הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

טיולי תרבות

טיול נשים לרג'סטן והודו הקלאסית

חווייה הודית צבעונית וסוחפת - כולל פסטיבל ה'הולי' 

 

תאריכים
מספר ימי טיול: 14
28.2-13.3.2018
* הטיול במתכונת הכל כלול
בהדרכת: רוני גורופי ואסף גדרון
מחיר הטיול: 4,150 $
תוספות:
ויזה להודו - 90 $
חוויה הודית צבעונית וסוחפת

הטיול משלב את אתריה הקלסיים של צפון הודו - כמו ארמונות רג'סטאן, הטאג' מאהל, מקדש הזהב הסיקהי באמריצר וטבילת עולי הרגל בנהר הגנגס ברישיקש והארידוור.

במהלך הטיול "ניגע בהודו" ונשלב פעילויות וחוויות רבות ומפגשים אותנטיים וייחודיים עם בני המקום – שיעור בישול, שיעור יוגה, יציאה לסרט קולנוע, מופעי מוזיקה ומחול הודי, אירוח לארוחה בבית משפחה, סיורים על גבי ריקשות בשווקים מקומיים מפגש עם אנשי רוח ועוד הפתעות....
 

נקדיש זמן משמעותי לרג'סטאן – המדינה המעניינת והצבעונית ביותר בהודו.
נבקר באודייפור – העיר המלכותית הלבנה, בפושקר – הכפר הקדוש שבמרכזו אגם ובג'ייפור - העיר הורודה הקסומה והמעניינת.

נבקר ברישיקש ובהרידוור וגם במקדש הזהב הסיקהי באמריצר. שם נכיר את העולם הרוחני והדתות השונות של הודו, דרך ביקור במקדשים מרשימים, השתתפות בטקסים מרגשים ומפגש עם עולי הרגל על נהר הגנגס הקדוש.
 

תוכנית הטיול
מחיר והערות
מפה
על המדריך
תמונות מהשטח
טופס הרשמה

יום 1,   28.2  הטיסה אל הודו :
נצא בטיסת לילה עם חברת אל על אל מומבאי. ההמראה מנתב"ג מתוכננת לשעה 21:20.

ימים 2 - 3,  1-2.3  אודייפור Udaipur  בזמן פסטיבל הצבעים - ה'הולי':
נחיתת בוקר במומבאי. והמשך בטיסת פנים אל אודייפור - "העיר הלבנה", הנעימה והרומנטית מבין ערי רג'סטן. אגמים, ארמונות, בתי 'האוולי' עתיקים ומקדשים. נסייר בעיר שהוקמה ע"י המלך הרג'פוטי, אודאי סינג השני במאה ה- 16.
נסתובב בעיר העתיקה, נשוט בסירה על אגם פיצ'ולה (Pichola lake), נבקר במוזיאון מבצר העיר (ה- City Palace), נשתתף בשירת הלל במקדש מיוחד ועתיק השייך לזרם חסידי האל וישנו, נהנה ממופע מוזיקה וריקודים ונשוטט בשוק הססגוני.
בימים אלו חוגגים בהודו את ה'הולי' - פסטיבל האביב הידוע כפסטיבל הצבעים. גם אנחנו נשתתף בחגיגות השמחות והססגוניות.
הלינה באודייפור במלון Ramada - שני לילות


יום 4,  3.3   מרנקפור אל  פושקר  Pushkar:
נצא צפונה. ניסע בדרך מקסימה, העוברת בין כפרים ושדות ובצהרים נגיע אל רנקפור  (Ranakpur). נבקר במקדש השיש הלבן והמדהים של בני דת הג'איין (Jain). נשוטט בין 1444 עמודי שיש המגולפים ביד אומן ומשולבות בו אינספור יצירות פיסול עוצרות נשימה.
פושקר (Pushkar)  היא עיירה יפהפה וקדושה לאל ברהמה ואחד ממרכזי התרמילאים הישראלים בהודו. במרכז פושקר שוכן אגם ציורי. סביב האגם 'גהטות' טבילה רבות ומקדשים קטנים מכל עבר. הערב הצופה על האגם הקדוש, הוא פשוט קסום.
הלינה בפושקר במלון Pushkar Palace
ימים 5 – 6,  4-5.3  מפושקר אל ג'איפור Jaipur:
ביום 5 נשלים את טיולנו בפושקר - נסובב ברגל את האגם, נפגוש בעולי רגל הבאים לטבול באגם הקדוש, נחזה במאמינים הבאים במיוחד לכאן לסגוד לאל היוצר, ברהמה ונשתתף בטכסיהם, נסייר בשוק הצבעוני ונספוג את אווירת המקום.
אחר הצהרים ניסע אל ג'יפור - 'העיר הורודה' ובירת רג'סטאן.
בג'ייפור נצפה ב'ארמון הרוחות' Hawa Mahal , נבקר במקדש מלא חיים, ריקוד ושירה המוקדש לאל קרישנה, נבקר בג'נטר-מנטר(Jantar Mantar), מצפה אסטרולוגי מעניין ובערב נצא לראות סרט בוליוודי בקולנוע מקומי – חוויה מהסרטים. נעלה על גבי פילים לסיור במבצר אמבר המדהים (Amber Fort) ונסייר בשווקים הססגוניים על גבי ריקשות.
נהנה ממופע של מוזיקה וריקודים צועניים האופייניים לאזור זה של רג'סטן.
הלינה בג'איפור במלון Sahapura House- שני לילות

יום 7,    6.3  ג'ייפור -  אגרה  Agra:
ניסע אל אגרה, מרכז מורשתם של השליטים המוגולים שממלכתם האדירה התפרסה על פני צפון ומרכז הודו. בדרכנו, נעבור בכפר קטן עם באר מדרגות עתיקה, מהגדולות מסוגה בהודו.  נבקר במבצר אגרה Agra Fort המרשים. נצא לביקור זריחה בטאג' מאהל (Taj Mahal) המפורסם, שנבנה כיצירת אהבה, ע"י הקיסר המוגולי 'שאח ג'אהאן', לזכר אשתו האהובה - 'מומטאז מאהל'.
הלינה באגרה במלון Crystal Sarovar

 

ימים 8 - 9,  7-8.3  אגרה - דלהי Delhi:
הבוקר נשלים את ביקורנו באגרה נמשיך אל בירתה הצבעונית והמעניינת של הודו. דלהי היא הלב הפועם בחוזקה של הודו הענקית. נבקר באתריה המפורסמים ונשוטט בשוקיה מלאי החיים והצבע.
ביום 9 אחר הצהריים נעלה על רכבת מהירה ונוחה מדלהי (יציאה ב-16:30) אל אמריצר (הגעה ב-22:45). ביום 8 הלינה בדלהי במלון Crowne Plaza וביום 9 הלינה באמריצר במלון Holiday Inn.


יום 10,   9.3  אמריצר Amritsar :
אמריצר, 'בריכת הנקטר', בה שוכן מקדש הזהב - מרכזם הרוחני של בני הקהילה ה'סיקהית'. האווירה במקדש מהממת. נבקר במקדש המדהים הזה, ביום וגם בלילה. נבקר במטבח ובחדר האוכל, המגיש ארוחה חמה לעשרות אלפי עולי רגל מידי יום ומופעל על ידי מתנדבים ונחזה בטכס לילי מיוחד, בו מעבירים את המורה הגדול – הספר הקדוש, לחדר השינה למנוחת הלילה.
אחר הצהרים ניסע אל גבול הודו – פקיסטן לחזות בהצגה תיאטרלית, משעשעת ומרשימה המתרחשת בעת סגירת הגבול מידי ערב.
הלינה באמריצר - 2 לילות


ימים 11 – 12 – 13,  10-12.3  לגדות נהר הגנגס הקדוש ברישיקש והארידוור :
מאמריצר נדלג בטיסת פנים (דרך דלהי) אל אזור רישיקש.
נבקר באשרמים – מרכזי הרוח, נפגוש ב'סדהואים' - נזירים שבחרו לחיות חיי קודש ונתנסה בשיעור יוגה עם מורה רוחני. נטייל לאורך נהר הגנגס המקודש, נסתובב בשווקים ונספוג את קסם אווירת המקום.  נשתתף בטכס מקסים באחד האשראמים הגדולים המלווה בשירה המתרחש כל ערב על גדת הנהר.
נבקר גם בהארידוו'ר, "שער השמיים" - אחת הערים הקדושות ביותר בהודו המושכת אליה מידי יום, אלפי עולי רגל לטבול ולהיטהר במימי הגנגס הקדוש. הארידוו'ר הממוקמת בנקודה בה נהר הגנגס פוגש את המישור, מציינת את שער הכניסה  לממלכת ההימלאיה, מקום משכנם המיתולוגי של האלים. נשוטט בגהטות הטבילה, נעבור בשוק הצבעוני המשרת את עולי הרגל ונשתתף ב'ארטי' -  טקס אש וטהרה מרשים, המתרחש על גדות הנהר הקדוש בשעת השקיעה.
נכלול גם שיעור בישול הודי עם ארוחה ממעשה ידינו בסופו.
באחד הימים ניסע אל מקדש הררי מקסים אשר ממנו נשקף נוף מרשים של פסגות ההימלאיה המושלגות ובערבנו האחרון בהודו נהנה ממסיבת סיום חגיגית.
הלינה ברישיקש במלון Divine Resort – 3 לילות

ימים 14 – 15, 13-14.3  רישיקש - מומבאי וחזרה לישראל:
בוקר נוסף לסיכום הטיול השלמת הטיול ברישיקש.
בצהריים נטוס משדה התעופה בדרדון (כשעה וחצי מרישיקש) אל מומבאי ומשם חזרה לישראל עם אל על. הנחיתה בישראל מתוכננת לשעה 04:15 לפנות בוקר של ה-14.3.
 

מחיר הטיול:  4,150  $

 הטיול במתכונת "הכל כלול" ובכלכלה מלאה

תוספות:

 • ויזה (אשרת הכניסה להודו)- עלותה דרכנו 90 דולר למטייל.
 •  

** להערכתנו, סדר גודל של כ- 50 דולר בלבד, בכיסו של המטייל, יספיקו, כדי להשלים את כל ההוצאות הנוספות לאורך הטיול כולו (פרט למתנות, מזכרות וקניות אישיות).

הערות למחיר הטיול:
• מחיר הטיול המוצג כאן, הינו לכל מטיילת, בקבוצה בת  15 - 24 מטיילות, בחדר ל- 2 
• יציאת הטיול תובטח, כבר לאחר הרשמתן של 12 המטיילות הראשונים.
במצב של קבוצה בת 12 - 14 מטיילות בלבד, תחול תוספת של – 220 $ למחיר הטיול.
• למטיילת המשתמשת בחדר ליחיד - Single room, ישנה תוספת של – 730 $.
• מחיר הטיול יבוטא בשקלים, ויחושב על פי מחירו הדולרי, כפול שער העברות והמחאות (הגבוה), ביום העסקים הקרוב שלאחר פדיון התשלום (כל עוד שער רכישת הדולר עומד על  3.5 שקלים ומעלה).
• במצב ששער רכישת הדולר – USD, ירד למטה מ- 3.5 שקלים לדולר, עלויות הטיול יבוטאו בשקלים ויחושבו על פי שער המינימום השקלי שנקבע - 3.5 ש"ח לדולר.
• ההשתתפות בטיול ותנאי התשלום כפופים לתנאים המפורטים בטופס ההרשמה.

מחיר הטיול כולל:

 • טיסות בינלאומיות עם חברת אל על. מתל אביב אל מומבאי וחזרה.
 • 3 טיסות פנים ממומבאי אל אודייפור, מאמריצר (דרך דלהי) אל דהרדון ומדהרדון אל מומבאי.
 • כל הלינות, בחדר ל- 2.  בבתי מלון ברמת 4 - 5 כוכבים / מלונות מסורת מיוחדים.
 • כלכלה מלאה - 3 ארוחות ביום.  למעט 3 ארוחות לא רלוונטיות (בשדות תעופה / רכבת).
 • כולל מים / מים מינרלים -  ללא הגבלה.
 • כל הנסיעות: עפ"י תכנית הטיול. באוטובוס תיירים ממוזג ונוח. באזור רישיקש ברכבי מינוואן מסוג טויוטה אינובה – 4 מטיילים ברכב.
 • רכבת יום מהירה ונוחה מדלהי אל אמריצר
 • מדריכים מקומיים.
 • מדריכים ישראלים  – אסף גידרון ורוני גורופי.
 • כניסות לכל האתרים שבתוכנית הטיול.
 • כל הפעילויות והמפגשים שבתכנית הטיול –  רכיבה על גבי פילים, אירועי מוסיקה וריקודים, שעור יוגה, שייט בסירות, שיעור בישול, נסיעות בריקשה ועוד הפתעות...
 • טיפים - לנותני השירותים בהודו
 •  פגישת הכנה לטיול, בה יינתן תדרוך מקיף על כל הקורה בטיול.
 • קבלת תיק מטייל מושקע, עם מידע מודפס, מפות ועוד...

מחיר הטיול אינו כולל:

 • 3 ארוחות לאורך הטיול (בשדות תעופה / רכבות) ושתייה שהיא מעבר למים מינרלים
 • ויזה להודו – מצוין בנפרד. עלותה דרכנו 90 דולר
 • ביטוח נוסעים (חובה). 
 • הוצאות בעלות אופי אישי כגון: עיסויים וטיפולי ספא לסוגיהם, טלפונים, כביסה, קניות אישיות, מזכרות, מתנות, הזמנות אישיות בבתי המלון וכד'.
 • כל הוצאה הנגרמת משינוי של המטייל, או כל גורם בלתי צפוי אחר בתוכנית המקורית.
 • כל פעילות עצמאית, ו/או שאינה במסגרת כלל הקבוצה.
 • כל דבר החורג מ"תוכנית הטיול" וכל דבר שאינו מוזכר בסעיף "מחיר הטיול כולל" .
טופס הרשמה לטיול נשים לרג'סטן והודו הקלאסית
שים לב! הטופס תומך בהוספת מספר מטיילים לא הגבלה
פרטי קרובים הנשארים בארץ:

הוסף מטייל
סוג החדר המבוקש במלונות:
* חדר עם שותף יתאפשר במידה שימצא שותף מתאים, במידה ולא יימצא השותף ישתמש המטייל בחדר ליחיד וישלם את “התוספת - חדר ליחיד”
הערות ובקשות מיוחדות למיקום הישיבה/אוכל בטיסה:
חתימת המטייל:
אני מתחייב להסדיר את כל התשלומים הכלולים ב"מחיר הטיול", כולל תוספות במידה שישנם כאלו, כסדרם ולפי המועדים שנקבעו. במקרה של שינויים בתוכנית הטיול, או מצבים בלתי מתוכננים, או שימוש באלמנטים שלא תומחרו "במחיר הטיול", ידוע לי שישנה אפשרות שאצטרך להוסיף במקום את תוספת העלות הכספית היחסית לשינוי. אני מתחייב שבזמן הטיול יהיה ברשותי ביטוח נוסעים כמפורט ובמידה שיש לי בעיה בריאותית הידועה לי איוועץ ברופא המטפל שלי, אקבל את אישורו להשתתפותי בטיול ואת הנחיותיו ובנוסף אפרט אותה כאן:

אסף גדרון

בוגר מדרשת שדה בוקר,בעל תואר ראשון בביולוגיה, תואר שני באקולוגיה מדברית, ממקימי "אשרם במדבר" ומכור להודו. חי ומטייל בהודו ב 7 השנים האחרונות. חובב יערות וערים קדושות.

"מאז המפגש הראשוני עם הודו בשנת 95'  הודו לא מפסיקה לסקרן אותי. הגיוון האנושי, התרבותי, הדתי של העולם האדיר הנקרא הודו הוא כמערת אוצרות ללא סוף. הטבע הפראי ושילובו עם התרבות העתיקה תמיד הילכו עלי קסם. ביליתי למעלה מ 7 שנים נטו בהודו והיד עוד נטויה".  

 

רוני גורופי

מדריכת ומפיקת טיולים בהודו בחברת 'לגעת בהודו' ומרגישה מחוברת בלב ובנשמה לרוח של הודו.

ממקימי לגעת בהודו, מייעצת ומפיקה טיולים להודו לנוסעים עצמאיים ולקבוצות ומדריכה ותיקה להודו. מבלה את רוב זמנה בקראלה שבדרום הודו והובילה את אהרוני וגידי במסעם המופלא בדרום הודו.

" אל הודו הגעתי בשנת 2002 והתאהבתי מייד. מאז, אני מסתובבת הרבה בהודו, מוקסמת כל פעם מחדש מהעושר התרבותי, מהעוצמה האדירה של החיים ומהרבגוניות הרבה. מאז 2008 אני זוכה לשלב את אהבתי עם עבודתי ולהביא לידי ביטוי את היצירתיות שבי בהפקת הטיולים, משלב הרעיון וההשראה ועד הטיול בשטח."