טיול

מסעות רגליים

חגיגה ברג’סטאן

כולל ביקור במקורות הגנגס, קרוב לגבול טיבט 

תאריכים
מספר ימי טיול: 18 יום, בתוכם 10 ימי הליכה (חלקיים או מלאים)
אוקטובר 2019
* הטיול במתכונת הכל כלול
בהדרכת: דורון בן חיים
מחיר הטיול: יעודכן בהמשך
תוספות:
ויזה להודו - 120 $
השתתפות בקופת הטיפים - 90 $
טרק הננדה דווי

מסע שטח קסום וחווייתי ביותר באזור ייחודי ופחות מתוייר, מהיפים בעולם

כולל זריחות ושקיעות מהממות מהגורסון ובאזור מעבר ה`קווארי` וביקור במקורות הגנגס, קרוב לגבול טיבט

" טיול זה בשבילי הוא מימוש של חלום. לאחר מספר שנים, של סיורים רבים וסקירת שטח מקיפה, החלטתי לאפשר לאוהבי הלכת שביננו, לחוות את האזור הייחודי והלא מתוייר הזה. זה כעשר שנים שבהן אני מוביל קבוצות בשמורה ובשנים האחרונות הרחבתי את הטיול והבאתי אותו למיטבו, במתכונתו הנוכחית.
בניתי מסלול איכותי, המפגיש אותנו עם הנופים המהממים של רכס ההימלאיה, יחד עם חוויה תרבותית עוצמתית במפגשים ישירים עם תושבי הכפרים של אזור ההר הגבוה.
" דורון בן חיים

נשוטט בפינות טבע קסומות, נעבור ביערות, נעלה אל שטחי המרעה הגבוהים ונשוט בנהר. בבדרינאט נפגוש בעולי הרגל העושים את דרכם אל מקורותיו של נהר הגנגס, נבקר ברישיקש ובהרידוו`ר, ממרכזיה הרוחניים של הודו ונשתתף בטכסי אש וטהרה. נצפה בפסגות מהגבוהות בעולם. נלך ביערות קסומים של אשוחים, אלונים, רודודנדרון וארזי ההימלאיה - דאודר Deodar. נעבור בכפרים אלפיניים שתושביהם משמרים את אורח חייהם המסורתי. נבקר בבתי התושבים ונטייל בין שדות חקלאיים. נטפס אל מעל גובה העצים, אל כרי המרעה הגבוהים - `בוגיאל` Bugyal בשפה המקומית, שם ניהנה מנוף פסגות מרהיב.

נפגוש ברועים אשר מנצלים את שטחי המרעה הגבוהים לפני שאלו יתכסו בשלג. נעלה אל תצפיות שמהן הנוף פתוח 360 מעלות ונקבל את התחושה של `להיות על גג העולם`. ה`ננדה דווי` Nanda Devi,7817 מ` גובהה, נחשבת בעיני ההינדים כמקום משכנה של האנרגיה הנשית היקומית –  Devi. מוקפת בקניונים אדירים המבדילים אותה משאר רכס ההימלאיה, עומדת הננדה דווי בפני עצמה – זקופה, עוצמתית ומהפנטת. נמשיך אל אזור מקורות הגנגס, נטייל בכפר יפהפה, בעל הרכב אתני מיוחד הנמצא קרוב לגבול הודו – טיבט, נמשיך מעבר לו אל אזור שופע נחלים ומפלים ונטפס אל כיוון ה`נילקנט בייס קמפ` –  Nilkanth Base Camp.

נבקר בבדרינט Badrinath , המוקדשת לאל וישנו – משמר היקום, אחד מארבעת המקומות הקדושים ביותר בהימלאיה ובהודו בכלל. נרחץ במעיינות חמים וניתן מנוחה לרגלינו. נקנח במקום קסום ומפנק, ליד נהר הגנגס, נתמקם על רצועת חול לבנה וג`ונגל מלא חיים סביבנו –  ניהנה בפעילויות בטבע בפינת גן עדן זו ומ`רפטינג` על נהר הגנגס. ברישיקש Rishikesh , "עיר החכמים", נטייל לאורך הנהר, נפגוש נזירים שבחרו בחיי רוח, נשתתף בטקסים עם עולי הרגל ונספוג את אווירת הקודש במקום. נסיים את מסענו בהארידוו`ר Haridwar, "שער השמיים". אחת הערים הקדושות ביותר להינדים, המושכת אליה אלפי עולי רגל לטבילה בנהר ולטקסי אש וטהרה. הארידוו`ר הממוקמת בנקודה בה הגנגה פוגשת את המישור, מציינת את שער הכניסה אל ממלכת ההימלאיה, מקום משכנם המיתולוגי של האלים. נלך לאורך הגהטות Ghats, נסתובב בשוק הססגוני ונשתתף בטקס ה`ארטי` בשעת השקיעה.

* בטיול זה, אין התמודדות משמעותית עם נושא הגובה. עדיין, התאקלמות נכונה היא חלק מובנה בתוכנית הטיול ומתאימה לכל אדם בריא בכל גיל שהוא.