הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

טיולי תרבות

אביב ופריחות בצפון הודו - פסח

 

13 ימים של מסע אביבי קסום ופורח - יציאה מובטחת

 

תאריכים
מספר ימי טיול: 13
23.3-5.4.18
יציאה מובטחת !!
בהדרכת: רוני גורופי
מחיר הטיול: 3,900 $
תוספות:
ויזה להודו: 90 $
יציאה מובטחת !!!

נפתח את הטיול בסיור מרתק בדלהי, בירת הודו וביקור בטאג' מהאל ומונומנטים נוספים בעיר אגרה.

מדלהי נטוס צפונה אל מדינת ההימלאיה - הימצ'ל פראדש.
בעונת האביב אנו זוכים לשילוב ייחודי של פריחה אל מול לובן השלג הקרוב.
נעבור דרך יערות ירוקים שופעי מים, נופי פסגות רכס ההימלאיה המושלגות לנגד עינינו.
נבקר במקדשים עתיקים ונשלב הליכות בטבע, שיביאונו את פינות נוף קסומות, למרגלות מפלים שופעים ואל כפריהם הציוריים של תושבי ההרים.

נפגוש את הטיבטים ואת הבודהיזם בדרמסלה ונקנח בביקור מדהים ומרגש במקדש הזהב של ה'סיקהים' באמריטסאר שבחבל פנג'אב הפורה.

 

 

תוכנית הטיול
מחיר והערות
מפה
על המדריך
תמונות מהשטח
טופס הרשמה

יום 1,  23.3 הטיסה להודו:
טיסה מתל אביב אל מומבאי עם אל על. ההמראה מנתב"ג מתוכננת לשעה 06:15.
נחיתה במומבאי בשעה 16:40 והמשך בטיסה פנימית אל דלהי, אליה נגיע בערב.
הלינה בדלהי במלון 5 כוכבים Holiday inn שעל יד שדה התעופה.

יום 2,    24.3  אגרה  Agra:
הבוקר נמשיך מדלהי בנסיעה של כ-3 שעות אל אגרה, מרכז מורשתם של השליטים המוגהולים שממלכתם האדירה התפרסה על פני צפון ומרכז הודו. נבקר במבצר אגרה Agra Fort המרשים, ארמונם של הקיסרים ובטאג' מאהל Taj Mahal המפורסם, הקבר המפואר ביותר בעולם שנבנה כיצירת אהבה, ע"י הקיסר המוגולי 'שאח ג'אהאן', לזכר אשתו האהובה - 'מומטאז מאהל' אשר נפטרה בעת לידת ילדם ה-14.
הלינה באגרה במלון 5 כוכבים  Crystal Sarovar

יום 3,  25.3 דלהי Delhi:
נחזור אל דלהי ונטייל בבירה המרתקת של הודו. נבקר באתרים היסטוריים ושווקים צבעוניים ועמוסי כל טוב.  נטייל ב'דלהי העתיקה' Old Delhi ובשוק הסיטונאי הומה האדם שבה. נבקר בשער הודו India Gate ואזור מבני הפרלמנט שב'דלהי החדשה' New Delhi, חלק העיר שנבנה על ידי האנגלים בתחילת המאה ה-20 ואם הזמן יאפשר זאת נבקר גם במקדש אקשרדהם Akshardham המדהים ביופיו ועושרו.
הלינה בדלהי במלון 5 כוכבים Holiday inn  שעל יד שדה התעופה.

 

ימים 4 – 5,  26-27.3  מנאלי Manali  ועמק קולו  Kullu Valley:
מוקדם בבוקר נחזור אל שדה התעופה ונדלג בטיסה פנימית צפונה אל שדה התעופה של עמק קולו שבמרומי ההימלאיה ההודית.
בין הרים נישאים, יערות-עד ונהרות גועשים, חבויה לה מנאלי, עיירה קטנה יפהפייה, סביבה כפרים ציוריים ומעיינות חמים. נטייל בכפר העתיק 'אולד מנאלי', במדרחוב הנעים של 'מנאלי החדשה' וביערות הרעננים ובנופים הקסומים לאורך "נהר הביאס Bias" השוצף.
במנאלי נתוודע אל המיתולוגיה ההינדואית דרך ביקורים במקדשי עץ ואבן מיוחדים, כמו מקדש "האל מנו - אבי האנושות" manu temple, אשר על שמו נקרא המקום. ובמקדש "האלה הדימבה" Hadimba המהווה חלק מ"אפוס המהברטה"  ומקדש "וושישט" Vashisht העתיק ובו מעיין חם. נבקר בכפרים ציוריים בחלקיו השונים של "עמק קולו". אזור זה נקרא גם "עמק האלים", אשר בו כפרים יפהפיים, מקדשים ומבצרים עתיקים.
בימים אלו נשלב הליכות יפות בטבע לנקודות תצפית מרהיבות ובין כפרים מקסימים.
הלינה באזור מנאלי במלון בוטיק טוב  ShivAdya – סה"כ 2 לילות


יום 6,  28.3  עמק פרווטי Parvati Valley :
נמשיך ממנאלי בנסיעה של כ-3 שעות בדרך הררית יפהפייה לאורך הנהרות אל עבר עמק פרווטי היפהפה. אנשי ההרים רובם מתפרנסים מחקלאות ורעיית צאן בעיקר לצמר, מלאכת הטוויה והאריגה של תושבי הימאצ'אל פראדש מפורסמת בהודו כולה וידועה בדוגמאות ועיטורים צבעוניים האופייניים לכל אזור וכפר.
נשלב הליכה בנופים המדהימים, נבקר בכפר 'מאניקאראן Manikaran, הקדוש הן להינדואים כמו גם לסיקהים ובעיירה 'הישראלית' הסמוכה קאסול Kasol – אחז ממרכזי התרמילאים הישראליים בהודו.
הלינה בקולו בריזורט ברמת 4 כוכבים Apple Valley Resort


יום 7, 29.3  עמק בנג'ר Banjar Valley   :
נסיעה של כשעתיים בדרך יפהפייה תביאנו אל עמק בנג'ר Banjar Valley הקסום, המלא ביערות ארזים מדהימים, כפרים ציוריים ותושבים לבביים. נעלה דרך יער קסום אל תצפית נוף מדהימה, נשלב טיול רגלי אל מפל יפה ולאורך הנחל הקסום שחוצה את הכפר. נבקר בבית הספר המקומי ונתארח לארוחת צהריים בבית משפחת חברים מקומית.
הלינה בקולו בריזורט ברמת 4 כוכבים Apple Valley Resort – סה"כ 2 לילות


יום 8,  30.3  מעמק קולו אל  פלמפור Palampur:
הבוקר נתנסה בשיעור יוגה בריזורט שלגדות הנהר ולאחר ארוחת הבוקר נמשיך בנסיעה של כ-5 וחצי שעות (160 ק"מ) מקולו אל פאלאמפור, Palampur  היל סטיישן מרכזית בעמק Kangra, המפורסמת בגידולי התה. בדרכנו נבקר במקדשי אבן עתיקים המוקדשים לאל שיווה בבייג'נאט Baijnath, נחצה גשר מעל נהר הביאס Beas ונשלב הליכה 'לחילוץ עצמות' אל כפר יפה.
הלינה בפלמפור במלון ברמת 4 כוכבים RS Portico Sarovar

ימים  9 – 10 – 11 ,  31.3-2.4  דרמסלה Dharamsala והמרכז הטיבטי :
נסיעה קצרה מפלמפור (35 ק"מ) תביאנו אל דרמסלה.
הכפר הטיבטי מקלאוד גנג' Macleod Ganj ניתן על ידי ממשלת הודו למנהיגות הטיבטית לאחר שבשנת  1959 נאלצה לברוח מאימת הכיבוש הסיני. גם כיום, העם הטיבטי אינו יכול לקיים את אורח חייו המסורתי בארצו. פה בנו הטיבטים את ממשלתם הגולה. מרכזי רפואה, חינוך וכמובן את מרכזם הרוחני ובראשו "הדלאי למה"  .Dalai Lama
בדרמסלה נפגוש ונכיר את התרבות והפילוסופיה הבודהיסטית. נבקר במקדש הטיבטי הגדול, נטייל בכפר הטיבטי ובשוק השופע כל טוב שבמרכזו ונכלול ביקור מרגש בכפר הילדים הטיבטיים. נבקר גם ב'נורבולינקה', מרכז מלאכות היד הטיבטי ונשלב הליכות קלות בטבע הקסום. באחד הימים נתארח לארוחת צהריים בבית משפחה באחד מכפרי הסביבה.
נתנסה בשיעור בישול ונהנה ממופע פרטי של מוזיקה הודית באחד הערבים.
נשלב גם חצי יום טיול ברגל בנופים הקסומים בו נחווה את האביב הפורח על רכס ההימלאיה במלוא יופיו כאשר השלג רב וקרוב ולובן השלג מעטר ברוב הדר את פסגות ההרים סביבנו ויערות רודודנרון פורחים באדום חזק ועוצמתי.
הלינה בדרמסלה במלון ברמת 4 כוכביםFortune Park Moksha   - 3 לילות


יום  12,  3.4  אמריטסאר (אמריצר) Amritsar:
נמשיך מדרמסלה בנסיעה של כ-5 שעות אל אמריטסאר. באמריצר - 'בריכת הנקטר', שוכן מקדש הזהב Golden Temple - מרכזם הרוחני של בני הקהילה ה'סיקהית' Sikh. האווירה במקדש מ ד ה י מ ה. בשעות אחר הצהריים ניסע לגבול הודו – פקיסטן לחזות בהצגה תיאטרלית, משעשעת ומרשימה בעת סגירת הגבול מידי ערב. ולאחר ארוחת הערב נערוך ביקור לילה מרגש במקדש הזהב, הכולל את טקס השכבת הספר הקדוש. בשעות הלילה השתקפותו המוזהבת של המקדש בבריכה שסביבו, קסומה במיוחד.
הלינה באמריצר במלון  4 כוכבים Ramada


ימים 13 – 14,  4-5.4  מאמריטסאר אל מומבאי וחזרה לישראל:
הבוקר נערוך ביקור מעמיק נוסף במקדש הסיקהי המוזהב, כולל במטבח ובחדר האוכל, המגיש ארוחה חמה לעשרות אלפי עולי רגל מידי יום ומופעל על ידי מתנדבים. 
לאחר ארוחת הצהריים ניסע אל שדה התעופה ונטוס מאמריטסאר אל מומבאי. ומשם חזרה לישראל עם אל על. הנחיתה בישראל מתוכננת לשעה 04:00 לפנות בוקר של ה-5.4.

 

מחיר הטיול לכל מטייל בקבוצה בת 16 – 18 מטיילים:  3,900 $

 

מחיר הטיול לכל מטייל בקבוצה בת 12 – 15 מטיילים:  4,100 $

 

תוספות:

 ויזה (אשרת הכניסה להודו)- עלותה 90 דולר למטייל.

 

*   הטיול במתכונת "הכל כלול" ובכלכלה מלאה

*להערכתנו, סדר גודל של כ- 50 דולר בלבד, בכיסו של המטייל, יספיקו, כדי להשלים את כל ההוצאות הנוספות לאורך הטיול כולו (פרט למתנות, מזכרות וקניות אישיות).

 

הערות למחיר הטיול:

 • למטייל/ת המשתמש/ת בחדר ליחיד - Single room, ישנה תוספת של 800 $.
 • מחיר הטיול יבוטא בשקלים, ויחושב על פי מחירו הדולרי, כפול שער העברות והמחאות (הגבוה), ביום העסקים הקרוב שלאחר פדיון התשלום (כל עוד שער רכישת הדולר עומד על  3.5 שקלים ומעלה).
 • במצב ששער רכישת הדולר – USD, ירד למטה מ- 3.5 שקלים לדולר, עלויות הטיול יבוטאו בשקלים ויחושבו על פי שער המינימום השקלי שנקבע – 3.5 ש"ח לדולר.

 

 

מחיר הטיול כולל:

 •      טיסות בינלאומיות: עם חברת אל על, מתל אביב אל מומבאי ובחזרה.
 •      3 טיסות פנים: מומבאי – דלהי, דלהי – קולו, אמריטסאר - מומבאי
 •      12 לינות: בחדר ל- 2 / או זוגי.  בבתי מלון טובים ברמת 4 – 5 כוכבים, כמפורט בתכנית הטיול.
 •      כלכלה: כלכלה מלאה, 3 ארוחות ביום. חלק מארוחות הצהריים צמחוניות וקלות. כולל מים מינרלים ללא הגבלה.
 •      כל הנסיעות: עפ"י תכנית הטיול. למעברים והסיורים בדלהי ואגרה – אוטובוס / מיניבוס ממוזג נוח. ממנאלי ועד אמריצר, רכבי מיני וואן נוחים מסוג Toyota Innova - 4 מטיילים ברכב.
 •      מדריכה ישראלית: רוני גורופי
 •      מדריכים מקומיים.
 •      כניסות לכל האתרים
 •      כל הפעילויות והמפגשים שבתכנית הטיול –  שיעור יוגה / מופע מוזיקה הודית /  שיעור בישול ועוד...
 •      טיפים לנותני השירותים בהודו

 

מחיר הטיול אינו כולל:

 •   ויזה (אשרת הכניסה להודו)- עלותה 90 דולר למטייל.
 •   שתייה מעבר למים מינרלים .
 •   ביטוח נוסעים (חובה). 
 •   הוצאות בעלות אופי אישי כגון: עיסויים וטיפולי ספא לסוגיהם, טלפונים, כביסה, קניות אישיות, מזכרות, מתנות, הזמנות אישיות בבתי המלון וכד'.
 •   כל פעילות עצמאית, ו/או שאינה במסגרת כלל הקבוצה.
 •   כל דבר שאינו מוזכר בסעיף "מחיר הטיול כולל" .

 

טופס הרשמה לאביב ופריחות בצפון הודו - פסח
שים לב! הטופס תומך בהוספת מספר מטיילים לא הגבלה
פרטי קרובים הנשארים בארץ:

הוסף מטייל
סוג החדר המבוקש במלונות:
* חדר עם שותף יתאפשר במידה שימצא שותף מתאים, במידה ולא יימצא השותף ישתמש המטייל בחדר ליחיד וישלם את “התוספת - חדר ליחיד”
הערות ובקשות מיוחדות למיקום הישיבה/אוכל בטיסה:
חתימת המטייל:
אני מתחייב להסדיר את כל התשלומים הכלולים ב"מחיר הטיול", כולל תוספות במידה שישנם כאלו, כסדרם ולפי המועדים שנקבעו. במקרה של שינויים בתוכנית הטיול, או מצבים בלתי מתוכננים, או שימוש באלמנטים שלא תומחרו "במחיר הטיול", ידוע לי שישנה אפשרות שאצטרך להוסיף במקום את תוספת העלות הכספית היחסית לשינוי. אני מתחייב שבזמן הטיול יהיה ברשותי ביטוח נוסעים כמפורט ובמידה שיש לי בעיה בריאותית הידועה לי איוועץ ברופא המטפל שלי, אקבל את אישורו להשתתפותי בטיול ואת הנחיותיו ובנוסף אפרט אותה כאן:

רוני גורופי

מדריכת ומפיקת טיולים בהודו בחברת 'לגעת בהודו' ומרגישה מחוברת בלב ובנשמה לרוח של הודו. הובילה  את הצילומים של 'המסע המופלא של אהרוני וגידי' בדרום הודו.

" אל הודו הגעתי בשנת 2002 והתאהבתי מייד.

מאז, אני מסתובבת הרבה בהודו, מוקסמת כל פעם מחדש מהעושר התרבותי, מהעוצמה האדירה של החיים ומהרבגוניות הרבה.

מאז 2008 אני זוכה לשלב את אהבתי עם עבודתי ולהביא לידי ביטוי את היצירתיות שבי בהפקת הטיולים, משלב הרעיון וההשראה ועד הטיול בשטח."