טיול לצפון מזרח הודו - מובטח!
הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

טיולי תרבות

טיול לצפון מזרח הודו - מובטח!

טיול עומק אל תרבויות השבטים בצפון מזרח הודו – 7 האחיות

כולל פסטיבל הורנביל

יציאה מובטחת !!

 

תאריכים
מספר ימי טיול: 21
17.11-7.12.2019
יציאה מובטחת !!
בהדרכת: דורון בן חיים
מחיר הטיול: 4,950 $
תוספות:
ויזה להודו- 85 $
טיפים לנותני השירותים בהודו – 100 $
מסע של פעם בחיים אל הודו שלא הכרתם - 7 האחיות

בטיולנו, נבקר ב- 4 מדינות שבצפון מזרח הודו. 

~ במדינת 'מגהלאיה'  - שבטי ה'קאסי' וה'קרבי' וגשרי השורשים החיים 
~ במדינת 'אסאם' - שבט ה'מישינג' וקהילת ה'ווישנה' באי מג'ולי, קרנפים ופילים בשמורת קזירנגה
~ ב'נאגאלנד' - פסטיבל הורנביל ושבטי ה'נאגה' 
– במדינת 'מאניפור' - קהילת בני מנשה משבטי ישראל האבודים, שבטי הנאגה הדרומיים ואיים ובתים צפים באגם לוקטאק

 

טיולנו מתמקד בסיור מעמיק בצפון מזרחה של הודו, אזור המכונה "שבע האחיות", מאופיין בתרבות שבטית קדומה, בפינה מרוחקת ופחות ידועה של הודו. בנגלדש מדרום, טיבט ובהוטאן מצפון ובורמה ממזרח.

נשלב נסיעה ברכבי מיניוואן אל עומק השטח והליכות קלות בנופים יפהפיים, עם ביקורים ואירוח בכפרים אקזוטיים ומפגשים באירועים אוטנטיים וחווייתיים במיוחד עם בני השבטים בכפריהם, בבתיהם ובחגיגותיהם. עד 4 מטיילים ברכב. הנהיגה בידי נהגים מקצועיים מקומיים.

נתחיל במדינת מגהלאיה Meghalaya, הגשומה בעולם. נבקר בכפרי שבט הקאסי Kassi, אצל שבט ה'קארבי' Karbi ובשבטים נוספים... נלך על גשר השורשים החיים, חוויה מדהימה הייחודית לשבט הקאסי Kassi .

נמשיך אל מדינת אסם Assam, עמוד השדרה של צפון מזרח הודו. נסייר בשמורת קזירנגה על גבי פילים, בה נפגוש מקרוב את הקרנף חד הקרן, האנדמי לאזור. נעבור בשייט על נהר הברהמפוטרה לביקור משמעותי באי מג'ולי, אי הנהר הגדול בעולם ובעל הרכב אתני מיוחד משלו.

ניכנס אל האזור השבטי של נאגלנד Nagaland. עירוב של שבטים, חלקם ממוצא בורמזי, שהמשותף להם הוא הקישוט באוזן ומכאן שמם.
נשתתף בפסטיבל הורנביל Hornbill, הקרוי על שם ציפור אהובה. פסטיבל המאגד את כל השבטים האלו יחד, לחגיגת ענק מדהימה.

במדינת מניפור נבקר את קהילת בני מנשה, הנחשבים חלק משבטי ישראל האבודים ונסיים באגם לוקטאק היפהפה.

להעצמת החוויה נצא למקומות מרוחקים ונלון בבתי הארחה מקומיים.
ב 3 כפרים, נלון בבתי התושבים עצמם. חלק מהארוחות הן צמחוניות, בחלקן נתארח בבתי משפחה וחלקן בשטח, בסגנון הפיקניק ובהשתתפותנו הפעילה.

תוכנית הטיול
מחיר והערות
מפה
על המדריך
תמונות מהשטח
טופס הרשמה

 

ימים 1 – 2,  17-18.11  תל אביב – דלהי Delhi – אסם Assam:
נצא בטיסת לילה ישירה, מתל אביב אל דלהי Delhi, עם חברת אייר אינדיה.
למחרת בבוקר, ננחת בדלהי ונצא בטיסת ההמשך שלנו, אל גוהטי Guwahati, העיר הגדולה והמרכזית במדינת אסאם ולכל 7 המדינות, 7 האחיות, שבצפון מזרח הודו. מייד עם נחיתתנו בגוהטי, נצא לסיור במקדש קמקיה Kamakya. מקדש השאקטי המרכזי של האנרגיה הנשית בעולמנו. נחזה בעולי הרגל, בטכסיהם ובכוהנים עוטי האדום. התחושה במקדש שונה ועוצמתית.
נלון בגוהטי, מלון ברמה גבוהה.

 

ימים 3 – 4 – 5,  19-21.11  שילונג, כפרים ושבטים במדינת מגהלאיה Meghalaya:
ניסע אל עומק האזור הכפרי של מדינת מגהלאיה - "משכנם של העננים" בשפת אנשי המקום. מגהלאיה הינה רצועה הררית, החוצצת בין המישורים של אסאם ובנגלדש. בירתה שילונג Shilong - עיר הסלעים, ידועה גם כבירת הרוקנ'רול ההודית.
חלקים נרחבים מהמדינה מכוסים ביערות טרופיים, כתוצאה משילוב של מזג אויר נינוח עם כמות משקעים הגבוהה בעולם.
בצ'רפונג'י (סורה) ובמוסינראם יורד גשם בממוצע של כ- 12,000 מ"מ בשנה, והן נחשבות לערים הגשומות בתבל (כן כן... 12 מטר משקעים ב 4 חדשי המונסון).
אוכלוסיית המדינה מורכבת מכמה שבטים, אשר ייחודם בקיום המסורת המטריארכלית – דומיננטיות נשית. בחברה זו הבנות הצעירות הן היורשות. הן אלו שדואגות להורים וכאן אולי נמצא השריד האחרון לתרבות המטריארכלית בעולם.
נצא אל עומק השטח וניסע עד גבול בנגלדש בנוף יפהפה. נבקר את בני שבט הקאסי ובשבטים נוספים. נסייר בכפריהם, נראה אותם במלאכתם וניגע מקרוב באורח חייהם הייחודי.

באחד הימים נשתתף באירוע בכפר שבטי. נוסיף ביקור והליכה על גשר בעל שורשים חיים, חוויה ייחודית מהממת!!!
בימים 3 + 5 נלון בשילונג – 2 לילות במלון עממי.
ביום 4 נלון בבתי התושבים, בכפר שקיבל את התואר 'הכפר הנקי באסיה'.

 

ימים 6 – 7,  22-23.11  מדינת אסאם, עמק הברהמפוטרה Brahmaputra ושמורת הטבע קזירנגה Kaziranga:
אסאם הנה הגדולה מבין מדינות "שבע האחיות".
רוב שטחה של המדינה שטוח ומשתרע לאורך עמק נהר הברהמפוטרה Brahmaputra, העובר כעמוד שידרה לאורכה. לכן, המדינה משופעת באדמות סחף, קרקע ואקלים אידאליים לגידול אורז. לעומתו, אזור הגבעות של אסאם, הוא מהמקומות הגשומים בעולם וייתכן שזו מולדתו של צמח התה. לתה יש ערך כלכלי חשוב במדינה והוא נפוץ בה גם כעץ ולעיתים כשיח-בר. במדינה זו מפיקים כשני שליש מכמויות התה בהודו וכיוון שהתה האסאמי נחשב לאחד המשובחים בעולם. אסאם היא גם מולדת המשי, משם נדדה הטכנולוגיה של הפקתו לסין. נרד מגבעות הקאסי אל מישורי אסם, נסייר לאורך גדת נהר הברהמפוטרה ובשדות התה המפורסמים של אסם.
נתארח בכפר 'אסאמי', נשוטט בסמטאות הכפר, נפגוש בכפריים ובחברי קהילת הווישנה Vishna. נכיר את תפיסת עולמם הייחודית, מנהגיהם, ונשתתף באירוע ייחודי ואוטנטי למקום...

פארק קזירנגה  Kaziranga N.P, הוא גן עדן לאוהבי הטבע. משולב בתצפיות קרובות על הקרנף חד הקרן Unicornis Renoseorus. ניכנס עם שחר, על גבי פילים, לסיור בתוך הפארק, הנותן את "המבט הקרוב" בקרנף המרשים והאנדמי למקום.
נלון בריזורט פשוט ומקסים, הממוקם סמוך לשמורת הטבע – 2 לילות.

 

ימים 8 – 9 – 10 – 11,  24-27.11  נהר הברהמפוטרה והאי מגולי Majuli:
נסיעה קצרה תביאנו אל המעבורת, בה נשוט על נהר הברהמפוטרה. נעבור לביקור מעמיק ומשמעותי באי מג'ולי. אי הנהרות הגדול בעולם. מקום שונה ומנותק כמעט לחלוטין מיתר העולם. בני המקום חיים בשיתוף סימביוטי מעניין ויפיפה, עם בני שבט המישינג, שבטים אחרים, וקהילת ווישנה אסאמית בעלת צביון שונה וייחודי של תרבות הווישנאיה. נסייר באי, נבקר את הקהילות השונות, במנזרי הסאטרה, נפגוש את בני השבטים ונחזה בטכסיהם. בצהרי היום הרביעי של ביקורנו באי מג'ולי, נחזור במעבורת על נהר הברהמפוטרה ואל היבשת.
הלינה בימים 8-10, באי מג'ולי, ריזורט פשוט ועממי, בעל אופי מקסים ואוטנטי למקום – 3 לילות.
נלון ביום 10, בריזורט פשוט ועממי, הממוקם בלב שדות התה של אסם.

 

ימים 12 – 13 – 14,  28-30.11  כפרים ושבטים בנאגלנד Nagaland:
היום ניכנס אל נאגלנד  Nagaland. מדינה הגובלת באסאם ממערב ובבורמה ממזרחה. אחת המדינות הקטנות בהודו, אך היותר אקזוטיות שיש ובירתה קוהימה Kohima .
מדינה הררית, עשירה מאד ביער עבות, צמחייה טרופית ובבעלי חיים המתאימים לאקלים זה.
אנשי נאגלנד – בעלי הנקבים באוזניים, בשפתם, מתקיימים בעיקר מחקלאות מסורתית, בעלת שיטה ייחודית בשם ג'ום Joom Cultivation, כך, שככול שהם משתמשים בקרקע הם מטייבים את הקרקע לגידול הבא.
זוהי אוכלוסייה המורכבת מ- 17 שבטים שונים, הידועים במלאכת האריגה, שונה וייחודית לכל כפר. עיצוב שונה לבקתת המגורים, למרפסות, מערכת חברתית שונה ושפה שונה האופיינית לכל שבט ושבט. בני הנאגה מצטיינים בשירה וריקודים שבטיים, ריקודי מלחמה וריקודי פולקלור, השונים מכפר לכפר.
אכן, מופעי ריקוד ותלבושות ססגוניות אופייניות הן מחזה שכיח בכפרים אלו. ב- 3 ימים אלו, נבקר מספר שבטים שונים, בכפרים שונים. נפגוש בבני השבטים, נשב עימם, נבקר בבתיהם ובשני לילות (לא רצופים) נלון בבתי התושבים. ניצור עימם קשר אישי ואינטימי, בלילות ארוכים, עם סיפורים ושירה סביב למדורה.
בימים 12 + 14 נדלג בין הכפרים ונלון בבתי משפחה ובתי הארחה פשוטים ובסיסיים בכפרים השונים. ביום 13 נלון בקוהימה במלון עממי.

 

ימים 15 – 16,  1-2.12   מכפרי האנגמי וקוהימה אל פסטיבל הורנביל Hornbill:
נשלים את ביקורנו באזור הכפרי של נאגלנד ובהמשך היום, נעבור להשתתף ולחוות את פסטיבל הורנביל.
הורנביל הנו שם של ציפור מרשימה, המאוד אהובה באזור. על שמה קרוי הפסטיבל הגדול השנתי של כל שבטי צפון מזרח הודו – פסטיבל הורנביל.
אנחנו נהיה שם, איתם, בפסטיבל הגדול והשנתי שלהם, בני השבטים. ניתן את הזמן לביקור משמעותי ולשהיות ארוכות. נחזה בהופעות שונות של בני השבטים השונים. נפגוש באומנים ובבני השבטים השונים במפגש אישי מרתק. בעיקר נשמח בשימחתם, נחגוג עימם ונתערבב עם בני המקום שבאו לחגוג יחד. נוסיף ונסייר בשוק המרתק של קוהימה, בירת נאגלנד. 
אלו ימים אקזוטיים וחווייתיים, שיחדרו עמוק לנשמותינו ויקנו להם מקום טוב ואוהב בנבכי ליבנו.
נלון בקוהימה במלון עממי – 2 לילות.

 


יום 17,  3.12  קהילת בני מנשה במניפור Manipur:
נצא דרומה וניכנס אל מדינת מניפור, הנמצאת בפינה הדרום מזרחית של 7 האחיות. נבקר בכפר של אחד משבטי הנאגה הדרומיים ונכיר את יופיו ואופיו המיוחד.
נמשיך אל מפגש מופלא ומרגש עם חברים בקהילת בני מנשה. בני שבט ה'קוקי', במדינת מניפור, טוענים שהם צאצאי שבט המנשה, אחד מ 10 שבטי ישראל האבודים. תופעה מופלאה בה תושבים במקום כה מרוחק ומנותק יחסית מהעולם, שמרו מנהגים קדומים לאורך אלפי שנות הסטוריה ובעלי סיפורי מסורת הקושרים אותם אל שבטי ישראל האבודים.
נלון באימפאל – מלון עממי טוב

 

ימים 18 – 19,  4-5.12  אגם לוקטאק Loktak:
נסיעה קצרה דרומה תביאנו אל אגם לוקטאק. אגם המים המתוקים הגדול ביותר בצפון מזרח הודו. אגם קסום ורחב ידיים, עם לשונות יבשה ואיים. האיים הצפים באגם, תופעה ייחודית למקום, יוצרים באמצעות צמחיית המים, לגונות סגורות המשמשות בעיקר לגידול דגה וכמשטח צף לבקתות הדייגים. האגם בעל חשיבות גדולה בכלכלת מניפור, בעיקר כמקור מים, דגה וירקות למדינה כולה. המקומיים עושים מאמצים אקולוגים רבים לשמר את האגם נקי.
נשוט באגם בסירות קנו, נעלה אל תצפיות יפהפיות, נחווה שקיעות וזריחות כשהאגם סביבנו בכל כיוון ונשוחח עם תושבי האגם. נעבור בשייט קנו אל כפר הממוקם על אי, נסייר בכפר ונפגוש בתושביו ונשוט אל בית הצף במרכז האגם.
ביום 18 הלינה בריזורט פשוט, עם נוף מדהים, הממוקם על גבעה שהיא אי באמצע האגם.
ביום 19 נלון באימפאל – מלון עממי טוב.

 

יום 20,  6.12  אימפאל והטיסה אל דלהי:
נשלים את סיורנו באימפאל, בירת מניפור, נבקר בשוק האימהות הססגוני ובגלריית ציורים יפהפייה המתארת את ההיסטוריה של מניפור.
בצהרים נצא אל שדה התעופה ונטוס מאימפאל אל דלהי, אליה נגיע בשעות הערב.
הלינה בדלהי, מלון ברמה גבוהה.

 

יום 21,  7.12  מדלהי אל תל אביב:
הבוקר נסכם את טיולנו ולקראת הצהרים נצא אל שדה התעופה ואל הטיסה הבינלאומית שלנו מדלהי אל תל אביב, עם חברת אייר אינדיה. טיסת אחר הצהרים הנוחתת בתל אביב בשעות הערב.
 

מחיר הטיול:     4,950 $ - דולר אמריקאי, לקבוצה בת 10 – 20 מטיילים.

 

תוספות:

 • ויזה (אשרת הכניסה להודו)- עלותה 85 דולר למטייל.
 • השתתפות בקופת הטיפים המחולקת לנותני השירותים בהודו – 100 דולר למטייל.

* תוספת חדר ליחיד (חלה על מי שמטייל בחדר ליחיד) – 760 דולר.

 

# הטיול במתכונת "הכל כלול" ובכלכלה מלאה, כולל מים - ללא הגבלה

** להערכתנו, כ- 100 דולר בלבד, בכיסו של המטייל, יספיקו, כדי להשלים את כל ההוצאות הנוספות לאורך הטיול כולו (פרט למתנות, מזכרות וקניות אישיות).

 

הערות למחיר הטיול:

• מחיר הטיול המוצג כאן, הינו לכל מטייל, המטייל בחדר ל- 2 (או בחדר זוגי).
• אנו מעוניינים להבטיח את יציאת הטיול כבר לאחר הרשמתם של 8 המטיילים הראשונים. במקרה של קבוצה בת 8-9 מטיילים (כגודל סופי) היוצאת לטיול זה, תחול תוספת של 200 דולר לכל מטייל. אנו מעריכים ועושים את מיטבנו, כדי שהטיול יתמלא בקצב מהיר ולכן, תוספת זו, החלה במקרה של קבוצה קטנה בלבד, לא תהיה רלוונטית.
• גודל הקבוצה המפורט במחיר הטיול ובהערה שלמעלה, מתייחס למספר המטיילים היוצאים בפועל לטיול ומשלמים את מלוא מחיר הטיול.
• שימו לב: ההרשמה לטיול זה תיסגר בגודל קבוצה בת 20 מטיילים. מפאת אופיו המיוחד של הטיול ושירותי התיירות העממיים באזור המרוחק, לא תתאפשר הרשמה מעבר ל- 20 מטיילים.
• חדר עם שותף/פה יתאפשר במידה שימצא/תימצא  שותף/פה  מתאים/מה.
• מחיר הטיול יבוטא בשקלים, ויחושב על פי מחירו הדולרי, כפול שער העברות והמחאות גבוה (שער רכישת הדולר), ביום העסקים הקרוב שלאחר פדיון התשלום, כל עוד שער רכישת הדולר עומד על 3.5 שקלים לדולר ומעלה.
• במצב ששער רכישת הדולר – USD, ירד למטה מ- 3.5 שקלים לדולר, עלויות הטיול יבוטאו בשקלים ויחושבו על פי שער המינימום השקלי שנקבע – 3.5 ש"ח לדולר.
• ההשתתפות בטיול ותנאי התשלום כפופים לתנאים המפורטים בטופס ההרשמה.


מחיר הטיול כולל:

 • טיסות בינלאומיות עם חברת אייר אינדיה, מתל אביב, ישירות אל דלהי ובחזרה.
 • 2 טיסות פנים (בתוך הודו).
 • כל הלינות, בחדר ל- 2 / או זוגי. בערים הגדולות בבתי מלון ברמת 5 כוכבים. בשילונג, קוהימה, אימפאל ובאזור הכפרי, מקומות הלינה הינם מלונות/ריזורטים/בתי הארחה אוטנטיים, עממיים ופשוטים. 3 לילות בבתי משפחה (לא רצופים ובכפרים שונים).
 • כלכלה מלאה - 3 ארוחות ביום. חלקן צמחוניות. חלקן בשטח או בבתי משפחה. כולל מים / מים מינרלים -  ללא הגבלה. למעט 2 ארוחות צהרים בשני ימי הפסטיבל.
 • כל הנסיעות: עפ"י תכנית הטיול. במיניוואנים נוחים וממוזגים עם נהגים מקצועיים מקומיים, עד 4 מטיילים ברכב. בדלהי באוטובוס תיירים ממוזג ונוח/או רכב אחר התואם את גודל הקבוצה.
 • מדריכים מקומיים במרבית ימי הטיול.
 • מדריך ישראלי  –  דורון בן חיים.
 • כל הפעילויות והמפגשים שבתכנית הטיול –  ספארי פילים, אירועים בכפרים ובשבטים, ארוחות ומפגשים בבתי משפחה, השתתפות בפסטיבל הורנביל ועוד הפתעות...
 • כניסות לכל האתרים שבתוכנית הטיול.
 • פגישת הכנה לטיול, בה יינתן תדרוך מקיף על כל הקורה בטיול, כחודש - שלושה שבועות לפני יציאת הטיול. דף הכנה מפורט יישלח לנרשמים לקראת הטיול.
 • קבלת תיק מטייל מושקע, עם מידע מודפס, מפות ועוד...
 • כל המוזכר כאן, צמוד ומוגבל ל"תוכנית הטיול".


מחיר הטיול אינו כולל:

 •  2 ארוחות בשני ימי הביקור בפסטיבל הורנביל. ארוחות בזמני טיסות הן באחריות חברות התעופה. ארוחות בזמני שהייה בטרמינל של שדה תעופה הן באחריות המטייל.
 • שתייה שהיא מעבר למים.
 • כל הזמנה ישירה של מטיילים, בכל מקום, כולל בבתי המלון.
 • ביטוח נוסעים (חובה). 
 • תשלום עבור אישורי צילום באתרים.
 • הוצאות בעלות אופי אישי כגון: עיסויים וטיפולי ספא לסוגיהם, טלפונים, כביסה, קניות אישיות, מזכרות, מתנות, הזמנות אישיות בבתי המלון וכד'.
 • כל פעילות עצמאית, ו/או שאינה במסגרת כלל הקבוצה.
 • כל דבר החורג מ"תוכנית הטיול" וכל דבר שאינו מוזכר בסעיף "מחיר הטיול כולל" .

 

שינויים: "בטיול מסוג זה ובאזור שכזה ייתכנו שינויים הנובעים מסיבות רבות. כגון מזגי אוויר, תקלות במערכת המקומית, שינויים בטיסות, חסימות דרכים וכד'. על מטייל היוצא לטיול שכזה לקבל את השינויים בהבנה וחיוך כחלק מהחוויה".

 

טופס הרשמה לטיול לצפון מזרח הודו - מובטח!
שים לב! הטופס תומך בהוספת מספר מטיילים לא הגבלה
פרטי קרובים הנשארים בארץ:

הוסף מטייל
סוג החדר המבוקש במלונות:
* חדר עם שותף יתאפשר במידה שימצא שותף מתאים, במידה ולא יימצא השותף ישתמש המטייל בחדר ליחיד וישלם את “התוספת - חדר ליחיד”
הערות ובקשות מיוחדות למיקום הישיבה/אוכל בטיסה:
חתימת המטייל:
אני מתחייב להסדיר את כל התשלומים הכלולים ב"מחיר הטיול", כולל תוספות במידה שישנם כאלו, כסדרם ולפי המועדים שנקבעו. במקרה של שינויים בתוכנית הטיול, או מצבים בלתי מתוכננים, או שימוש באלמנטים שלא תומחרו "במחיר הטיול", ידוע לי שישנה אפשרות שאצטרך להוסיף במקום את תוספת העלות הכספית היחסית לשינוי. אני מתחייב שבזמן הטיול יהיה ברשותי ביטוח נוסעים כמפורט ובמידה שיש לי בעיה בריאותית הידועה לי איוועץ ברופא המטפל שלי, אקבל את אישורו להשתתפותי בטיול ואת הנחיותיו ובנוסף אפרט אותה כאן:

דורון בן חיים

דורון הקים את לגעת בהודו מתוך החזון להוציא טיולים איכותיים, המשקפים את ניסיונו הרב ואהבתו הרבה לטיולים. דורון מנהל את 'לגעת בהודו' ומדריך בעצמו חלק מהטיולים.

" נווד בנשמתי, מסעות בעולם הם חלק ממהות חיי.הודו, על נופיה ואנשיה, היא אהבתי הגדולה כבר 30 שנה.

את הקבוצה הראשונה שלי הפקתי והדרכתי ב- 1987 ומאז אני מוביל טיולים רבים במרחבי היבשת ההודית. לאורך השנים, רכשתי ידע וניסיון רב בתחום הפקת טיולים והובלת מסעות שטח וטיולי תרבות בהודו ובנפאל.

ההנאה של המטיילים היא המקום ממנו אני שואב את השראתי.
זהו כייף גדול עבורי, להקנות לאלו שמטיילים איתי "חוויה באיכות אחרת".