הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

טיולי תרבות

קשמיר ולדאק

טיול אל קשמיר, לאדאק ורכס ההימלאיה, כולל דרמסלה, אמריצר ופסטיבל דקטוק

29.07.18 ~ 12.07.18 (18 ימים / 17 לילות)

 

ההרשמה לטיול זה  דרך חברת שביל הדרקון - www.dragonpath.com     09-7665293

תאריכים
מספר ימי טיול: 18
12-29.7.2018
בהדרכת: דורון בן חיים
מחיר הטיול: 5,495 $
תוספות:
ויזה להודו - 90 $
בשיתוף שביל הדרקון - טיול אל קשמיר, לאדאק ורכס ההימלאיה כולל דרמסלה, אמריצר ופסטיבל דקטוק

טיול שטח המתחיל בנופי גן העדן של קשמיר (Kashmir) נשלב הליכות בטבע, בין כפרים וביערות העד, נלון בבית סירה ונתארח בבקתות הרועים.

נכנס אל עומק מדבר הגרניט של ממלכת לאדאק (Ladakh), חבל ארץ מיוחד במרומי רכס ההימלאיה. נצפה בנוף פסגות, נחצה מעברי הרים ונחוש את עוצמתו האדירה של הטבע. נצא אל עמקי שם Sham והנוברה (Nubra) המרוחקים. נלך בשדות הכפר, נתארח בבתי משפחה ונחווה מפגש תרבותי אותנטי ומיוחד. נבקר במנזרים בודהיסטיים, נפגוש בנזירים, נשתתף בטכסיהם ונקשיב לשירתם-תפילתם. נקנח בפסטיבל דקטוק (Daktok), אוטנטי ואינטימי באזור הכפרי של לאדאק.

נעבור אל נופי ההימלאיה הירוקה, יערות הארזים ושפע המים באזור דרמסלה (Dharamsala),

שם התיישב הדלאי למה ויצר סביבו את מרכז חיי הרוח של העם הטיבטי בגולה.

נסיים באמריצר ((Amritsar, במקדש הזהב, מרכזה הרוחני של הקהילה ה'סיקהית' ונחזה בטקס תיאטרלי ומשעשע בגבול הודו-פקיסטאן. הטיול שם דגש על מפגשים יחודיים וישירים של המטיילים עם השטח ותושבי המקום.

 

את הטיול ידריך דורון בן חיים, מנכ"ל "לגעת בהודו", ובכיר המדריכים לאזור.

תוכנית הטיול
מחיר והערות
מפה
על המדריך
תמונות מהשטח
טופס הרשמה

ימים  1-2– 12-13.7 – מתל אביב למומביי (Mumbai) ולסרינגאר Srinagar 
נצא בטיסת יום אל מומביי (Mumbai). עם ההגעה נמשיך למלון בסמוך לשדה התעופה ללינה. למחרת בבוקר נמשיך בטיסת פנים אל סרינגאר (Srinagar), בירת קשמיר (Kashmir). לאחר הנחיתה נצא לבית הסירה שישמש לנו כמקום ארוח, חוויה ייחודית ומפנקת. נצא לשיט בתעלות העיר ובאגמים בסירת 'שיקארה'.נחווה את יופיה של העיר מתוך תעלות המים, סביבנו פרחי הלוטוס והנופר וערוגות של חקלאות הצפות באגם, ונרד לסייר בסמטאותיה של העיר.
לינה ביום 1 במומבי במלון Hilton (מלון 5 כוכבים) או זהה ברמה  
לינה ביום 2 בבתי סירה, באזור סרינגאר

ימים 3-4-5 –14-15-16.7 – האזור הכפרי של קשמיר (Kashmir)
נשכים לשיט 'שיקארה' והפעם כדי לחזות בשוק הירקות הצף. נצא אל אזורי הטבע של קשמיר, יערות העד, פסגות ההרים, כפרים והתיישבויות הרועים. קשמיר היא גן עדן עלי אדמות, הטבע במלוא עוצמתו. יערות ארזים הבוהקים בירוק עז, נופי פסגות, קרחונים, כרי מרעה רחבים, הרים ונהרות, בה נפגוש אנשים חביבים ומכניסי אורחים. בשלושת הימים הללו, נטייל ברכב וברגל במרחבי חבל ארץ זה על יופיו עוצר הנשימה. נלך ביערות עד בין הארזים, נצפה מקרוב בפסגות מושלגות ובקרחונים, נבקר בכפרי הרועים והמעוניינים אף יוכלו להתנסות ברכיבה על סוסים.
לינה באתרי נופש עממיים באזור הכפרי של קשמיר בגבהים של 2,700 – 2,800 מטר


ימים 6-7 – 17-18.7 – מקשמיר (Kashmir) למערב לאדאק (Ladakh)) ועמק שאם (Sham)
היום נעבור אל חבל לאדאק Ladakh)). נצא בנסיעה מזרחה ונחצה את מעבר הז'וז'י-לה. עם כל פיתול בדרך הצמחייה אט אט תתדלדל ובאחת תתחלף אל נופי המדבר הגבוה המרשימים בעוצמתם, של חבל לאדאק. נטייל בעמק למה-יורו Lamayuru)). עמק זה, הנקרא גם "ארץ הירח", הינו ביטוי אמיתי להתפרעות של הטבע. הרוח מפסלת בו באומנות סוריאליסטית ויוצרת תמונת נוף קסומה הייחודית למקום. בלמה-יורו, ישנו אחד ממנזרי לאדאק הראשיים, הניצב על ראש סלע. נבקר בעמק שאםSham) ) שלאורך נהר האינדוס.
נלך בין שדות פוריים ונבקר בבתי הכפר, שם נהנה מאירוח מסביר פנים וארוחה לאדאקית מסורתית בבית משפחה. נשלב הליכות בטבע ונחווה מקרוב את הניגוד של שפע המים וחורש ירוק עם נוף סלע הגרניט החשוף, על צבעו העז. אלו ימים של מרחבים בהם נוכל לשמוע את קולות הטבע לבדם. מרחב המאפשר לנו להיות קשובים לעוצמות סביבנו ובתוכנו.
לינה במערב לאדאק בבתי הארחה עממיים בגובה של כ- 3,100 מ'

יום 8 – 19.7 – מעמק שאם (Sham) לאלצ'י (Alchi) וללה (Leh)
לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עמק חבוי ונבקר את כוכי המתבודדים. נשוחח עם נזירים, נפגוש את תלמידי בית הספר שבמנזר וגם נשלב ביקור במנזר של נזירות. נמשיך אל הכפר אלצ'י (Alchi), נלך בסמטאות הכפר ונבקר במכלול של מנזרים עתיקים, על ציוריהם ועבודות העץ המרשימות שנשתמרו זה כאלף שנה. נצפה בהתמזגות נהר הזנסקר עם נהר האינדוס ונעצור בפינות נוף יפהפיות. נמשיך אל העיירה לה ((Leh , בירת החבל, שם נעלה אל תצפית מקסימה מהשנטי סטופה, מקדש השלום, הצופה על עמק לאדאק, ועל הפסגות הסובבות את העיירה.
לינה בלה במלון עממי (מלון 3 כוכבים) או זהה ברמה בגובה של כ- 3,500 מ'


ימים 9-10-11 – 20-21-22.7 – מלה (Leh) לעמק הנוברה (Nubra Valley)
לאחר ארוחת הבוקר נעפיל בדרך מתפתלת בין קרחונים אל מעבר ההרים קרדונג-לה (Kardung-La) החוצה את רכס לאדאק. נעצור לתצפית עוצרת נשימה על רכס הקרקורם Karakuram)). מסיב ענק המהווה את משולש הגבולות בין הודו, פקיסטאן וטיבט. גובה פסגות הקראקוראם עובר את 7,000 המטרים ופסגתו, ה- K-2 (שבפקיסטאן), מגיע ל- 8,611 מטר. נצפה על קרחון הסיאצ'ן המהווה אזור מחלוקת פוליטי, על עמק לאדאק ורכס הסטוק מדרום ואל עמק הנוברה ((Nubra מצפון.
עמק הנוברה הקרוי בתרגום משפת המקום, עמק הפרחים נמצא על נתיב "דרך המשי" העתיקה. נראה את בהמות היאק באזורי המרעה הגבוהים, ניכנס אל אזור הדיונות שבעמק, נפגוש בגמלים הבקטרייאנים, כפולי הדבשת. נבקר באגם חבוי המקודש על ידי אנשי המקום, נלך בין שדות וכפרים, נתארח בבית משפחה מקומית ונתנסה בבישול לאדאקי מסורתי. נעלה אל תצפית קסומה על העמק ועל ההרים שסביבו, המחליפים צבעם עם רדת הערב. נצא לטיפוס רגלי לתצפית מרשימה מעל מעבר הקרדונג, קרוב לודאי על השלג. בשעות אחר הצהרים של יום 11, נשוב אל העיירה לה ונשוטט בסמטאותיה וברחוב השוק המקומי.
לינה בימים 9-10 בעמק הנוברה בבתי הארחה עממיים, בגובה של כ- 3,000 מ'
לינה ביום 11 בלה

יום 12 – 23.7 – דרום לאדאק (Ladakh) ופסטיבל דקטוק (Daktok)
היום נצא אל הכפרים שבדרום לאדאק. נשתתף בטקס הבוקר במנזר ונקשיב לתפילת הנזירים.
נמשיך אל מפגש מיוחד ושונה עם מרפאה מסורתית המתקשרת עם ישויות שמימיות.
נשתתף בפסטיבל דקטוק ((Daktok, פסטיבל אוטנטי. נחזה בריקודי הנזירים ונשוטט בשוק הפסטיבל הססגוני. נצפה בריקודי הצ'אם הם ריקודי המסכות, בהם הרקדנים מגרשים את הרוחות הרעות ומזמינים את הרוחות הטובות לכפר, או לחילופחן מטרתם להכין את האדם להמשך מסעו שלאחר המוות.
לינה בלה


יום 13 – 24.7 – מלה (Leh) לאמריצר (Amritsar)
נצא מלאדאק בטיסת בוקר דרך דלהי לאמריצר, אליה נגיע בשעות הצהריים המאוחרות. אמריצר, בריכת הנקטאר, הנה מרכזה הרוחני ומעוזה של הקהילה הסיקהית.
עם הגיענו אל אמריצר, ניסע אל גבול הודו – פקיסטן, לחזות בפן נוסף בהוויה ההודית. שם נפגוש באלפים המשתתפים בהצגה תיאטרלית ומשעשעת, בעת סגירת הגבול מידי ערב.
לינה באמריצר במלון Radisson Blu (מלון 5 כוכבים) או זהה ברמה

ימים 14-15 – 25-26.7 – מאמריצר (Amritsar) לדרמסלה (Dharamsala)
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל אזור דרמסלה  ואל נופי ההימלאיה הירוקה. נוף הררי מיוער עם פסגות מושלגות מעל ונהרות שוצפים מתחת. בדרמסלה בנו הטיבטים את ממשלתם הגולה, לאחר שבשנת 1959 נאלצה המנהיגות הטיבטית לברוח מאימת הכיבוש הסיני. גם כיום, העם הטיבטי חייב לקיים את אורח חייו המסורתי מחוץ לארצו. הכפר הטיבטי מקלאוד גנג ((Macleod Ganj אושר על ידי ממשלת הודו, למקום מושבה של המנהיגות הטיבטית ובראשה הדלאי למה. במקום הזה נטעו הטיבטים את מרכזם הרוחני, בנו מרכזי רפואה, חינוך ואומנות מסורתית לשימור תרבותם. בדרמסלה נעמיק את היכרותנו עם התרבות והפילוסופיה הבודהיסטית. נטייל בכפר הטיבטי ובכפרים הינדואים, נפגוש בתושבים ונשוחח עם נזירים. נבקר במקדש הטיבטי הגדול, נחזה בטכסיהם ונקשיב לשירתם. נמשיך לביקור במרכז מלאכות היד הטיבטי ולביקור בפנימייה לילדים, פליטים ויתומים הנמלטים מטיבט. נשלב הליכות בפינות טבע קסומות, נתארח בבית משפחה ונהנה ממופע מוסיקה מרגש.קול צלצול פעמונים וגלגלי תפילה היוצרים אווירה קסומה ילוונו בימים אלו.
לינה באזור דרמסלה בבית הארחה בגובה של כ- 2200 מטר

ימים 16-17 – 27-28.7 – מדרמסלה (Dharamsala) לאמריצר (Amritsar)
לאחר ארוחת הבוקר נשלים את ביקורנו באזור דרמסלה. נצא לנסיעה בת כחמש שעות, אשר תביאנו אל מקדש הזהב שבאמריצר, מרכזם הרוחני של בני הקהילה הסיקהית. נבקר במקדש הזהב במהלך היום והלילה, בו נראה את השתקפותו המוזהבת של המקדש בבריכה שסביבו, היוצר אווירה קסומה. נקיף את בריכת הנקטאר ונשתתף בטקס השכבת הספר הקדוש. נבקר במקדש, במטבח וחדר האוכל, המופעל על ידי מתנדבים, ובו מוגשת ארוחה חמה לעשרות אלפי עולי רגל מידי יום. נצטרף ונעזור בהכנת האוכל, ונחוש, ולו לכמה רגעים את החוויה האמיתית שמעניק המקום. בשעות אחר הצהרים של יום 17, נצא למומבאי.
לינה ביום 16 באמריצר במלון Radisson Blu (מלון 5 כוכבים) או זהה ברמה
לינה ביום 17 במומבי במלו Hilton (מלון 5 כוכבים) או זהה ברמה

יום 18 – 29.7 – ממומבאי (Mumbai) אל תל אביב
בשעות הבוקר נצא בטיסה בינלאומית ממומבאי אל תל אביב, אליה נגיע בשעות אחר הצהריים.

מחיר הטיול  (12.07.2018)

 

  • המחיר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20 עד 25 נוסעים: 5,495 דולר
  • המחיר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 15 עד 19 נוסעים:5,645  דולר
  • המחיר לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 12 עד 14 נוסעים: 5,795 דולר
  • תוספת ליחיד בחדר: 950 דולר

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

המחיר כולל:
 טיסות בינלאומיות, עם חברת אל על, מתל אביב אל מומביי (בומבי) ובחזרה
 ארבע טיסות פנים בתוך הודו: מומביי – סרינגאר. 'לה' – דלהי – אמריצר. אמריצר – מומביי
 לינה במלונות כמפורט בתכנית (ארוח בבתי הארחה/ ריזורטים עממיים הינו ארוח בעל צביון מסורתי ההולם את אווירת המקום.)
 פנסיון מלא, כולל מים ללא הגבלה למעט ארוחות בזמן הטיסות ובזמני שהייה בטרמינלים של שדות תעופה (ארוחות הצהרים הן צמחוניות וקלות, חלקן בשטח ובסגנון פיקניק)
 נסיעה במגוון רכבים (מיניבוס, אוטובוס, טרנזיט, ג'יפים) בהתאם לתואי הדרך ולגודל הקבוצה
 מדריכים מקומיים בהתאם לתכנית
 מדריך ישראלי – דורון בן חיים
 כל האתרים והפעילויות שבתכנית, לרבות דמי כניסה
 מערכת שמע לכל נוסע (לקבוצה מעל 15 משתתפים)
 פגישת הכנה לטיול
 קבלת תיק מטייל מושקע, עם מידע מודפס, מפות ועוד...
 טיפים לנותני השירותים

המחיר אינו כולל:
 ארוחות שאינן כלולות
 הוצאות אישיות
 ביטוח נוסעים (חובה)
 ויזה להודו (אשרת הכניסה להודו)- עלותה 90 דולר למטייל
 אישורי צילום
 שתייה בארוחות למעט מים
 כל מה שאינו תחת הסעיף "המחיר כולל"


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
1 המחיר הסופי של מסי הנמל ותוספות הדלק נקבע סופית על ידי חברת התעופה עצמה ועם כרטוס כרטיס הטיסה (כשבועיים לפני יציאת הטיול). כל שינוי במחיר מיסי הנמל יחול על הנוסע עצמו.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
המחיר מחושב על פי שערי המטבעות המקומיים מול הדולר ביום הוצאת תכנית זו. במידה ויחול שינוי בשער במועד התשלום, יעודכן מחיר הטיול בהתאם.

טופס הרשמה לקשמיר ולדאק
שים לב! הטופס תומך בהוספת מספר מטיילים לא הגבלה
פרטי קרובים הנשארים בארץ:

הוסף מטייל
סוג החדר המבוקש במלונות:
* חדר עם שותף יתאפשר במידה שימצא שותף מתאים, במידה ולא יימצא השותף ישתמש המטייל בחדר ליחיד וישלם את “התוספת - חדר ליחיד”
הערות ובקשות מיוחדות למיקום הישיבה/אוכל בטיסה:
חתימת המטייל:
אני מתחייב להסדיר את כל התשלומים הכלולים ב"מחיר הטיול", כולל תוספות במידה שישנם כאלו, כסדרם ולפי המועדים שנקבעו. במקרה של שינויים בתוכנית הטיול, או מצבים בלתי מתוכננים, או שימוש באלמנטים שלא תומחרו "במחיר הטיול", ידוע לי שישנה אפשרות שאצטרך להוסיף במקום את תוספת העלות הכספית היחסית לשינוי. אני מתחייב שבזמן הטיול יהיה ברשותי ביטוח נוסעים כמפורט ובמידה שיש לי בעיה בריאותית הידועה לי איוועץ ברופא המטפל שלי, אקבל את אישורו להשתתפותי בטיול ואת הנחיותיו ובנוסף אפרט אותה כאן: