רישיקש
הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

רישיקש


מאת: צוות לגעת בהודו 23/10/14

רישיקש Rishikesh
במרחק קצר מהעיר הרידוואר אשר באוטרקהאנד, נמצאת העיר שתרגום שמה הוא "מושב החכמים" והיא מהווה מרכז רוחני שהפך להיות גם מרכז למדיטציה ויוגה.
רישיקש היא מקום המפגש של נהר הגנגס ונהר צ'נגראבהאג'ה, והיא מוכרת גם נקודת הפתיחה במסלול עליה לרגל אל המקומות הקדושים באוטרקהאנד ובפרט אל מקורות נהר הגנגה.

העיר יושבת על שתי גדות הנהר ובין חלקיה מחברים גשרים, גשרים אלו יצרו אזורים שונים אשר נקראים על שמם, גשר בהינדי- ג'ולה.
האזור התיירותי נקרא לאקשמן ג'ולה Lakshman Jula, מרבית הגסטהאוסים המלונות והמסעדות לתיירים נמצאים שם, אזור תיירותי נוסף הוא ראם ג'ולה Ram Jula.

טיול נחמד מלאקשמן ג'ולה במעלה והנהר על גדות הגנגה יביא אל חופים קטנים וקסומים ממש גן עדן קטן על שפת הנהר.
באזור ראם ג'ולה ניתן לבקר ב-Swarga Ashram, וב- Parmat Niketan האשראם המפורסם ביותר ברישיקש, בולט ביופיו ובנקיונו, בתחומי האשראם גן פסלים מוקף בצמחייה עשירה ומטופחת, באשראם עצמו ניתן ללמוד יוגה ולהשתתף בכיתות מדיטציה ובהרצאות של הגורו.

אשראם נוסף שמומלץ לביקור הוא Shivananda Ashram, הוא נמצא מעל הכביש הראשי ואפשר להצטרף לשיעורי יוגה או להשתתף במפגש שירה (Bhajan).

בערב מומלץ להשתתף באחד מהטכסים שנקראים 'אארטי' - Aarti הטקס מתקיים על גדת הנהר הקדוש.
ברישיקש יש מסעדה מומלצת שהיא אתר עליה לרגל בפני עצמה נמצאת ממש בכניסה לראם ג'ולה ונקראת צ'וטי וואלה Chotiwalla , צ'וטי זו קבוצת שיער שמאמיני קרישנה משאירים בעת התספורת.
בכניסה למסעדה יושב באופן קבוע שחקן מאופר ולבוש בתחפושת, הדמות שהוא מגלם היא סימלה של המסעדה, בצ'וטי וואלה מגישים אוכל מסורתי מכל רחבי הודו.