אודייפור
הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

אודייפור


מאת: צוות לגעת בהודו 22/10/14

אודייפור Udaipur , עיר האגמים הינה בירתה ההיסטורית של ממלכת מוואר Mewar והיא מוקפת בארמונות עתיקי יומין. העיר נוסדה בשנת 1568 על ידי "המהרנה אודיי סינג השני" בעקבות כיבושה של העיר "צ'יטורגאר" Chitorgarh על ידי הקיסר המוגולי, אכבר Akbar .

אודיפור נחשבת לאחת הערים הרומנטיות ביותר, היא עיר יפהפייה ונבנתה ביצירתיות רבה. כבר במבט ראשון מתאהבים בקסם הסמטאות הציוריות היוצאות מן האגם אשר בלב העיר.

אודיפור ידועה כמרכז אמנים ובעלי מלאכה, ומפורסמת במיוחד בסדנאות ציירי המיניאטורות - אמנות מסורתית רג'סטאנית שקיבלה השראה בתקופת הממלכה המוגלית ומציגה סיפורי מלכים, או דמויות מן המיתולוגיה ההודית ואשר ייחודה בעוצמת הצבעוניות ורמת הדיוק בפרטים העדינים הרבים.

מערכת סכרים יצרה בתוך העיר 2 אגמים יפהפיים: אגם Pichola ואגם Fathe Sagar ובנוסף נוצרו מסביבה 5 אגמים נוספים.

ניתן לעשות סיורים רגליים ברחבי העיר הרומנטית, להתענג על המראה היפהפה של הגנים, בתי האוולי והמקדשים. מומלץ לבקר בארמון המהרג'ה של אודיפור, ולעלות על ההר לביקור במבצר מונסון, משם נראית תצפית מרשימה על העיר הצבועה בלבן.

תושבי אודייפור גאים בעובדה שבשנת 1947, עירם היוותה דוגמה בכך שהייתה הראשונה שהצטרפה אל הפדרציה ההודית הצעירה שרק נולדה.

באזור אודייפור
רנקפור Ranakpur  – כשעתיים נסיעה מאודייפור נמצא קומפלקס מקדשים ג'אינים מרשימים ביניהם מקדש 1000 העמודים המפורסם, העשוי משיש.

מבצר קומבלגר Kumabgarh  - מבצר מרשים ביותר ואדיר מימדים, מוקף חומה אדירה באורך של 36 ק"מ. בשטח המבצר מאות מקדשים. סיפורי גבורה של הלוחמים שנלחמו כאן מתבלים את הביקור במבצר.