טיול מאורגן לדרום הודו
הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

טיולי תרבות

הטיול לדרום הודו - מובטח !

טיול עומק יוקרתי, מקיף ומושקע בדרום הודו - יציאה מובטחת !

תאריכים
מספר ימי טיול: 18
2-20.1.2020
יציאה מובטחת !!
בהדרכת: רוני גורופי ואסף גדרון
מחיר הטיול: 4,900 $
תוספות:
ויזה להודו: 85 $
טיול עומק יוקרתי ומושקע בדרום הודו

הטיול משלב מפגש עם תרבות עשירה ססגונית ומרתקת, נופים וטבע מדהימים, פסטיבלים ססגוניים, אירוח בבתי משפחה, פעילויות רבות ומפגשים חווייתיים.
מעבר לאתרי התיירות המוכרים של הדרום בהם נבקר, נוסיף ונעמיק אל האזורים החבויים האוטנטיים והקסומים של הודו, שם נצפה בטקסים ופולחנים שמאנים קדומים, נבקר בחוות ובבתי מלאכה מיוחדים, נתנסה בטעמים הייחודיים לאזור ונפגוש את התרבות והאוכלוסייה המקומית על כל גווניה.

תוכנית הטיול
מחיר והערות
מפה
על המדריך
תמונות מהשטח
טופס הרשמה

יום 1,  2.1.2020    הטיסה אל הודו:
נצא בטיסה ישירה עם ארקיע, מתל אביב אל קוצ'ין. ההמראה מישראל מתוכננת ל-20:55.


יום 2, 3.1  מקוצ'ין אל בנגלור Bangalore:
הבוקר ננחת בקוצ'ין, נערוך סיור ראשוני קצר בעיר ולאחר ארוחת הצהריים נמשיך בטיסת פנים אל העיר בנגלור (Bangalore), בירת ההי-טק ההודי. עם הנחיתה בבנגלור מעבר למלון לארוחת ערב ולינה.
לינה בבנגלור במלון Vivanta Taj Yeshwantapur (מלון 5 כוכבים) או דומה ברמה.


ימים 3 – 4,  4-5.1  שרוונבלגולה Shravanabelagola  - מייסור  Mysore:
נסיעה של כשלוש וחצי שעות מבנגלור תביאנו אל שרוונבלגולה, Shravanabelagola , שם נטפס יחד עם עולי הרגל את 600 המדרגות לבקר במקדש של 'בהובלי' Bahubali מרכז עלייה לרגל של הדת הג'אינית כבר מעל לאלפיים שנה. כאן נמצא פסל בן 1,000 שנה, בגובה 17 מ', של האל באהובלי. יש הטוענים שזהו הפסל המונוליתי הגבוה בעולם.
לאחר מכן נמשיך אל בנסיעה אל העיר מייסור.
מייסור היא עיר נעימה ויפה עם ניחוח ומורשת אנגלית. נבקר בארמון המהראג'ה ובשוק דוורג'ה (Deravaja) השוקק. נצא אל המקדש המוקדש לאלה דורגה שהרגה את המפלצת Mahisasura, , מכאן מקור שם העיר. נתארח לארוחה מסורתית בבית משפחה ונכלול ביקור במקדש מתקופת שושלת ההויסאלה (Hoysala)  אשר נבנה לפני כ-800 שנים, ובו יצירות פיסול עוצרות נשימה. בסיס המקדש בתצורת כוכב וכל אחת מפינותיו מגולפת בדקדקנות רבה.
לינה במייסור במלון Radisson Blu (מלון 5 כוכבים) או דומה ברמה – 2 לילות.

 

יום 5,   6.1  קורג  Coorg :
נצא ממייסור בנסיעה מערבה אל מחוז קורג. מחוז הררי היושב על הרי הגהאט המערביים  (Western Ghat). עם כיבוש סין את טיבט היגרו אלפי טיבטים והתיישבו במדינת קרנאטקה (Karnatka), הנחשבת למקום מושבה הנוכחי של הקהילה הטיבטית הגדולה בהודו, שם נבקר במנזר נמדרולינג Namdruling המרשים במרכז הטיבטי הגדול באזור.
נשמע על הבודהיזם הטיבטי וסיפורו של העם הטיבטי שמוצא מקלט וחופש דת בהודו ובה הקים את הממשלה הטיבטית הגולה, על מוסדותיה. השטח של 'מחנות הפליטים' הטיבטיים נתרם על ידי המדינה כבר בתחילת שנות ה-60 ועשרות אלפי טיבטים מתגוררים באזור, מתוכם כ-5000 נזירים.
אחה"צ נטייל רגלית בין מטעי הקפה ונופי ירוק העד של מחוז קורג (Coorg).
לינה בקורג בריזורט Windflower  (ריזורט 4 כוכבים) או דומה ברמה

 

ימים 6 – 7,   7-8.1  מקורג לחופי מלאבאר Malabar:
נמשיך מערבה בנסיעה דרך מטעי קפה עצומים ונופי הרים ויער קסומים, אל חופי חבל מלאבאר Malabar coast שבצפון האקזוטי של קראלה.
ביומיים הבאים נחדור אל עומק האזורים הפחות מתוירים של קראלה (Kerala) המסתורית, המשלבת השפעות נוצריות, מוסלמיות והינדיות היוצרות פסיפס אנושי מיוחד במינו.
נבקר במקדשים, בשוקי דגים ובתי מלאכה מסורתיים.
גולת הכותרת של ביקורנו באזור זה, היא השתתפות בטקס ריקוד  הטאיים (Theyam) הייחודי, בו מזמן הרוקד את רוח האל, המהווה "אל חי" עבור המאמינים
לינה באזור מאלאבאר במלון עממי ברמת 3 כוכבים – 2 לילות.

 

יום 8,  9.1  אל מרכז קראלה:
הבוקר נצא ברכבת יום מאזור החוף אל האזורים הכפריים האקזוטיים של מחוז טריסור Trissur. נבקר בבית ספר מקומי קטן, מסורתי ואותנטי לאמנויות הלחימה של קראלה  ה"קלאריפאיאטו" Kalaripayatu, בו נתארח לארוחת צהריים מסורתית המוגשת על עלה בננה ונצפה בהדגמה של אומנות הלחימה. לאחר מכן ניסע אל מלוננו לארוחת ערב ולינה.
לינה ב- Cheruthuruthy במלון River Retreat (מלון 3 כוכבים) או דומה ברמה.


ימים 9 – 10,  10-11.1  מפלי אטירפלי Athirapaly ואל קוצ'ין Cochin:
הבוקר נסייר בבית הספר לריקוד ומוזיקה של קראלה, שם נוכל לעבור בין הכיתות השונות ולצפות המהלך השיעורים. נשלב ארוחת צהריים וטיול באזור היפה של מפלי אטירפלי  Athirappaly waterfalls ומשם נמשיך בנסיעה דרומה אל העיר קוצ'ין, הידועה שבערי דרום הודו. קוצין היא עיר נמל היסטורית והמרכז התרבותי של מדינת קראלה. נבקר ב"פורט קוצ'ין", עיירה קולוניאלית על אי יפהפה, ונחזה ברשתות הדיג הסיניות הידועות. נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת הידוע שלו. באחד הערבים נצא למופע ה"קטאקאלי" (Katakali), ריקוד תיאטרלי הממחיז סיפורים מהמיתולוגיה ההינדית.
לינה בקוצ'ין במלון  Le Meridian (מלון 5 כוכבים) או דומה ברמה – 2 לילות.

 

ימים 11 –  12,  12-13.1   מונאר Munnar  :
ממישורי החוף של קראלה נעלה מזרחה בדרך הררית מהממת אל הגבעות המוריקות, אל ה-Hill Station הידועה של דרום הודו, היא מונאר (Munnar). בגובה של 1,524 מ' מעל פני הים, מוקפת אגמים, הרים מוריקים ושדות תה - מונאר היא משב רוח מרענן. נתארח בבית משפחה בלב חוות עצי גומי, נשלב טיול רגלי קל בין מטעי התה ונבקר בכפרים האותנטיים והקסומים המנקדים את הנוף המשגע.
הלינה במונאר במלון Blanket (מלון 5 כוכבים) או דומה ברמה.

 

יום 13,   14.1  האזור הכפרי של טאמיל נאדו בימי חגיגות הקציר  Tamil Nadu:
היום נמשיך מזרחה אל עבר מישורי טאמיל נאדו.
בהגיענו לאזור הכפרי נעבור אל רכבים קטנים שיאפשרו לנו לחקור את המרחבים הבתוליים של הכפרים הקסומים סביבה. נלון במלון פשוט ומקסים בין הכפרים, מה שיאפשר לנו לבוא במגע אותנטי עם האוכלוסייה הכפרית, ליצירת החוויה המיוחדת. אנו מגיעים לאזור בימי חג הקציר - ה'פונגל' Pongal– בימים שמחים אלו כל הכפרים לובשים חג וצבע והמפגש עם האוכלוסיה המקומית שמח במיוחד.
הלינה בבית הארחה עממי באזור הכפרי של טאמיל נאדו.

 

יום 14,  15.1   טריצ'י Trichy  וטנג'וור  Thanjavur  בזמן חגיגות הפונגל :
הבוקר נשלים את הטיול בכפרים ונמשיך אל טריצ'י  Trichy, או בשמה המלא טירוצ'יראפאלי Tiruchirappaly.  כאן שוכן אחד המקדשים הגדולים והמרשימים ביותר בהודו, בן 1000 השנים, המוקדש לאל וישנו -  משמר היקום. נבקר באתר הטבילה בנהר הקאברי Cuavery הקדוש על אי-הנהר Srirangam שם נערכים טקסי דת על ידי כוהנים ונמשיך אל טנג'וור (Thanjavur).
בטנג'וור שוכן מקדש יפהפה, שהוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. המתחם הענק, נבנה על ידי המלך ראג'ה ראג'ה (Raja-Raja) משושלת צ'ולה (Chola) בשנת 1010 ונחשב למקדש היפה ביותר שהוקם על ידי שושלת זו, בתוכו פסל מונוליתי עצום מימדים של נאנדי (Nandi), כלי הרכב של שיווה.
לינה באזור טנג'וור במלון  Sangam (מלון 3 כוכבים) או דומה ברמה.


יום 15,   16.1 מדוראי Madurai  בזמן חגיגות הפונגל :
הבוקר נשלים את טיולנו באזור טנג'וור ונמשיך בנסיעה אל העיר מאדוראי, אחת הערים הידועות בהודו. זהו מרכז עליה לרגל מזה מאות שנים. נבקר במקדש המפורסם של האלה מינאקשי   Minakshi אשתו המקומית "בעלת עיני הדג" של האל שיווה.
מקדש זה, הראשי והגדול שבכל הודו, מכיל כמה מעמודי הכניסה הגדולים והצבעוניים בהודו, ומנוקד באלפי מאמינים וכוהני דת, משובץ טקסים ססגוניים המוניים ושווקים הומים.
הלינה במאדוראי במלון Courtyard Marriott  (מלון 4 כוכבים) או דומה ברמה.

 

יום 16,  17.1  פרייאר  Perriyar:
נשלים את טיולנו במדוראי ונמשיך אל קומילי Kumily  - "היל סטיישן" יפהפייה על רכס 'הרי הגהט המערביים', השוכנת בסמיכות לשמורת הטבע פריאר.
פריאר היא אחת משמורות הטבע החשובות והגדולות בדרום הודו. ביתם של  פילי בר, מיני קופים, איילי סמבר, טאר הנילגירי (יעל אנדמית לאזור), מינים רבים של ציפורים, חלקם אף אנדמיים לשמורה, נמרים, טיגריסים ועוד...
אחה"צ נעלה על סירה לשייט באגם פרייאר, בלב השמורה.
הלינה בקומילי במלון Greenwwods (ריזורט 4 כוכבים) או זהה ברמה


יום 17,  18.1  ה-Backwaters ושייט בבית סירה:
היום נחזור אל מישורי קראה המוריקים ונצא לחוויה מרתקת ומיוחדת במינה -  שייט ב"בית סירה" מפנק וחוויתי במרחבי ה"בקווטרס", המים הפנים יבשתיים - רשת של תעלות מים הנמתחת במקביל לים. רשת של לגונות, תעלות צרות ומתעקלות, שדות אורז ומטעי קוקוס ביניהם מתגוררים אנשים מקסימים וחמים, החיים את חייהם באין מפריע וללא שינוי זה מאות בשנים, בינות לנופים מהממים. בערב נהנה ממופע אקסקלוסיבי ואת הלילה נעשה בבית הסירה בחדרים נוחים וממוזגים.
לינה בבתי סירה מפנקים

 

יום 18,  19.1  ה-Backwaters באלפי Allepy :
הבוקר נרד מבתי הסירה וניסע אל ריזורט מקסים היושב על גדות אגם ומבנאד (Vembanadu) באלפי (Allepy). נתנסה יחד בשיעור יוגה מול הנוף המשגע, נקדיש חלק מהיום לזמן מנוחה והנאה מקסמו המיוחד של המקום ונתענג על טיפול איורוודה מפנק בשמן חם –חוויה מפנקת לגוף ולנפש.
לינה באלפי בריזורט  Vasundhara Sarovar  (ריזורט 5 כוכבים) או דומה ברמה.


יום 19,   20.1  מקראלה חזרה לישראל :
בוקר נוסף להנאה מהריזורט המפנק וסיכום הטיול. לאחר מכן נשוב אל קוצ'ין ונשלים את טיולנו בעיר המרתקת. לפנות ערב נתייצב בשדה התעופה ונשוב לישראל בטיסה ישירה עם חברת ארקיע. ההמראה מקוצ'ין מתוכננת לשעה 21:35.
הנחיתה בישראל מתוכננת לשעה 02:20 של יום 20 (ה-21.1).

מחיר הטיול למטייל בקבוצה של  16 – 24 מטיילים:  4,900 $

 

תוספות:

 •  ויזה (אשרת הכניסה להודו)- עלותה 85 $ למטייל.

** להערכתנו, סדר גודל של כ- 50 דולר בלבד, יספיקו, כדי להשלים את כל ההוצאות הנוספות לאורך הטיול כולו (פרט למתנות, מזכרות וקניות אישיות).

 


מחיר הטיול כולל:

 • טיסות בינלאומיות ישירות מתל אביב אל קוצ'ין עם ארקיע
 • טיסת פנים מקוצ'ין אל בנגלור
 • 17 לינות, בחדר ל- 2 / או זוגי.  בבתי מלון טובים / הטובים בנמצא כמפורט בתכנית הטיול. לילה אחד בבית סירה.
 • כלכלה: כלכלה מלאה לאורך כל הטיול, כולל מים מינרלים.
 • כל הנסיעות: עפ"י תכנית הטיול. באוטובוס תיירים ממוזג ונוח, ברמה גבוהה. הנסיעות המקומיות הקצרות באזורים הכפריים בהן הדרכים צרות יתבצעו ברכבים מקומיים קטנים.
 • רכבות: רכבת יום מהירה מאזור מלאבאר אל מרכז קראלה
 • מדריכים מקומיים.
 • מדריכים ישראלים  – רוני גורופי ואסף גדרון.
 • כל הפעילויות והמפגשים שבתכנית הטיול –  השתתפות בטקסים אוטנטיים ומיוחדים / 3 מופעי פולקלור אקסקלוסיביים ומופע קתאקאלי / שייט לאורך הנמל בקוצ'ין /  נסיעות בריקשה / סיור בחוות תבלינים / ביקור בבית הספר לריקודים / התנסות במסאז' איורוודי מפנק ובשיעור יוגה ועוד הפתעות...
 • כניסות לכל האתרים שבתוכנית הטיול.
 • כולל טיפים לנותני השירותים בהודו.
 • פגישת הכנה עם מדריכת הטיול, בה יינתן תדרוך מקיף על כל הקורה בטיול, לפני יציאת הטיול.
 • קבלת תיק מטייל מושקע, עם מידע מודפס, מפות ועוד...
 • כל המוזכר כאן, צמוד ומוגבל ל"תוכנית הטיול".

 

מחיר הטיול אינו כולל:

 • ויזה (אשרת הכניסה להודו)- עלותה 120 דולר.
 • שתייה מעבר למים מינרלים.
 • ביטוח נוסעים (חובה). 
 • הוצאות בעלות אופי אישי כגון: טלפונים, כביסה, קניות אישיות, מזכרות, מתנות, הזמנות אישיות בבתי המלון וכד'.
 • כל הוצאה הנגרמת משינוי של המטייל, או כל גורם בלתי צפוי אחר בתוכנית המקורית.
 • כל פעילות עצמאית, ו/או שאינה במסגרת כלל הקבוצה.
 • כל דבר החורג מ"תוכנית הטיול" וכל דבר שאינו מוזכר בסעיף "מחיר הטיול כולל" .

 

הערות למחיר הטיול:
• מחיר הטיול המוצג כאן, הינו לכל מטייל, המטייל בחדר ל- 2 (או חדר זוגי) בקבוצה בת 16 – 24 מטיילים.
• יציאת הטיול תובטח, כבר לאחר הרשמתם של 12 המטיילים הראשונים.
במצב של קבוצה בת 12 - 15 מטיילים בלבד, תחול תוספת של – 250 $ למחיר הטיול.

• למטייל המשתמש בחדר ליחיד - Single room, ישנה תוספת של 1,150 דולר.
• מחיר הטיול יבוטא בשקלים, ויחושב על פי מחירו הדולרי, כפול שער העברות והמחאות (הגבוה), ביום העסקים הקרוב שלאחר פדיון התשלום (כל עוד שער הדולר עומד על  3.5 שקלים ומעלה).
• במצב ששער הדולר – USD, ירד למטה מ- 3.5 שקלים לדולר, עלויות הטיול יבוטאו בשקלים ויחושבו על פי שער המינימום השקלי שנקבע - 3.5 ש"ח לדולר.
• מחיר הטיול הינו לתוכנית הטיול המוצגת כאן וכפי שהיא מתוכננת. במקרה של שינויים בתוכנית הטיול או מצבים בלתי מתוכננים תוך כדי הטיול, בשל שינוי בזמני טיסות / מזג אוויר וכדומה, על המטייל להיות מוכן לאפשרות שיצטרך להוסיף את תוספת העלות היחסית לשינוי.
 

טופס הרשמה להטיול לדרום הודו - מובטח !
שים לב! הטופס תומך בהוספת מספר מטיילים לא הגבלה
פרטי קרובים הנשארים בארץ:

הוסף מטייל
סוג החדר המבוקש במלונות:
* חדר עם שותף יתאפשר במידה שימצא שותף מתאים, במידה ולא יימצא השותף ישתמש המטייל בחדר ליחיד וישלם את “התוספת - חדר ליחיד”
הערות ובקשות מיוחדות למיקום הישיבה/אוכל בטיסה:
חתימת המטייל:
אני מתחייב להסדיר את כל התשלומים הכלולים ב"מחיר הטיול", כולל תוספות במידה שישנם כאלו, כסדרם ולפי המועדים שנקבעו. במקרה של שינויים בתוכנית הטיול, או מצבים בלתי מתוכננים, או שימוש באלמנטים שלא תומחרו "במחיר הטיול", ידוע לי שישנה אפשרות שאצטרך להוסיף במקום את תוספת העלות הכספית היחסית לשינוי. אני מתחייב שבזמן הטיול יהיה ברשותי ביטוח נוסעים כמפורט ובמידה שיש לי בעיה בריאותית הידועה לי איוועץ ברופא המטפל שלי, אקבל את אישורו להשתתפותי בטיול ואת הנחיותיו ובנוסף אפרט אותה כאן:

רוני גורופי

מדריכת ומפיקת טיולים בהודו בחברת 'לגעת בהודו' ומרגישה מחוברת בלב ובנשמה לרוח של הודו. הובילה  את הצילומים של 'המסע המופלא של אהרוני וגידי' בדרום הודו. " אל הודו הגעתי בשנת 2002 והתאהבתי מייד. מאז, אני מסתובבת הרבה בהודו, מוקסמת כל פעם מחדש מהעושר התרבותי, מהעוצמה האדירה של החיים ומהרבגוניות הרבה. מאז 2008 אני זוכה לשלב את אהבתי עם עבודתי ולהביא לידי ביטוי את היצירתיות שבי בהפקת הטיולים, משלב הרעיון וההשראה ועד הטיול בשטח."

 

אסף גדרון

בוגר מדרשת שדה בוקר,בעל תואר ראשון בביולוגיה, תואר שני באקולוגיה מדברית, ממקימי "אשרם במדבר" ומכור להודו. חי ומטייל בהודו ב 7 השנים האחרונות. חובב יערות וערים קדושות. "מאז המפגש הראשוני עם הודו בשנת 95'  הודו לא מפסיקה לסקרן אותי. הגיוון האנושי, התרבותי, הדתי של העולם האדיר הנקרא הודו הוא כמערת אוצרות ללא סוף. הטבע הפראי ושילובו עם התרבות העתיקה תמיד הילכו עלי קסם. ביליתי למעלה מ 7 שנים נטו בהודו והיד עוד נטויה".