דרום הודו ברוח 'חכמת ההזדקנות'
הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

טיולי נושא מיוחדים

דרום הודו ברוח 'חכמת ההזדקנות'

מסע המשלב טיול בדרום הודו עם תרגולי מדיטציה ומיינדפולנס ברוח 'חכמת ההזדקנות' - יציאה מובטחת !!

* הטיול פתוח לבני אדם, בכל גיל שהוא, אשר הנושא נוגע לליבם

תאריכים
מספר ימי טיול: 16
2-17.12.2018
יציאה מובטחת !!
בהדרכת: רוני גורופי ורחל שקדי
מחיר הטיול: 4,200 $
תוספות:
ויזה להודו - 120 $
השתתפות בקופת הטיפים - 70 $
מסע המשלב טיול בדרום הודו עם תרגולי מדיטציה ומיינדפולנס ברוח 'חכמת ההזדקנות'

הטיול הזה איננו רק טיול ... זהו מסע שיוצא ממחוזות פנימיים בתוכנו, עובר דרך מחוזות יפים, משמעותיים ונוגעים בדרומה של הודו  ומכוון אל מקום שאינו הולך אף-פעם, לשום מקום ...  החכמה היא לשחרר את הידוע ,להיפתח אל הבלתי נודע ,ולהיענות לכל מה שהחיים מזמנים. כל לידה סופה מוות, והחיים בהזדקנות הם הכנה לקראת פרישתנו הוודאית מן העולם. עדיין, כל רגע הוא לידה של מה שטרם היה. אפשר לפתוח את הלב, לטפח חכמה של הזדקנות ולהיות השראה לסובבים אותנו.לדעת שהחיים כולם הם הכנה לעזוב, לשחרר את הידוע ולאפשר לעולם לבוא אלינו בזרועות פתוחותלהיות נוכחים, לחוות, להכיל, לקבל את היש, ולהתמסר לדברים המופלאים שנגלים בתוך השינוי הבלתי-נלאה של ההתהוותהמסע שלנו יאפשר לנו לפגוש ולגעת  בשינוי הבלתי נלאה של היקום עם מסתורין, על ידי תרגולי מדטיציה , שיח וחקירה וגם יוגה.

"אהבה אומרת 'אני הכול.' חוכמה אומרת 'אני לא כלום.' בין שני אלה, זורם מהלך חיי" // ניסַרְגַדַטָה

'חכמת ההזדקנותהיא תנועה השואפת להזדקנות מודעת, נאצלת ומבורכת ומעורבת חברתית."לחקור את ההזדקנות בלב חומל, סקרן ואמיץ"

www.wisdom-of-aging.com

לדף הפייסבוק של חכמת ההזדקנות לחצו כאן

 

 

תוכנית הטיול
מחיר והערות
מפה
על המדריך
תמונות מהשטח
טופס הרשמה

יום 1,  2.12  הטיסה להודו:
טיסת לילה ישירה עם חברת אל על מתל אביב אל מומבאי. ההמראה מנתב"ג מתוכננת לשעה 20:15.

יום 2,  3.12  מומבאי:
נחיתהת במומבאי והמשך ליום סיור מרתק במומבאי התוססת והצבעונית.
העיר הגדולה, שוכנת לחופי הים הערבי ומהווה את המרכז הכלכלי הגדול ביותר בהודו.
נבקר בשער הודו, במכבסה הגדולה והמפורסמת, בשווקים ונצפה בבניינים הקולוניאליים המרשימים. אחד הדברים המרשימים ביותר בהודו היא עצמת הניגודים והיכולת של 'עולמות מקבילים' לחלוק יחד מרחב משותף ולהתמזג במעין הרמוניה כאוטית. אין כמו טיול במומבאי להמחיש עובדה זו.
הלינה במומבאי במלון Holiday inn  או דומה ברמה

ימים 3 – 4,  4-5.12   קוצ'ין Cochin :
הבוקר נחזור אל שדה התעופה ונמשיך ממומבאי בטיסה פנימית אל קוצ'ין.
קוצ'ין (נקראת גם קוצ'י Kochi), היא עיר נמל היסטורית וחשובה לחופי הים הערבי ומהווה את המרכז התרבותי והמסחרי של מדינת קראלה Kerala.
אזור קוצ'ין מורכב ממספר איים וחצאי איים, המקושרים  בגשרים רחבים ומעבורות ביניהם ואל היבשת. נשוט לאורך הנמל, נסייר בשוק הגדול ומלא החיים של ארנקולם Ernakulam, נטייל ב"פורט-קוצ'ין", האזור הקולוניאלי העתיק ונחזה ברשתות הדיג הסיניות.  נבקר ברובע היהודי בשכונת מטנצ'רי Matanchery Jew Town ובבית הכנסת שבו. לאחר הקמת מדינת ישראל מרבית יהודי קוצ'ין עלו ארצה. כיום בקוצ'ין נותרו יהודים ספורים בלבד, רובם באים בימים.  
בערב נצא לצפות  במופע ריקודים מסורתי של ה"קטאקאלי" –  ריקוד תיאטראלי הממחיז סיפורים מהמיתולוגיה ההינדית. כל מופע, המתרחש מידי יום, מצריך הכנה של שעות לאיפור ו'כניסה לדמות'.
הלינה בפורט קוצ'ין במלון Arches    או דומה ברמה – סה"כ 2 לילות

יום 5, 6.12  ה"בקווטרס" של קראלה באלפי Allepy ושייט יום בבית סירה:
נמשיך אל אלפי, משם נצא לשייט חוויתי ומפנק של כ-4 שעות בבית סירה, במרחבי ה"מים הפנים יבשתיים" Back Water – Kuthanadu  של מדינת קראלה. לגונות, רשת  של נהרות, תעלות צרות ומתעקלות, שדות אורז ומטעי קוקוס. סיפור אהבה חושני שנרקם בין הים ליבשה, בין האדמה והמים. הנוף   מ ה מ ם  !!!
נרד מבית הסירה ונמשיך אל הריזורט שלנו השוכן לחופי אגם ומבנאד Vembanad lake .
נהנה בשיעור יוגה משחרר מול הנוף. למי שירצה - זה גם המקום להתנסות בעיסוי 'אירוודי' מפנק ומשחרר. האיורוודה - 'ידע החיים' היא הרפואה המסורתית העתיקה של הודו.
הלינה באלפי בריזורט Lake Canopy  או דומה ברמה

יום 6,  7.12  מונר Munnar:
היום נמשיך בנסיעה ונעלה אל מונר Munnar  - "היל סטיישן" יפהפייה על רכס 'הרי הגהט המערביים' Western Ghats.  בדרכנו לארוחת צהריים מהנה במיוחד בבית משפחה השוכן בלב חווה לגידול עצי גומי ותבלינים. צמחי התבלין הגדלים באזור זה מפורסמים באיכותם בכל העולם, מזה אלפי שנים. נשוחח עם בעלי הבית ונערוך סיור מרתק בחווה השופעת. מונר (1,524 מ'), היא עיירת נופש נעימה ומפרגנת ורכז לגידולי התה של מדינת קראלה, המצטיינת בנוף הררי מרשים, ביערות ובאגמים היפהפיים שסביבה. נלך בין שדות התה ואל תצפיות נוף משגעות.
הלינה במונר במלוןSilver Tips  או דומה ברמה

יום 7,  8.12  האזור הכפרי של טאמיל נאדו:
הבוקר נשלים את הטיול במונר ונמשיך בנסיעה מזרחה בדרך הררית מהממת ונרד מרכס הרי הגהט אל עבר מישורי מדינת טאמיל נאדו Tamil Nadu. רובה של האוכלוסייה בהודו בכלל ובטאמיל נאדו בפרט היא כפרית.
נשלב ביקור באזור יפהפה ובתולי, בלב האזור הכפרי. נסייר בכפרים ברכב וברגל, נפגוש בתושבים המקומיים בסביבתם הביתית ונלמד על אורח החיים שלהם, על ידי ביקור בבית הספר המקומי, ביקור בבתי מלאכה ומפגש אישי עם בני הכפרים בתושבים המקומיים בסביבתם.
הלינה בבית הארחה מקסים באזור הכפרי

יום 8,  9.12 מדוראי Madurai:
טאמיל נאדו –"ארץ הטאמילים", היא מעין פלנטה בפני עצמה בתוך נופה התרבותי של הודו. נראה שלעם הטאמילי פירוש משלהם להינדואיזם, עם אלים וסיפורים מקומיים שהשתלבו עם המיתולוגיה הרווחת בשאר הודו. סגנון בנית המקדשים הגרנדיוזי והשימוש העז בצבעים הם מסימני ההיכר של מדינה מרתקת זו.
העיר מדוראי Maduari – "עיר הנקטר", שוכנת על גדת נהר ה 'וואיגאי' Vaigai  ומהווה מרכז עתיק לעליה לרגל. לפי האמונה מדוראי נמחתה במבול גדול פעמיים בהיסטוריה וקמה מחדש בחסדי האלים.
אנו נבקר במקדשה המפורסם של האלה 'מינקשי' Minakshi, אשתו המקומית  "בעלת עיני הדג" של האל. במקדש זה, הראשי והמרשים ביותר בדרום הודו, יש מספר רב של חדרים ומרחבים המשולבים "כמבוך ענק". בתוכו ומסביבו  הורמו מספר 'גופורמות' - מגדלים גבוהים עם פיסול צבעוני מרשים.
נפגוש ב'פוג'רים' –  כוהני דת ברהמינים ונשוטט בין חללי המקדש ופסלי אלים מיתולוגיים. נטייל בשווקיה השוקקים והצבעוניים של העיר, כולל 'שוק החייטים' שעל יד המקדש ושוק הפרחים הסיטונאי.
הלינה במדוראי במלון GRT  או דומה ברמה.

יום 9, 10.12  ממדוראי אל צ'טינדו Chettinad:
נשלים את טיולנו במדוראי ונמשיך אל חבל צ'טינאד המיוחד. אזור זה ידוע במטבח וסגנון האדריכלות הייחודי של קהילת הצ'טייאר ((Chettiayars הסוחרים העשירים שיצאו מאזור זה וסחרו עם מדינות מזרח אסיה זה מאות שנים ובנו אחוזות מרהיבות עדות לפאר והעושר של הקהילה. עם המודרניזציה בעת האחרונה, רוב בני הקהילה היגרו לערים המרכזיות של הודו ולמדינות אחרות סביב העולם, כאשר האחוזות העתיקות הוסבו לבתי הארחה או עומדות שוממות ברוב השנה ואחת לשנה משמשות כמקום מפגש לבני המשפחות הענפות המגיעות לביקור.
הלינה בצ'טינאד במלון  The Bangala או דומה ברמה


יום 10,   11.12   טנג'וור Thanjavur – פונדיצ'רי Pondichery  :
בטנג'וור Tanjavur שוכן מקדש מרשים שהוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. המתחם ענק, נבנה על ידי המלך ראג'ה-ראג'ה משושלת ה'צ'ולה' בשנת 1010 ונחשב למקדש היפה ביותר שהוקם על ידי השושלת הזו. בתוכו פסל מונוליתי עצום מימדים של נאנדי Nandi, כלי הרכב של שיווה. מטנג'וור נמשיך אל פונדיצ'רי Pondichery. מושבה צרפתית לשעבר, כיום עיירת חוף מקסימה, שילוב מעניין של פרובנס והודו. בפונדיצ'רי נבקר באשראם של שרי אורבינדו Sri Aurobindu, נסייר לפנות ערב בטיילת המטופחת  שלאורך החוף ונהנה משוטטות ברחובות היפים.
הלינה בפונדיצ'רי במלון Accord metropole  או ברמה דומה


יום  11,  12.12 אורוויל Auroville:
אורוויל הוא ישוב בינלאומי, עם קהילה רב לאומית ומגוונת השוכן בסמיכות לפונדיצ'רי. הישוב הוקם ומתנהל בהתבסס על חזונם של מורה רוחני בשם שרי אורבינדו Sri Aurobindu ותלמידתו הצרפתייה אשר מכונה The mother. המקום נוצר כמרכז רוחני אחדותי בינלאומי. במרכז המבקרים של אורוויל נלמד על הקהילה המיוחדת הזו שהוכרזה על ידי אונסק"ו כפרוייקט רב חשיבות לעתיד האנושות. נצפה ב'מטרימנדיר' Matrimandir , מבנה מדהים ביופיו, יחיד במינו בעולם השוכן בליבו של גן יפהפה ורחב ידיים ומהווה את המרכז הרוחני והלב של קהילות אורוביל.
נטייל בין קהילות היישוב השונות, נפגוש אנשים מכל העולם שהתיישבו במקום, נתארח לארוחה ביתית של ישראלית אשר מתגוררת באורוויל זה שנים רבות ונכיר את הוויי החיים בישוב ייחודי זה.
הלינה בפונדיצ'רי במלון Accord metropole  או ברמה דומה – סה"כ 2 לילות


ימים  12 – 13 – 14,  13-14-15.12   טירוונאמלאי Tiruvanamalai:
3 ימים בהם נעמיק פנימה, נתרגל מדיטציה ויוגה ונעבור תהליכים אישיים וקבוצתיים.
"ליבו הרוחני של העולם", כך כינה שרי רמנה מהרישי  (Sri Ramana Maharishi) את טירוונאמלאי (Tiruvanamalai) ואת ההר הקדוש ארונצ'לה (Arunachala) , המהווה את ליבה ומרכזה.

"ארונצ'לה, אתה עוקר את שורש האגו של אלה המודטים בליבם אליך, הו ארונצ'לה" - רמנה מהרשי

טירובנמלאי (בקיצור 'טירו')  וארונצ'לה מהווים מרכז רוחני יוצא דופן,
המושך אליו מידי שנה רבבות מחפשים רוחניים מכל קצוות תבל ויחד עם זאת הינו מקום שקט, מלא עוצמה, המעניק מרחב אידיאלי למפגש והתוודעות עם לימודים רוחניים אותנטיים החוקרים את טבע ה"עצמי" וטבע הקיום.

נבקר באשראם של רמנה מהרשי, נשב בדממה באולם המדיטציה ונצטרף לשירת הבהג'אן (שירי תפילה מסורתיים). באחד הימים נטפס בקלילות על ארונצ'לה אל עבר סקנדה אשראם, שם נמצאות המערות בהן בילה רמנה מהרשי 24 שנים, מרביתן בדממה.

נשב למדיטציה ו'דרשן' Darshan באשראם של 'שיווה שאקטי' ה'דוממת'. קדושה הנמצאת בשתיקה מזה שנים ארוכות. דרשן, הינה מילה בסנסקריט שפירושה המילולי הוא לראות. הכוונה, לראות את פני המורה ובאמצעותו לראות 'מעבר'. דרך פניו של המורה, לראות את האלוהות, לראות את ה'אמת', לראות את המציאות כמו שהיא, 'מעבר' לכפי שהיא נראית.

נבקר במקדש הגדול של האל שיווה הנמצא במרכז העיירה, אחד המקדשים הגדולים והקדושים בדרום הודו. זהו המקום בו סוגדים לשיווה כאלמנט האש והאור. במקדש חללים רבים והוא מלא חיים וגדוש בעולי רגל - ביקור מאלף מבחינה ארכיטקטונית, אנתרופולוגית ותרבותית כאחד!

נצטרף לסאטסאנג Satsang (מילה בסנסקריט שמשמעותה מפגש עם האמת) עם מורה רוחני.

במהלך ימים אלו יינתן גם זמן חופשי לחוויות אישיות.

הלינה בטירוונאמלאי ביום 12 במלון Arunai Ananta  ובשני הלילות הבאים ב- Sparsa - סה"כ 3 לילות בטירו.

 

יום 15,  16.12  מהבליפורם Mahabalipuram – מומבאי Mumbai:
היום נבקר במהבליפורם, (נקראת גם מאמאלאפורם mamalapuram) הוא בעצם כפר דייגים עם שרידי מקדשים עתיקים, שהפך למעין אזור נופש, לחופי מפרץ בנגל. כאן נמצא מקדשי חוף מהמאה השמינית, עם פיסול מיוחד ומרשים.  נבקר בסדנאות של אמני אבן, שעבודותיהם מופיעות במקדשים ברחבי העולם ונראה את פסלי האבן בעבודתם.
לאחר הסיור במהבליפורם ניסע אל מצ'נאי (Chennai), בירת טאמיל נאדו ומשם נטוס אל מומבאי.
הלינה במומבאי במלון Holiday inn או דומה ברמה


יום 16,  17.12  טיסה למומבאי וחזרה לישראל:
טיסת בוקר חזרה לישראל בטיסת אל על. ההמראה ממומבאי מתוכננת לשעה 10:30 והנחיתה בישראל בשעה 15:05


 

 

 

מחיר הטיול:   4,200  $

תוספות:

 •  ויזה (אשרת הכניסה להודו)- עלותה דרכנו 120 דולר למטייל.
 • השתתפות בקופת הטיפים – 70 דולר למטייל

** להערכתנו, סדר גודל של כ- 100 דולר בלבד, בכיסו של המטייל, יספיקו, כדי להשלים את כל ההוצאות הנוספות לאורך הטיול כולו (פרט למתנות, מזכרות וקניות אישיות).

 

הערות למחיר הטיול:
• מחיר הטיול המוצג כאן, הינו לכל מטייל, בקבוצה בת 15 - 20 מטיילים, המטייל בחדר ל- 2 .
• למטייל המשתמש בחדר ליחיד - Single room, ישנה תוספת של 890 דולר. חדר עם שותף/ה יתאפשר רק אם ימצא השותף/ה המתאים.
• יציאת הטיול תובטח כבר לאחר הרשמתם של עשרת הנרשמים הראשנים.
-  במצב של קבוצה בת 12 - 14 מטיילים בלבד, תחול תוספת של 250 דולר למטייל.
-  במצב של קבוצה בת 10 - 11 מטיילים בלבד, תחול תוספת של 380 דולר למטייל.
• מחיר הטיול יבוטא בשקלים, ויחושב על פי מחירו הדולרי, כפול שער העברות והמחאות הגבוה, ביום העסקים הקרוב שלאחר פדיון התשלום (כל עוד שער רכישת הדולר עומד על  3.5 שקלים ומעלה).
• במצב ששער רכישת הדולר – USD, ירד למטה מ- 3.5 שקלים לדולר, מחיר הטיול יבוטא בשקלים ויחושב על פי שער המינימום השקלי שנקבע - 3.5 ש"ח לדולר.
• ההשתתפות בטיול ותנאי התשלום כפופים לתנאים המפורטים בטופס ההרשמה.

מחיר הטיול כולל:

 •  טיסות בינלאומיות: ישירות עם חברת אל על, מתל אביב אל מומבאי וחזרה
 • 2 טיסות פנים: מומבאי- קוצ'ין, צ'נאי - מומבאי
 • כל הלינות: בחדר ל- 2 / או זוגי. הלינה במלונות מיוחדים וטובים, כחלק כמפורט בתכנית הטיול
 • כלכלה: כלכלה מלאה 3 ארוחות ביום, פרט ל-3 ארוחות חופשיות לאורך הטיול וארוחות בשדות התעופה בימי הטיסות. כולל מים מינרלים.
 • כל הנסיעות עפ"י תכנית הטיול: אוטובוס / מיניבוס תיירים ממוזג ונוח, בהתאם לגודל הקבוצה. צמוד אלינו מהנחיתה בקוצ'ין ביום 2 ועד שדה התעופה בצ'נאי ביום 15
 • מדריכה ישראלית - רוני גורופי.
 • ליווי והנחיה – רחל שקדי
 • פעילויות ודמי כניסה לאתרים - נסיעה בריקשות, שייט, מופעי פולקלור, שיעורי יוגה ועוד...
 • פגישת הכנה לטיול, בה יינתן תדרוך מקיף על כל הקורה בטיול, כחודש לפני יציאת הטיול. דף הכנה מפורט יישלח לנרשמים לקראת הטיול.
 • קבלת תיק מטייל מושקע, עם מידע מודפס, מפות ועוד...
 • כל המוזכר כאן, צמוד ומוגבל ל"תוכנית הטיול".


מחיר הטיול אינו כולל:

 •  ויזה להודו – מצוין בנפרד. עלותה דרכנו 120 דולר
 • השתתפות בקופת הטיפים – מצוין בנפרד 70 דולר למטייל
 • ארוחות ושתייה מעבר למפורט (3 ארוחות חופשיות לאורך הטיול ושתייה מעבר למים מינרלים).
 • ביטוח נוסעים (חובה). 
 • הוצאות בעלות אופי אישי כגון: עיסויים וטיפולי ספא לסוגיהם, טלפונים, כביסה, קניות אישיות, מזכרות, מתנות, הזמנות אישיות בבתי המלון וכד'.
 • כל הוצאה הנגרמת משינוי של המטייל, או כל גורם בלתי צפוי אחר בתוכנית המקורית.
 • כל פעילות עצמאית, ו/או שאינה במסגרת כלל הקבוצה.
 • כל דבר החורג מ"תוכנית הטיול" וכל דבר שאינו מוזכר בסעיף "מחיר הטיול כולל" .
טופס הרשמה לדרום הודו ברוח 'חכמת ההזדקנות'
שים לב! הטופס תומך בהוספת מספר מטיילים לא הגבלה
פרטי קרובים הנשארים בארץ:

הוסף מטייל
סוג החדר המבוקש במלונות:
* חדר עם שותף יתאפשר במידה שימצא שותף מתאים, במידה ולא יימצא השותף ישתמש המטייל בחדר ליחיד וישלם את “התוספת - חדר ליחיד”
הערות ובקשות מיוחדות למיקום הישיבה/אוכל בטיסה:
חתימת המטייל:
אני מתחייב להסדיר את כל התשלומים הכלולים ב"מחיר הטיול", כולל תוספות במידה שישנם כאלו, כסדרם ולפי המועדים שנקבעו. במקרה של שינויים בתוכנית הטיול, או מצבים בלתי מתוכננים, או שימוש באלמנטים שלא תומחרו "במחיר הטיול", ידוע לי שישנה אפשרות שאצטרך להוסיף במקום את תוספת העלות הכספית היחסית לשינוי. אני מתחייב שבזמן הטיול יהיה ברשותי ביטוח נוסעים כמפורט ובמידה שיש לי בעיה בריאותית הידועה לי איוועץ ברופא המטפל שלי, אקבל את אישורו להשתתפותי בטיול ואת הנחיותיו ובנוסף אפרט אותה כאן:
 

רוני גורופי: מדריכת ומפיקת טיולים בהודו בחברת 'לגעת בהודו' ומרגישה מחוברת בלב ובנשמה לרוח של הודו. מבלה את רוב זמנה בקראלה שבדרום הודו והובילה את אהרוני וגידי במסעם המופלא בדרום הודו. מסתכלת על החיים עצמם וכל מה שהם מביאים כמסע רוחני של התפתחות וגדילה. למדה ועסקה במשך מספר שנים בטיפול במגע וטיפולים אנרגטיים.

רחל שקדי:  יוזמת ומלווה של תנועת חכמת ההזדקנותמטפלת גופנית בדרך הנוכחות, מתרגלת מדיטציה ,חקירה עצמית ואי שניות ע"פ רוחו של רמנה מהרישי. חיה מזה שנים בהודו,  מדריכה בדרך הנוכחות בארץ ובעולם.