוגה, מופע מוזיקה, ראפטינג וסדנאות, להעצמת החוויה.

הטיול כולל זמנים פתוחים (ברישיקש ובדרמסלה) להסתובבות חופשית ועצמאית, לאחר היכרות טובה של האזור יחד עם המדריך. זמנים אלו נועדו להעמיק את מעורבותו האישית של המטייל בהוויה ההודית
 

 

 

תאריכים
מספר ימי טיול: 15
31.3-14.4.2020
בהדרכת: אסנת אבידן
מחיר הטיול: 3,940 $
תוספות:
ויזה להודו: 85 $
השתתפות בקופת הטיפים: 75 $
15 ימים של מסע אביבי קסום ופורח
נתחיל את מסענו אל מרכזי התרבות והרוח ההינדואיסטים של צפון הודו, רישיקש והארידוור. שם, נחזה בעולי הרגל הטובלים בנהר הגנגס הקדוש, נבקר באשראמים, נתנסה בשיעורי יוגה ונשתתף בטכסי אש וטהרה על גדות הנהר.

ב'אמריטסאר', שבחבל פנג'אב הפורה, נבקר במקדש הזהב, מרכזם הרוחני של בני הדת ה'סיקהית' ונחזה בטקס תיאטרלי ומשעשע בגבול הודו-פקיסטאן.

נמשיך בביקור מעמיק ב'דרמסלה', שם התיישב הדלאי למה ויצר סביבו את מרכז חיי הרוח הבודהיסטי של העם הטיבטי בגולה. נפגוש את הטיבטים ותרבותם ונבקר בכפרים ציוריים ובמקדשים יפים ומיוחדים. נעבור דרך יערות ירוקים שופעי מים, נופי פסגות ההימלאיה המושלגות לנגד עינינו...

נסיים בטיול באתריה ושווקיה של דלהי הבירה מלאת החיים של הודו כולה.
 

 

תוכנית הטיול
מחיר והערות
מפה
על המדריך
תמונות מהשטח
טופס הרשמה

יום 1,  31.3 הטיסה להודו:
טיסה מתל אביב אל דלהי עם חברת אייר אינדיה. ההמראה מנתב"ג מתוכננת לשעה 22:15.


ימים 2 –  5,   1-4.4    לאורך נהר הגנגס - הארידוו'ר   Haridwar ורישיקש  Rishikesh:
הבוקר ננחת בדלהי ונמשיך בטיסת פנים אל אזור רישיקש, אליה נגיע בשעות הצהריים.

רישיקש מפורסמת כמרכז רוחני של אשרמים, מרכזי יוגה ועולי רגל לאורך נהר הגנגס.
נבקר באשראם, נטייל לאורך הנהר, נסתובב בשווקים המקומיים ונספוג את קסם אווירת המקום. נתנסה בשיעור יוגה עם מורה רוחני ונשוחח עמו על מהות היוגה והוויות העולם.נשתתף בטכס אש נוגע ללב - ארטי Aarti, המתרחש על גדת נהר הגנגס.

נבקר גם בהארידוו'ר, שהיא אחת הערים הקדושות ביותר בהודו ומושכת אליה אלפי עולי רגל בכל יום. בתרגום חופשי, משמעות שמה היא "שער השמיים". בעבר הטיפוס על רכס ההימלאיה היה מאד קשה ואתגרי ומעטים היו זוכים לכך. הארידוו'ר הממוקמת בנקודה בה נהר הגנגס פוגש את המישור, מציינת את שער הכניסה  לממלכת ההימלאיה, מקום משכנם המיתולוגי של האלים.
נלך לאורך הגהטות Ghats ונפגוש ב'סדהואים' - נזירים שבחרו לחיות חיי קודש ורוח.
נסתובב בשוק הצבעוני המשרת את עולי הרגל ונשתתף ב'ארטי' -  טקס אש וטהרה מרשים, המתרחש על גדות נהר הגנגס הקדוש בשעת השקיעה.

באחד הימים נעלה על מורדות רכס ההימלאיה. נתרחץ בבריכה למרגלות מפל יפהפה, נלך בטבע ונבקר בכפרים של אזור ההר. נשלב ראפטינג חווייתי על נהר הגנגס, ונבלה ערב מופלא בפינת טבע קסומה. וביום אחר נתארח לארוחת ערב חגיגית בבית משפחה.

הלינה ברישיקש במלון Divine Resort  -  4 לילות .

 

ימים 6 – 7,  5-6.4  מרישיקש אל  אמריטסאר (אמריצר) Amritsar:
ביום 6 נשלים את הטיול באזור רישיקש ואחה"צ נדלג בטיסת פנים אל אמריטסאר, אליה נגיע בערב.
באמריצר - 'בריכת הנקטר', שוכן מקדש הזהב Golden Temple - מרכזם הרוחני של בני הקהילה ה'סיקהית' Sikh. האווירה במקדש מ ד ה י מ ה. נערוך ביקור מעמיק במקדש הסיקהי המוזהב, כולל במטבח ובחדר האוכל, המגיש ארוחה חמה לעשרות אלפי עולי רגל מידי יום ומופעל על ידי מתנדבים.  בשעות אחר הצהריים ניסע לגבול הודו – פקיסטן לחזות בהצגה תיאטרלית, משעשעת ומרשימה בעת סגירת הגבול מידי ערב, נסייר בשווקים ואף נערוך ביקור לילה מרגש במקדש הזהב, הכולל את טקס השכבת הספר הקדוש. בשעות הלילה השתקפותו המוזהבת של המקדש בבריכה שסביבו, קסומה במיוחד.

הלינה באמריצר במלון  Ramada – 2 לילות .

 

יום 8,  7.4 גארלי Garli ומקדש האלה ג'וואלה JawalaMukhi :
הבוקר נמשיך מאמריצר ונעבור מחבל פאנג'ב Punjab המישורי והפורה אל מדינת הימצ'אל פראדש Himachal Pradesh ההררית, בה יתמקד טיולנו.
היום נבקר במקדש האלה ג'וואלמוקהי, אחד המקדשים החשובים ביותר לפולחן האלה.
כאן לפי האמונה נמצא מקום המשכן המכונה 'Shakti Peet' של פיה ולשונה של האלה סאטי Sati אישתו הראשונה של האל הגדול שיווה Shiva.
נוסיף ונטייל באזור שהוכרז כאזור מורשת לשימור על ידי הממשלה וגם נלון במלון הריטג'.

הלינה בגארלי  במלון בוטיק הריטג'

 

ימים 9 – 13,  8-12.4  דרמסלה Dharamsala והמרכז הטיבטי :
הכפר הטיבטי מקלאוד גנג' Macleod Ganj ניתן על ידי ממשלת הודו למנהיגות הטיבטית לאחר שבשנת  1959 נאלצה לברוח מאימת הכיבוש הסיני. גם כיום, העם הטיבטי אינו יכול לקיים את אורח חייו המסורתי בארצו. פה בנו הטיבטים את ממשלתם הגולה. מרכזי רפואה, חינוך וכמובן את מרכזם הרוחני ובראשו "הדלאי למה"  .Dalai Lama

בדרמסלה נפגוש ונכיר את התרבות והפילוסופיה הבודהיסטית. נבקר במקדש הטיבטי הגדול, נטייל בכפר הטיבטי ובשוק השופע כל טוב שבמרכזו ונכלול ביקור מרגש בכפר הילדים הטיבטיים. נבקר גם ב'נורבולינקה', מרכז מלאכות היד הטיבטי ונשלב הליכות קלות בטבע הקסום. נוסיף טיול בקנגרה Kangra בירת המחוז ובמקדשי אבן עתיקים.נשלב גם הליכה ברגל בנופים הקסומים בו נחווה את האביב הפורח על רכס ההימלאיה במלוא יופיו כאשר השלג רב וקרוב ולובן השלג מעטר ברוב הדר את פסגות ההרים סביבנו ויערות רודודנרון פורחים באדום חזק ועוצמתי.

נטייל בין שדות הכפרים ומטעי התה, שם נפגוש את קוטפות התה הקוטפות את העלים ביד מיומנת. ייתכן גם שנצטרף ונעזור להן במלאכתן.

באחד הימים נתארח לארוחת צהריים בבית משפחה באחד מכפרי הסביבה. נשמע הרצאה מרתקת מרופא איורוודי על הרפואה ההודית העתיקה ובאחד הערבים נהנה ממופע מרגש ונוגע של מוזיקה הודית, במיוחד עבורנו.

דרמסלה היא אחד המרכזים של המטיילים התרמילאי, בעיקר ישראלים, הממלאים אותה כל עונה. יינתן גם זמן חופשי לקניות, עיסויים ושיטוט עצמאי. ריבוי המטיילים המעבירים כאן תקופות ארוכות הפך את דרמסלה להיות ידועה כמתנ"ס של הודו. באחד הימים נקדיש זמן משמעותי להתנסות חווייתית בסדנא. נציע מגוון של סדנאות במספר תחומים לבחירה כמו בישול, אומנות או מוזיקה וכל אחד ישתתף בסדנא המעניינת אותו.

קול צלצול פעמונים וגלגלי תפילה ילוונו בימים אלו.
משהו קסום שורה במקום הזה, השובה כל לב.

הלינה בדרמסלה במלון Norbu House – סה"כ 5 לילות .

 

יום 14, 13.4  מדרמסלה אל דלהי Delhi:
הבוקר נדלג בטיסת פנים אל דלהי. דלהי היא הלב הפועם בחוזקה של הודו הענקית.
נטייל בשוק ססגוני, המלא כל טוב מהודו כולה, נבקר בשער הודו ובאתרים נוספים בהתאם לזמן.
הלינה בדלהי במלון Holiday Inn


יום 15,  14.4  דלהי והטיסה חזרה לישראל :
חצי יום נוסף להשלמת הטיול בדלהי. היום במקדש Akshardham החדש והמרהיב ביופיו, המוקדש למורה רוחני בן המאה ה-18 ובאתרים נוספים בהתאם לזמן.
בצהריים נחזור אל שדה התעופה ונטוס חזרה לישראל בטיסה ישירה עם אייר אינדיה. ההמראה מדלהי מתוכננת לשעה 15:30.
 

 

מחיר הטיול לכל מטייל בקבוצה בת 12 – 20 מטיילים:  3,940 $

תוספות:
 ויזה (אשרת הכניסה להודו)- עלותה דרכנו 85 דולר למטייל.
 השתתפות בקופת הטיפים לנותני השירותים בהודו – 75 דולר למטייל

 **הטיול במתכונת "הכל כלול" ובכלכלה מלאה.
להערכתנו, סדר גודל של כ- 50 דולר בלבד, בכיסו של המטייל, יספיקו, כדי להשלים את כל ההוצאות הנוספות לאורך הטיול כולו (פרט למתנות, מזכרות וקניות אישיות).

 

הערות למחיר הטיול:
• למטייל/ת המשתמש/ת בחדר ליחיד - Single room, ישנה תוספת של 750 $.
• מחיר הטיול יבוטא בשקלים, ויחושב על פי מחירו הדולרי, כפול שער העברות והמחאות (הגבוה), ביום העסקים הקרוב שלאחר פדיון התשלום (כל עוד שער רכישת הדולר עומד על  3.5 שקלים ומעלה).
• יציאת הטיול תובטח, כבר לאחר הרשמתם של 10 המטיילים הראשונים.
במצב של קבוצה בת 10 - 11 מטיילים בלבד, תחול תוספת של – 200 $ למחיר הטיול.
• במצב ששער רכישת הדולר – USD, ירד למטה מ- 3.5 שקלים לדולר, עלויות הטיול יבוטאו בשקלים ויחושבו על פי שער המינימום השקלי שנקבע – 3.5 ש"ח לדולר.

 

מחיר הטיול כולל:

 •  טיסות בינלאומיות: עם חברת אייר אינדיה, מתל אביב אל דלהי ובחזרה.
 • 3 טיסות פנים: דלהי – דהרדון, דהרדון-דלהי-אמריטסאר, דרמסלה – דלהי.
 • 13 לינות: בחדר ל- 2 / או זוגי.  בבתי מלון טובים כמפורט בתוכנית הטיול.
 • כלכלה: כלכלה מלאה, 3 ארוחות ביום. למעט 2 ארוחות לא רלוונטיות (בשדות תעופה) וארוחה אחת חופשית בדרמסלה. כולל מים מינרלים.
 • כל הנסיעות: עפ"י תכנית הטיול. בדלהי - מיניבוס תיירים. בכל יתר הטיול - רכבי מיניוואן מסוג Toyota Innova - עד 4 מטיילים ברכב .
 • מדריכה ישראלית: אסנת אבידן.
 • מדריכים מקומיים.
 • כניסות לכל האתרים
 • כל הפעילויות והמפגשים שבתכנית הטיול –  שיעור יוגה / מופע מוזיקה הודית /  התנסות בסדנא לבחירה / נסיעה בריקשה ועוד הפתעות ...


מחיר הטיול אינו כולל:

 •  3 ארוחות לאורך הטיול (בשדות תעופה וארוחה חופשית אחת בדרמסלה) ושתייה שהיא מעבר למים מינרלים.
 • ויזה להודו – מצוין בנפרד. עלותה דרכנו 85 דולר
 • טיפים לנותני השירותים – מצוין בנפרד 75 דולר
 • ביטוח נוסעים (חובה). 
 • הוצאות בעלות אופי אישי כגון: עיסויים וטיפולי ספא לסוגיהם, טלפונים, כביסה, קניות אישיות, מזכרות, מתנות, הזמנות אישיות בבתי המלון וכד'.
 • כל פעילות עצמאית, ו/או שאינה במסגרת כלל הקבוצה.
 •  כל דבר שאינו מוזכר בסעיף "מחיר הטיול כולל" .


סדרי הרשמה ותשלומים:
• עם ההרשמה לטיול יש לשלם מקדמה על סך 1000 שקלים למטייל, למלא את טופס הרישום ולשלוח צילום דרכון
• יתרת התשלום תושלם עד כחודש לפני יציאת הטיול.
• ניתן לשלם בכרטיס אשראי, בהעברה בנקאית או במזומן.
• תשלום בכרטיס אשראי ניתן לחלק ל-6 תשלומים ללא תוספת. תשלום טלפוני באשראי ניתן לבצע בימים א-ה בין השעות 09:00 – 17:00 במספר 04-6898088.
• פרטי חשבון הבנק להעברה בנקאית: בנק אגוד (סימנו 13), סניף חיפה  – 081. על שם לגעת בהודו,  מספר חשבון : 4792579.

 

טופס הרשמה לפסח בצפון הודו - מהגנגס להימלאיה
שים לב! הטופס תומך בהוספת מספר מטיילים לא הגבלה
פרטי קרובים הנשארים בארץ:

הוסף מטייל
סוג החדר המבוקש במלונות:
* חדר עם שותף יתאפשר במידה שימצא שותף מתאים, במידה ולא יימצא השותף ישתמש המטייל בחדר ליחיד וישלם את “התוספת - חדר ליחיד”
הערות ובקשות מיוחדות למיקום הישיבה/אוכל בטיסה:
חתימת המטייל:
אני מתחייב להסדיר את כל התשלומים הכלולים ב"מחיר הטיול", כולל תוספות במידה שישנם כאלו, כסדרם ולפי המועדים שנקבעו. במקרה של שינויים בתוכנית הטיול, או מצבים בלתי מתוכננים, או שימוש באלמנטים שלא תומחרו "במחיר הטיול", ידוע לי שישנה אפשרות שאצטרך להוסיף במקום את תוספת העלות הכספית היחסית לשינוי. אני מתחייב שבזמן הטיול יהיה ברשותי ביטוח נוסעים כמפורט ובמידה שיש לי בעיה בריאותית הידועה לי איוועץ ברופא המטפל שלי, אקבל את אישורו להשתתפותי בטיול ואת הנחיותיו ובנוסף אפרט אותה כאן:

אסנת אבידן

מדריכה ותיקה בארץ ובמזרח, בעלת תואר ראשון בלימודי מזרח אסיה ותואר שני במדעי הדתות של אונ' ת"א. מתרגלת שנים יוגה ומדיטציות. נשואה ואמא לשלושה ילדים. עוסקת גם בחינוך ובהנחיית קבוצות. מורה מוסמכת ל״יוגה נשית״ ומלווה נשים בתהליכי העצמה.

"את המסע שלי בהודו התחלתי לפני קרוב ל 20 שנים. כבר אז נשבתי בקסמה, ברבגוניותה, בעומק ובקלילות , בריגוש החושני של תת היבשת ההודית. מאז אני לא מפסיקה לחקור וללמוד אותה, לתרגל, לטייל ולהוביל מטיילים אליה.