טיול מאורגן לדרום הודו
הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

טיולי תרבות

טיול עומק לדרום הודו

טיול יוקרתי, מקיף ומושקע בדרום הודו - יציאה מובטחת, מקומות אחרונים !!!

תאריכים
מספר ימי טיול: 18
1-19.1.2019
יציאה מובטחת !!!
מקומות אחרונים !!!
בהדרכת: רוני גורופי ואסף גדרון
מחיר הטיול: 5,000 $
תוספות:
ויזה להודו: 120 $
טיול יוקרתי ומושקע בדרום הודו- יציאה מובטחת !

הטיול משלב מפגש עם תרבות עשירה ססגונית ומרתקת, נופים וטבע מדהימים, פסטיבלים ססגוניים, אירוח בבתי משפחה, פעילויות רבות ומפגשים חווייתיים. מעבר לאתרי התיירות המוכרים של הדרום בהם נבקר, נוסיף ונעמיק אל האזורים החבויים האוטנטיים והקסומים של הודו, שם נצפה בטקסים ופולחנים שמאנים קדומים, נבקר בחוות ובבתי מלאכה מיוחדים, נתנסה בטעמים הייחודיים לאזור ונפגוש את התרבות והאוכלוסייה המקומית על כל גווניה.


דרום הודו - טרופית, ירוקה, טובלת ביערות עד, מטעי תבלינים מפיצים ארומה אקזוטית וחופי ים משגעים, דרום הודו היא ביתן של אוכלוסיות מגוונות ומרתקות. ממקדשים הינדיים המושכים עשרות אלפי מאמינים ועולי רגל, למנזרים טיבטיים, בתי כנסת עתיקים וכנסיות הן רק חלק מפסיפס אנושי מגוון ואקזוטי.

 

תוכנית הטיול
מחיר והערות
מפה
על המדריך
תמונות מהשטח
טופס הרשמה

 

יום 1,  1.1.2019    הטיסה אל הודו:
נצא בטיסה ישירה עם אייר אינדיה, מתל אביב אל דלהי. ההמראה מישראל מתוכננת ל-23:15.

יום 2, 2.1  מדלהי אל בנגלור Bangalore:
הבוקר ננחת בדלהי ומשם נמשיך בטיסת פנים אל העיר בנגלור (Bangalore), בירת ההי-טק ההודי, אליה נגיע אחה"צ. עם הנחיתה מעבר למלון לארוחת ערב ולינה.
לינה בבנגלור במלון Vivanta Taj Yeshwantapur (מלון 5 כוכבים) או דומה ברמה.


יום 2, 3.1  מבנגלור אל מייסור  Mysore:
נסיעה של כשלוש וחצי שעות מבנגלור תביאנו אל שרוונבלגולה, Shravanabelagola , שם נטפס יחד עם עולי הרגל את 600 המדרגות לבקר במקדש של 'בהובלי' Bahubali מרכז עלייה לרגל של הדת הג'אינית כבר מעל לאלפיים שנה. כאן נמצא פסל בן 1,000 שנה, בגובה 17 מ', של האל באהובלי. יש הטוענים שזהו הפסל המונוליתי הגבוה בעולם.
לאחר מכן נמשיך אל בנסיעה אל העיר מייסור, שם נלון.
לינה במייסור במלון Radisson Blu (מלון 5 כוכבים) או דומה ברמה.

 

יום 3,  4.1   מייסור :
יום סיור במייסור   (Mysore) וסביבותיה. מייסור היא עיר נעימה ויפה עם ניחוח ומורשת אנגלית. נבקר בארמון המהראג'ה ובשוק דוורג'ה (Deravaja) השוקק. נצא אל המקדש המוקדש לאלה דורגה שהרגה את המפלצת Mahisasura, מכאן מקור שם העיר. נתארח לארוחה מסורתית בבית משפחה ונכלול ביקור במקדש מתקופת שושלת ההויסאלה (Hoysala) לפני כ-800 שנים, ובו יצירות פיסול עוצרות נשימה. בסיס המקדש בתצורת כוכב וכל אחת מפינותיו מגולפת בדקדקנות רבה.
לינה במייסור במלון Radisson Blu (מלון 5 כוכבים) או דומה ברמה.

 

יום 4,   5.1  קורג  Coorg :
נצא בנסיעה מערבה אל מחוז קורג. מטעי קפה אדירים ויערות עד ירוקים - זהו אזור הרי הגהאט המערביים  (Western Ghat).
עם כיבוש סין את טיבט היגרו אלפי טיבטים והתיישבו במדינת קרנאטקה (Karnatka), הנחשבת למקום מושבה הנוכחי של הקהילה הטיבטית הגדולה בהודו, שם נבקר במנזר נמדרולינג Namdruling המרשים במרכז הטיבטי הגדול באזור. נשמע על הבודהיזם הטיבטי וסיפורו של העם הטיבטי שמוצא מקלט וחופש דת בהודו, בה הקים את הממשלה הטיבטית הגולה, על מוסדותיה. השטח של 'מחנות הפליטים' הטיבטיים נתרם על ידי המדינה כבר בתחילת שנות ה-60 ועשרות אלפי טיבטים מתגוררים באזור, מתוכם כ-5000 נזירים.
נטייל רגלית בין מטעי הקפה ונופי ירוק העד של מחוז קורג (Coorg), שם נעשה את הלילה.
לינה בקורג בריזורט  Ibnii (ריזורט יוקרתי 5 כוכבים) או דומה ברמה

 

ימים 5 – 6,   6-7.1  מקורג לחופי מלאבאר Malabar:
נמשיך מערבה בנסיעה דרך מטעי קפה עצומים ודרך יערות העד הירוקים שעל הרי הגהט המערביים Western Ghat אל חופי חבל מלאבאר Malabar coast שבצפון האקזוטי של קראלה.
ביומיים הבאים נחדור אל עומק האזורים הפחות מתוירים של קראלה (Kerala) המסתורית, המשלבת השפעות נוצריות, מוסלמיות והינדיות היוצרות פסיפס אנושי מיוחד במינו.
נבקר במקדשים, בשווקי דגים ובתי מלאכה מסורתיים.
גולת הכותרת של ביקורנו באזור זה, היא השתתפות בטקס ריקוד  הטאיים (Theyam) הייחודי, בו מזמן הרוקד את רוח האל, המהווה "אל חי" עבור המאמינים
לינה באזור מאלאבאר בריזורט ברמת 3 כוכבים או דומה ברמה


יום 7,  8.1  אל מרכז קראלה Kerala: 
נצא ברכבת מאזור החוף אל האזורים הכפריים האקזוטיים של קראלה.
נבקר בבית ספר מקומי קטן, מסורתי ואותנטי לאמנויות הלחימה של קראלה  ה"קלאריפאיאטו", בו נתארח לארוחה מסורתית המוגשת על עלה בננה נסייר בבית הספר לריקוד ומוזיקה של קראלה, שם נוכל לעבור בין הכיתות השונות ולצפות המהלך השיעורים.
לינה ב- Cheruthuruthy במלון River Retreat (מלון הריטג' 3 כוכבים) או דומה ברמה.


ימים 8 – 9,  9-10.1  מפלי אטירפלי Athirapaly ואל קוצ'ין Cochin:
נטייל באזור היפה של מפלי אטירפלי  Athirappaly waterfalls ונמשיך בנסיעה דרומה אל העיר קוצ'ין, הידועה שבערי דרום הודו. קוצין היא עיר נמל היסטורית והמרכז התרבותי של מדינת קראלה. נבקר ב"פורט קוצ'ין", עיירה קולוניאלית על אי יפהפה, ונחזה ברשתות הדיג הסיניות הידועות. נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת הידוע שלו. באחד הערבים נצא למופע ה"קטאקאלי" (Katakali), ריקוד תיאטרלי הממחיז סיפורים מהמיתולוגיה ההינדית.
לינה בקוצ'ין במלון Crown Plaza (מלון 5 כוכבים) או דומה ברמה.


יום 10,  11.1  ה-Backwaters ושייט בבית סירה:
היום נצא לחוויה מרתקת ומיוחדת במינה. נצא לשייט ב"בית סירה" מפנק וחוויתי במרחבי "המים הפנים יבשתיים", רשת של תעלות מים הנמתחת במקביל לים. רשת של לגונות, תעלות צרות ומתעקלות, שדות אורז ומטעי קוקוס ביניהם מתגוררים אנשים מקסימים וחמים, החיים את חייהם באין מפריע וללא שינוי זה מאות בשנים, בינות לנופים מהממים. בערב נהנה ממופע אקסקלוסיבי ואת הלילה נעשה בבית הסירה בחדרים נוחים וממוזגים.
לינה בבית סירה מפנק

 

יום 11,  12.1  ה-Backwaters באלפי Allepy :
הבוקר נרד מבתי הסירה וניסע אל ריזורט מקסים היושב על גדות אגם ומבנאד (Vembanadu) באלפי (Allepy). נתנסה יחד בשיעור יוגה מול הנוף המשגע, נקדיש חלק מהיום לזמן מנוחה והנאה מקסמו המיוחד של המקום ונתענג על טיפול איורוודה מפנק בשמן חם –חוויה מפנקת לגוף ולנפש.
לינה באלפי בריזורט Lake Canopy  (ריזורט 4 כוכבים) או דומה ברמה.


יום 12,  13.1   מונאר Munnar  :
ממישורי החוף של קראלה נעלה מזרחה בדרך הררית מהממת אל הגבעות המוריקות, אל ה-Hill Station הידועה של דרום הודו, היא מונאר (Munnar). בגובה של 1,524 מ' מעל פני הים, מוקפת אגמים, הרים מוריקים ושדות תה מונאר היא משב רוח מרענן. נתארח בבית משפחה בלב חוות עצי גומי, נטייל בין מטעי התה ונבקר בכפרים האותנטיים והקסומים המנקדים את הנוף המשגע.
הלינה במונאר במלון Blanket (מלון 5 כוכבים) או דומה ברמה.


יום 13,   14.1  האזור הכפרי של טאמיל נאדו בימי חגיגות הקציר  Tamil Nadu:
נשלים את טיולנו באזור מונר ונמשיך מזרחה אל מישורי טאמיל נאדו.
בהגיענו לאזור הכפרי נעבור אל רכבים קטנים שיאפשרו לנו לחקור את המרחבים הבתוליים של הכפרים הקסומים סביבה, בהם עדיין ניתן לפגוש באמצעי התחבורה של עגלות השוורים. נלון במלון פשוט ומקסים בין הכפרים, מה שיאפשר לנו לבוא במגע אותנטי עם האוכלוסייה הכפרית, ליצירת החוויה המיוחדת. אנו מגיעים לאזור בימי חג הקציר - ה'פונגל' Pongal– בימים שמחים אלו כל הכפרים לובשים חג וצבע והמפגש עם האוכלוסיה המקומית שמח במיוחד.
הלינה בבית הארחה עממי באזור הכפרי של טאמיל נאדו.

יום 14,   15.1 מדוראי Madurai  בזמן חגיגות הפונגל :
נשלים את הטיול בכפרים ונמשיך בנסיעה קצרה אל העיר מאדוראי, אחת הערים הידועות בהודו. זהו מרכז עליה לרגל מזה מאות שנים. נבקר במקדש המפורסם של האלה מינאקשי   Minakshi אשתו המקומית "בעלת עיני הדג" של האל שיווה. מקדש זה, הראשי והגדול שבכל הודו, מכיל כמה מעמודי הכניסה הגדולים והצבעוניים בהודו, ומנוקד באלפי מאמינים וכוהני דת, משובץ טקסים ססגוניים המוניים ושווקים הומים.
הלינה במאדוראי במלון  GRT  (מלון 4 כוכבים) או דומה ברמה.


יום 15,  16.1  ממדוראי אל טנג'וור  Thanjavur :
הבוקר נשלים את הסיור במדוראי ונמשיך אל טנג'וור (Thanjavur), בה שוכן מקדש יפהפה, שהוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. המתחם הענק, נבנה על ידי המלך ראג'ה ראג'ה (Raja-Raja) משושלת צ'ולה (Chola) בשנת 1010 ונחשב למקדש היפה ביותר שהוקם על ידי שושלת זו, בתוכו פסל מונוליתי עצום מימדים של נאנדי (Nandi), כלי הרכב של שיווה.
לינה באזור טנג'וור בריזורט Ideal River View (ריזורט 3 כוכבים) או דומה ברמה.


יום 16,  17.1  אורוויל Auroville      ופונדיצ'רי Pondichery  :
נשלים את טיולנו בטנג'וור ונעבור אל פונדיצ'רי, עיר עם  ניחוח צרפתי לחופי מפרץ בנגל. נסייר ברחובות ה'עיר הלבנה' ונשלב גם ביקור באורוויל Auroville, ישוב בינלאומי, עם קהילה רב לאומית ומגוונת, כולל נציגים ישראליים איתם ניפגש ונשמע מהם על חייהם במקום. הישוב הוקם ומתנהל בהתבסס על חזונם של מורה רוחני בשם שרי אורבינדו ותלמידתו הצרפתייה אשר מכונה The mother.
הלינה בפונדיצ'רי במלון The accord Metropole  (מלון 5 כוכבים) או דומה ברמה


יום 17,  18.1    מהבליפורם Mahabalipuram : 
נשלים את הטיול באורוויל ונמשיך אל מהבליפורם (Mahabalipuram), כפר דייגים, הנמצא לחופי מפרץ בנגל, ובו שרידי מקדשים עתיקים אשר הפך למעין אזור נופש.
נבקר במערות עם תבליטים מרהיבים המספרים את סיפורי המיתולוגיה ובמקדשי חוף עם פיסול מיוחד ואף נלך לראות את פסלי האבן בעבודתם.
הלינה במהבליפורם במלון Grande Bay (מלון 4 כוכבים) או דומה ברמה.

 

יום 18,  19.1    מצ'נאי אל דלהי וחזרה לישראל :
הבוקר ניסע אל צ'נאי (Chennai), אשר נודעה בעבר בשם מדראס. צ'נאי, בירת טאמיל נאדו, היא עיר נמל סואנת והעיר הרביעית בגודלה בהודו. 
מצ'נאי נטוס אל דלהי ומשם חזרה לישראל עם אייר אינדיה.
הנחיתה בארץ מתוכננת לשעה 21:45.

 

מחיר הטיול למטייל בקבוצה של  16 – 24 מטיילים:  5,000 $

 

תוספות:

 •  ויזה (אשרת הכניסה להודו)- עלותה 120 $ למטייל.

** להערכתנו, סדר גודל של כ- 50 דולר בלבד, יספיקו, כדי להשלים את כל ההוצאות הנוספות לאורך הטיול כולו (פרט למתנות, מזכרות וקניות אישיות).

 


מחיר הטיול כולל:

 • טיסות בינלאומיות עם אייר אינדיה
 • 2 טיסות פנים לכל מטייל. דלהי – בנגלור, צ'נאי - דלהי
 • 17 לינות, בחדר ל- 2 / או זוגי.  בבתי מלון טובים / הטובים בנמצא כמפורט בתכנית הטיול. לילה אחד בבית סירה.
 • כלכלה: כלכלה מלאה לאורך כל הטיול.  כולל מים מינרלים.
 • כל הנסיעות: עפ"י תכנית הטיול. באוטובוס תיירים ממוזג ונוח, ברמה גבוהה. הנסיעות המקומיות הקצרות באזורים הכפריים בהן הדרכים צרות יתבצעו ברכבים מקומיים קטנים.
 • רכבות: רכבת יום מהירה מאזור מלאבאר אל מרכז קראלה
 • מדריכים מקומיים.
 • מדריכים ישראליים  –  רוני גורופי ואסף גדרון.
 • כל הפעילויות והמפגשים שבתכנית הטיול –  השתתפות בטקסים אוטנטיים ומיוחדים / 3 מופעי פולקלור אקסקלוסיביים ומופע קתאקאלי / שייט לאורך הנמל בקוצ'ין /  נסיעות בריקשה / סיור בחוות תבלינים / ביקור בבית הספר לריקודים/ התנסות במסאז' איורוודי מפנק ובשיעור יוגה ועוד הפתעות...
 • כניסות לכל האתרים שבתוכנית הטיול.
 • כולל טיפים לנותני השירותים בהודו.
 • פגישת הכנה עם מדריכת הטיול, בה יינתן תדרוך מקיף על כל הקורה בטיול, לפני יציאת הטיול. דף הכנה מפורט יישלח לנרשמים לקראת הטיול.
 • קבלת תיק מטייל מושקע, עם מידע מודפס, מפות ועוד...
 • כל המוזכר כאן, צמוד ומוגבל ל"תוכנית הטיול".

 

מחיר הטיול אינו כולל:

 • ויזה (אשרת הכניסה להודו)- עלותה 120 דולר.
 • שתייה מעבר למים מינרלים.
 • ביטוח נוסעים (חובה). 
 • הוצאות בעלות אופי אישי כגון: טלפונים, כביסה, קניות אישיות, מזכרות, מתנות, הזמנות אישיות בבתי המלון וכד'.
 • כל הוצאה הנגרמת משינוי של המטייל, או כל גורם בלתי צפוי אחר בתוכנית המקורית.
 • כל פעילות עצמאית, ו/או שאינה במסגרת כלל הקבוצה.
 • כל דבר החורג מ"תוכנית הטיול" וכל דבר שאינו מוזכר בסעיף "מחיר הטיול כולל" .

 

הערות למחיר הטיול:
• מחיר הטיול המוצג כאן, הינו לכל מטייל, המטייל בחדר ל- 2 (או חדר זוגי) בקבוצה בת 16 – 24 מטיילים.
• יציאת הטיול תובטח, כבר לאחר הרשמתם של 12 המטיילים הראשונים.
במצב של קבוצה בת 12 - 15 מטיילים בלבד, תחול תוספת של – 250 $ למחיר הטיול.

• למטייל המשתמש בחדר ליחיד - Single room, ישנה תוספת של 1,275 דולר.
• מחיר הטיול יבוטא בשקלים, ויחושב על פי מחירו הדולרי, כפול שער העברות והמחאות (הגבוה), ביום העסקים הקרוב שלאחר פדיון התשלום (כל עוד שער הדולר עומד על  3.5 שקלים ומעלה).
• במצב ששער הדולר – USD, ירד למטה מ- 3.5 שקלים לדולר, עלויות הטיול יבוטאו בשקלים ויחושבו על פי שער המינימום השקלי שנקבע - 3.5 ש"ח לדולר.
• מחיר הטיול הינו לתוכנית הטיול המוצגת כאן וכפי שהיא מתוכננת. במקרה של שינויים בתוכנית הטיול או מצבים בלתי מתוכננים תוך כדי הטיול, בשל שינוי בזמני טיסות / מזג אוויר וכדומה, על המטייל להיות מוכן לאפשרות שיצטרך להוסיף את תוספת העלות היחסית לשינוי.
 

טופס הרשמה לטיול עומק לדרום הודו
שים לב! הטופס תומך בהוספת מספר מטיילים לא הגבלה
פרטי קרובים הנשארים בארץ:

הוסף מטייל
סוג החדר המבוקש במלונות:
* חדר עם שותף יתאפשר במידה שימצא שותף מתאים, במידה ולא יימצא השותף ישתמש המטייל בחדר ליחיד וישלם את “התוספת - חדר ליחיד”
הערות ובקשות מיוחדות למיקום הישיבה/אוכל בטיסה:
חתימת המטייל:
אני מתחייב להסדיר את כל התשלומים הכלולים ב"מחיר הטיול", כולל תוספות במידה שישנם כאלו, כסדרם ולפי המועדים שנקבעו. במקרה של שינויים בתוכנית הטיול, או מצבים בלתי מתוכננים, או שימוש באלמנטים שלא תומחרו "במחיר הטיול", ידוע לי שישנה אפשרות שאצטרך להוסיף במקום את תוספת העלות הכספית היחסית לשינוי. אני מתחייב שבזמן הטיול יהיה ברשותי ביטוח נוסעים כמפורט ובמידה שיש לי בעיה בריאותית הידועה לי איוועץ ברופא המטפל שלי, אקבל את אישורו להשתתפותי בטיול ואת הנחיותיו ובנוסף אפרט אותה כאן:

רוני גורופי

מדריכת ומפיקת טיולים בהודו בחברת 'לגעת בהודו' ומרגישה מחוברת בלב ובנשמה לרוח של הודו. הובילה  את הצילומים של 'המסע המופלא של אהרוני וגידי' בדרום הודו. " אל הודו הגעתי בשנת 2002 והתאהבתי מייד. מאז, אני מסתובבת הרבה בהודו, מוקסמת כל פעם מחדש מהעושר התרבותי, מהעוצמה האדירה של החיים ומהרבגוניות הרבה. מאז 2008 אני זוכה לשלב את אהבתי עם עבודתי ולהביא לידי ביטוי את היצירתיות שבי בהפקת הטיולים, משלב הרעיון וההשראה ועד הטיול בשטח."

 

אסף גדרון

בוגר מדרשת שדה בוקר,בעל תואר ראשון בביולוגיה, תואר שני באקולוגיה מדברית, ממקימי "אשרם במדבר" ומכור להודו. חי ומטייל בהודו ב 7 השנים האחרונות. חובב יערות וערים קדושות. "מאז המפגש הראשוני עם הודו בשנת 95'  הודו לא מפסיקה לסקרן אותי. הגיוון האנושי, התרבותי, הדתי של העולם האדיר הנקרא הודו הוא כמערת אוצרות ללא סוף. הטבע הפראי ושילובו עם התרבות העתיקה תמיד הילכו עלי קסם. ביליתי למעלה מ 7 שנים נטו בהודו והיד עוד נטויה".