הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

טיולי תרבות

טיול עומק לדרום הודו

טיול יוקרתי, מקיף ומושקע בדרום הודו 

בשיתוף פעולה עם חברת 'שביל הדרקון'

ההרשמה לטיול בדרום הודו דרך חברת שביל הדרקון - www.dragonpath.com     09-7665293

תאריכים
מספר ימי טיול: 18
10-27.1.2018
* ההרשמה לטיול זה דרך חברת 'שביל הדרקון'
בהדרכת: רוני גורופי
מחיר הטיול: 5,071 $
תוספות:
טיול יוקרתי ומושקע בדרום הודו, בשיתוף 'שביל הדרקון'


דרום הודו - טרופית, ירוקה, טובלת ביערות עד, מטעי תבלינים מפיצים ארומה אקזוטית וחופי ים משגעים, דרום הודו היא ביתן של אוכלוסיות מגוונות ומרתקות. ממקדשים הינדיים המושכים עשרות אלפי מאמינים ועולי רגל, למנזרים טיבטיים, בתי כנסת עתיקים וכנסיות הן רק חלק מפסיפס אנושי מגוון ואקזוטי.

בטיול זה נחדור אל לב הודו הדרומית, באזורים שאינם רואים תנועה ערה של תיירים מערביים. נבקר במרכזי תרבות וריקוד שייפתחו במיוחד עבורנו, נצפה בטקסים שאמאניסטיים באחד הכפרים החבויים. נמשיך לאזור הרי הגאט המערביים, בהם נבקר באוכלוסיות כפרים שכמעט ואינם חווים מפגש עם תיירות זרה.

טיול ייחודי ומיוחד זה נבנה עבור "שביל הדרקון" על ידי המומחים להודו ב"לגעת בהודו", ויוצא אך ורק פעם בשנה בהדרכת רוני גורופי/ זהו הארוך, המורכב והמעמיק ביותר מכל הטיולים בעולם כיום לדרום הודו, ומייצג את המקצועיות של האנשים הנפלאים ב"לגעת בהודו" עם השאיפה חסרת הפשרות של "שביל הדרקון" למסלולי טיול מיוחדים, בלתי שגרתיים ופורצי דרך בכל יעד שהוא.

גם טיול לדרום הודו, כמו הטיולים האחרים שלנו, אינו מכוון להיות עוד מסלול טיול. מסלול טיול זה שואף לנסות ולהעניק למטיילינו סוג של חוויית חיים ייחודית ובלתי חוזרת. אנו מאמינים כי נוסעי "שביל הדרקון", המייצגים סוג של נוסעים ברמה אחרת, יבינו לעומקה של תכנית ייחודית וחוויתית זו.

 

תוכנית הטיול
מחיר והערות
מפה
על המדריך
תמונות מהשטח
טופס הרשמה

ימים 1 - 2: 10-11.1    מת"א – אל מהבליפורם (Mahabalipuram)

נצא בטיסה ישירה עם חברת אל על  לעיר מומבאי (Mumbai) לשעבר בומביי, אליה נגיע בשעות הבוקר.
ממומבאי נדלג בטיסה אל העיר צ'נאי (Chennai), אשר נודעה בעבר בשם מדראס.
צ'נאי, בירת טאמיל נאדו, היא עיר נמל סואנת והעיר הרביעית בגודלה בהודו. ממנה נמשיך אל מהבליפורם (Mahabalipuram), כפר דייגים, הנמצא לחופי מפרץ בנגל, ובו שרידי מקדשים עתיקים אשר הפך למעין אזור נופש. נבקר במערות עם תבליטים מרהיבים המספרים את סיפורי המיתולוגיה ובמקדשי חוף עם פיסול מיוחד ואף נלך לראות את פסלי האבן בעבודתם.
הלינה במהבליפורם 

יום 3 : 12.1 – ממהבליפורם אל טנג'וור  (Thanjavur)
הבוקר נשלים את הסיור במהבליפורם ונמשיך אל טנג'וור (Thanjavur), בה שוכן מקדש יפהפה, שהוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית. המתחם הענק, נבנה על ידי המלך ראג'ה ראג'ה (Raja-Raja) משושלת צ'ולה (Chola) בשנת 1010 ונחשב למקדש היפה ביותר שהוקם על ידי שושלת זו, בתוכו פסל מונוליתי עצום מימדים של נאנדי (Nandi), כלי הרכב של שיווה.
לינה באזור טנג'וור 

יום 4: 13.1  צ'טינאד (Chettinad)
נשלים את טיולנו בטנג'וור ונמשיך אל צ'טינאד. אזור זה ידוע במטבח וסגנון האדריכלות הייחודי של קהילת הצ'טייאר ((Chettiayars הסוחרים העשירים שיצאו מאזור זה וסחרו עם מדינות מזרח אסיה זה מאות שנים ובנו אחוזות מרהיבות עדות לפאר והעושר של הקהילה.
 

יום 5:  14.1 מאדוראי (Madurai) בזמן חגיגות הפונגל (Pongal)
לאחר ארוחת הבוקר נמשיך מהאזור הכפרי אל העיר מאדוראי (Madurai), המהווה מרכז עלייה לרגל מזה מאות שנים. נבקר במקדש המפורסם של האלה מינקאשי (Minkashi), אשתו המקומית "בעלת עיני הדג" של האל שיווה. זהו המקדש הראשי והגדול בכל הודו המכיל כמה מעמודי הכניסה הגדולים והצבעוניים בהודו. נפגוש באלפי מאמינים וכוהני דת, הגודשים את המקום ונחוש בעוצמת האמונה המהדהדת גם מהטקסים הססגוניים ההמוניים המתקיימים במקום ומהשווקים ההומים  בקרבתם.
אנו מגיעים לאזור בימי חג הקציר – הפונגל (Pongal), בימים אלו טאמיל נאדו לובשת חג, ואנו כמובן, ניקח חלק ונשתתף בחגיגות.
הלינה במאדוראי 

יום 6:   15.1  האזור הכפרי של טאמיל נאדו (Tamil Nadu) בימי חגיגות הקציר
נמשיך את סיורנו במדוראי משם נעבור אל רכבים קטנים שיאפשרו לנו לחקור את המרחבים הבתוליים של הכפרים הקסומים נעבור בכפרים המקומיים הקסומים, בהם עדיין ניתן לפגוש באמצעי התחבורה המקומי - עגלות השוורים. נלון במלון פשוט ומקסים בין הכפרים,  שם נבוא במגע עם האוכלוסייה הכפרית ליצירת חוויה אותנטית ומיוחדת. בימי הקציר השמחים כל הכפרים לובשים חג וצבע והמפגש עם האוכלוסיה המקומית שמח במיוחד.
לינה בבית הארחה עממי באזור הכפרי של טאמיל נאדו.

ימים 7 – 8 : 16-17.1  – מונאר (Munnar)
ממישורי החוף של טאמיל נאדו נעלה מערבה בדרך הררית מהממת אל הגבעות המוריקות, אל  ה-Hill Station הידועה של דרום הודו, היא מונאר (Munar). בגובה של 1,524 מ' מעל פני הים, מוקפת אגמים, הרים מוריקים ושדות תה, מונאר היא משב רוח מרענן. נתארח בבית משפחה בלב חוות עצי גומי ובכפרים האותנטיים והקסומים, המנקדים את הנוף המשגע שמסביב.
הלינה במונאר 

יום 9 :  18.1 - קוצ'ין (Cochin)
לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את טיולנו לעבר העיר קוצ'ין (Cochin), עיר נמל היסטורית והמרכז התרבותי של מדינת קראלה. נבקר ב"פורט קוצ'ין", עיירה קולוניאלית על אי יפהפה, הידועה ברשתות הדיג הסיניות שלה, אותם נראה במהלך ביקורנו. נסייר בעיירה ונבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת הידוע שבו. בערב נצא לצפות במופע הקטאקאלי (Katakali), הוא ריקוד תיאטרלי הממחיז סיפורים מהמיתולוגיה ההינדית.
לינה בקוצ'ין 

יום 10 : 19.1 - ה-Backwaters באלפי (Allepy)
הבוקר נשלים את הטיול בקוצ'ין וניסע אל ריזורט מקסים היושב על גדות האגם באלפי (Allepy). נקדיש חלק מהיום לזמן מנוחה והנאה מקסמו המיוחד של המקום ונתענג על טיפול איורוודה מפנק בשמן חם –חוויה מפנקת לגוף ולנפש.
לינה באלפי בריזורט.

יום 11:  20.1  ה-Backwaters ושייט בבית סירה
לאחר ארוחת הבוקר נתנסה יחד בשיעור יוגה מול הנוף המשגע ולאחר מכן נצא לחוויה מרתקת ומיוחדת במינה. נצא לשייט ב"בית סירה" מפנק וחוויתי במרחבי "המים הפנים יבשתיים", רשת של תעלות מים הנמתחת במקביל לים. רשת של לגונות, תעלות צרות ומתעקלות, שדות אורז ומטעי קוקוס ביניהם מתגוררים אנשים מקסימים וחמים, החיים את חייהם באין מפריע וללא שינוי זה מאות בשנים, בינות לנופים מהממים. את הלילה נעשה בבית הסירה בחדרים נוחים וממוזגים.
לינה בבית סירה מפנק

יום 12 : 21.1 - אל מרכז קראלה (Kerala)
לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את בית הסירה ונמשיך לביקור נבקר באזורים הכפריים באזור, שם נחווה מפגשים מיוחדים עם האוכלוסייה המקומית. נסייר בבית הספר למוזיקה ומחול של קראלה, נעבור בין הכיתות השונות ונצפה בשיעורים. משם נמשיך לביקור בבית ספר מקומי קטן, מסורתי ואותנטי לאמנויות הלחימה של קראלה - הקלאריפאיאטו (Kalaripayattu) ועוד, ככל שיותיר הזמן .
לינה ב- Trissur 

ימים 13 - 14:  22-23.1  חופי מלאבאר (Malabar)
נצא ברכבת יום נוחה אל מחוזות מלאבאר שבצפון האקזוטי של קראלה.
ביומיים אלו נחדור אל עומק מדינת קראלה, המשלבת השפעות נוצריות, מוסלמיות והינדיות היוצרות פסיפס אנושי מרתק ומיוחד במינו.
לאחר ארוחת הבוקר, נצא ברכבת אל מחוזות מלאבאר שבצפון האקזוטי של קראלה. נבקר בשוק הדגים המקומי ההומה אדם. את ארוחת הצהריים נאכל בבית משפחה מקומי הצופה אל הים. גולת הכותרת של ביקורנו באזור זה, היא השתתפות בטקס ריקוד הטאיים (Theyam) הייחודי, בו מזמן הרוקד את רוח האל, המהווה "אל חי" עבור המאמינים.
לינה באזור מאלאבאר 

יום 15 : 24.1 – מחוז קורג (Coorg)
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרך מטעי קפה מרהיבים ביופיים ובגודלם בינות ליערות עד ירוקים אל אזור הרי הגהאט המערביים (Western Ghat), אליו היגרו עם כיבוש סין את טיבט, אלפי טיבטים לאזור קרנאטקה (Karnatka). כיום זהו מקום מושבה של הקהילה הטיבטית הגדולה בהודו, שם נבקר במרכז הטיבטי הגדול ונלך בין מטעי הקפה ונופי ירוק העד של מחוז קורג (Coorg), שם נעשה את הלילה.
לינה בקורג 

ימים 16-17 : 25-26.1 – מייסור (Mysore)
לאחר ארוחת הבוקר נסע אל העיר מייסור (Mysore), עיר יפהפייה אפופת אווירה וניחוח של המורשת הבריטית. עם ההגעה נסייר בעיר ובסביבותיה, תחילה נצא אל המקדש המוקדש לאלה דורגה שהרגה את המפלצת מהיסאסורה (Mahisasura), ועל שמה נקראת העיר. נבקר במקדש עתיק מתקופת שושלת ההויסאלה (Hoysala) לפני כ-800 שנים, ובהם יצירות פיסול עוצרות נשימה. בסיס המקדש בתצורת כוכב וכל אחת מפינותיו מגולפת בדקדקנות רבה.נמשיך ונבקר בארמון המהראג'ה, בשוק דוורג'ה (Deravaja)  השוקק ועוד, ככל שיותיר הזמן. לפנות ערב נצא לארוחה ומשם נסע למלון ללינה.
לינה במייסור 

ימים 18-19 : 27-28.1 - ממייסור לתל-אביב
לאחר ארוחת הבוקר נבקר בשוק הסיטונאי של גלמי משי מיוחד במינו. לאחריו נמשיך אל שדה התעופה של בנגלור, ממנו נצא בטיסת אחר הצהריים אל מומבאי לטיסת המשך חזרה לישראל, אליה נגיע לפנות בוקר ביום המחרת.

 

 

המחיר לאדם בחדר זוגי, בקבוצה של 20 איש ומעלה  : $ 5,071

1 במידה וגודל הקבוצה יהיה קטן מ-20 מטיילים (16-19) תחול תוספת בסך 300 דולר לאדם

תוספת לאדם בחדר יחיד : $ 1050

המחיר כולל:

 • טיסות בינלאומיות בקו תל אביב - בומבי - תל אביב בחברת אל על
 • 2 טיסות פנים לפי התכנית.
 • לינה במלונות כמפורט בתכנית על בסיס לינה וארוחת בוקר במלון
 • פנסיון מלא ( 2 ארוחות נוספות ביום) ומים מינרליים בארוחות
 • מים מינרליים במהלך כל הטיול
 • כל האתרים שבתכנית, לרבות דמי כניסה
 • כל הפעילויות והמפגשים שבתכנית הטיול –  שייט בסירות קאונטרי, מופע פולקלור ומופע קטאקאלי, סיור בחוות תבלינים, התנסות במסאז' איורוודי מפנק ובשיעור יוגה ועוד.
 • נסיעה באוטובוס תיירים ממוזג
 • רכבת יום מהירה ממרכז קראלה אל אזור מאלאבר
 • מדריכה ישראלית - רוני גרופי
 • מדריכים מקומיים
 • טיפים לנותני השירותים
 • ערכות שמע

המחיר אינו כולל:

 • אשרת כניסה להודו (90 דולר)
 • תשלום עבור אישורי צילום באתרים
 • הוצאות אישיות (שתיה, טלפונים, קניות, כביסה וכו')
 • ביטוחים – כל ביטוח מכל סוג שהוא (חובה)
 • כל דבר שאינו מוזכר בסעיף "מחיר הטיול כולל"


 

טופס הרשמה לטיול עומק לדרום הודו
שים לב! הטופס תומך בהוספת מספר מטיילים לא הגבלה
פרטי קרובים הנשארים בארץ:

הוסף מטייל
סוג החדר המבוקש במלונות:
* חדר עם שותף יתאפשר במידה שימצא שותף מתאים, במידה ולא יימצא השותף ישתמש המטייל בחדר ליחיד וישלם את “התוספת - חדר ליחיד”
הערות ובקשות מיוחדות למיקום הישיבה/אוכל בטיסה:
חתימת המטייל:
אני מתחייב להסדיר את כל התשלומים הכלולים ב"מחיר הטיול", כולל תוספות במידה שישנם כאלו, כסדרם ולפי המועדים שנקבעו. במקרה של שינויים בתוכנית הטיול, או מצבים בלתי מתוכננים, או שימוש באלמנטים שלא תומחרו "במחיר הטיול", ידוע לי שישנה אפשרות שאצטרך להוסיף במקום את תוספת העלות הכספית היחסית לשינוי. אני מתחייב שבזמן הטיול יהיה ברשותי ביטוח נוסעים כמפורט ובמידה שיש לי בעיה בריאותית הידועה לי איוועץ ברופא המטפל שלי, אקבל את אישורו להשתתפותי בטיול ואת הנחיותיו ובנוסף אפרט אותה כאן:

 

רוני גורופי

מדריכת ומפיקת טיולים בהודו בחברת 'לגעת בהודו' ומרגישה מחוברת בלב ובנשמה לרוח של הודו. הובילה  את הצילומים של 'המסע המופלא של אהרוני וגידי' בדרום הודו.

" אל הודו הגעתי בשנת 2002 והתאהבתי מייד.

מאז, אני מסתובבת הרבה בהודו, מוקסמת כל פעם מחדש מהעושר התרבותי, מהעוצמה האדירה של החיים ומהרבגוניות הרבה.

מאז 2008 אני זוכה לשלב את אהבתי עם עבודתי ולהביא לידי ביטוי את היצירתיות שבי בהפקת הטיולים, משלב הרעיון וההשראה ועד הטיול בשטח."