גוקרנה
הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

גוקרנה


מאת: צוות לגעת בהודו 22/10/14

גוקארנה Gokarna
כפר קטן ומרכז עליה לרגל השוכן על חופי הים הערבי בצפון מדינת קרנאטקה.
בכפר מספר מקדשים בעלי חשיבות גדולה והוא מרכז מסורתי ללימוד סנסקריט, במקביל בגוקארנה משמש כמרכז תיירותי ממנו יוצאים לביקור או שהות בחופים הסמוכים לו, בשל כך מספק הכפר את כל השירותים הנחוצים בהם מסעדות, חנויות, תחבורה ורפואה.

חוף קודלי – החוף הקרוב לגוקארנה ובמרחק הליכה, רצועת חוף בצורת סהר עטופה בעצי קוקוס חושות ומסעדות, בקצה הדרומי של החוף יש גסטהאוס בנוי אבן. זהו חוף נהדר למשפחות עם ילדים, החיים בקודלי שוקקים ומדי ערב נדלקות מספר מדורות על החוף והן מקבצות סביבן שירה נגינה וריקודים.

חוף אום – בשל לשון יבשה היוצאת ממרכז החוף קיבל החיבור בין האדמה והים צורת אום ומכאן שמו, החוף נחשב קדוש ומושא לעלייה לרגל. עם התפתחות התיירות במקום איבד החוף, במובנים מסוימים, את קדושתו. על החוף מפוזרות חושות ברמת ארוח בסיסית, ניתן להגיע בהליכה ממושכת מגוקארנה או בסירה. בגבעה שמעל החוף הוקם כפר נופש מפואר.

חוף פרדייז – זכה בשמו בזכות רצועת החוף הקטנטנה והאינטימית המוקפת בסכך עצי קוקוס ומחבקת מפרץ מי טורקיז. החוף אינו יכול להכיל קהל רב, אך בהיותו החוף הדרומי והמרוחק מגוקארנה, הוא אינו המבוקש ביותר, אלא על ידי מי שחשקה נפשו להתאמץ עד לשם ולשהות בתנאים מאד בסיסיים בחושות על החוף.