מהו הזמן הכי טוב לטוס להודו?
הצעות מיוחדות
04-6898088 facebook facebook facebook

מהו הזמן הכי טוב לטוס להודו?


מאת: צוות לגעת בהודו 26/11/18

"מתי הכי טוב לטוס להודו?" זוהי השאלה הראשונה שעולה לראש כאשר מתכננים נסיעה להודו, תת היבשת הצבעונית. אנחנו מכירים את העדפות זמני הנסיעה למקומות אחרים בעולם. בדרך כלל נעדיף לנסוע בימות הקיץ החמימים או בתקופות האביב על מנת שנוכל לטייל בטמפרטורות נוחות המאפשרות תזוזה ממקום למקום ללא בעיה, ישנו היצע גדול של מקומות תיור, נוחות מקסימלית מבחינת לבוש ותזוזה קלה מקום למקום ללא הפתעות אקלים ומזג אוויר. הודו מציעה מקומות רבים לטיול, כאשר כל אזור שונה מאחד למשנהו. צפון הודו מזכיר יותר אזורים אירופאיים מלאי צמחייה והרים מושלגים. במרכז הודו תוכלו ליהנות מנוף ותרבות מדברית ובדרום, יהיו אלו החופים המדהימים של גואה, קראלה, פונה המפורסמת אליה מגיעים במיוחד כדי לבקר ולמדוט (לעשות מדיטציה) באשראם המפורסם של אושו וכמובן, איי אנדמן המרהיבים ביופיים.

השאלה הנכונה היא – לאן? 

כשמדובר בהודו, השאלה היא לא מתי כדאי לנסוע להודו אלא, לאיזה איזור כדאי להגיע ובאיזה תקופה? מאחר והודו היא תת יבשת עצומה, הנמצאת בדיוק על קו המשווה (בדומה לישראל), תנאי מזג האוויר שונים ומשתנים ממקום למקום. זמני העונות שלה דומים לזמני העונות כפי שאנחנו מכירים אותן בישראל, אך אופיין קצת שונה. למשל, החורף הוא לא בהכרח העונה הגשומה של השנה. גשמי הודו, הנקראים מונסונים יורדים בתחילה בדרום הטרופי של תת היבשת בחודש יוני ומתפשטים בהדרגה לכל האזורים.

חלוקת החודשים המתאימים לטיול באזורים השונים: 

אוקטובר עד מרץ – דרום הודו

חודשים בהם כדאי לבחור לטייל במדינת אנדרה פראדאש בדרום הודו.
בזמן שבצפון הודו קר מאוד בחודשים אלו, הטמפרטורות צונחות ושלג צח מכסה את האזור. לעומת זאת, בדרום יהיה נעים ולא חם מידי. קחו בחשבון שמידת החום (שעשויה לעבור את ה40 מעלות צלזיוס), עולה ככל שמתקרבים לסיומה של התקופה.

קראו בהרחבה על תוכנית הטיול שלנו לדרום הודו

סירה בנהר עם עצים ונוף ירוק בדרום הודו

מרץ עד אוקטובר – צפון הודו

בזמן שדרום הודו מתחממת, תוכלו לנסוע לבקר בצפון הודו, במדינת הימאצ'ל פאראדיש, שם הסתיימה תקופת החורף ומזג האוויר הופך נעים ומומלץ לשהות, טיול או טרקים באזור. תוכלו ליהנות מסימני החורף שעבר בדמות השלג המעטר את הרי ההימלאיה, אך בכפרים עצמם באזור דרמסלה או עמק פרוואטי יהיה נעים ומתאים מאוד לטיול במזג אוויר קליל ונוח. שימו לב, כי גם בחודשים אלה ייתכן כי מדינת לה, הקרובה לקשמיר תהיה סגורה למבקרים. לכן מומלץ לבדוק זאת טרם נסיעתכם. 

הטיולים שלנו לצפון הודו

הרים וטבע בצפון הודו

נובמבר עד ינואר – מרכז הודו

בחודשים אלו יהיה קר מאוד בצפון הודו, אך מזג אוויר נעים ונוח ישרור במדינת ראג'אסטן המדברית שנמצאת במרכז הודו. זה הוא זמן נהדר, נעים בו לא חם מידי לטייל באזור המדברי של הודו, מחוז ראג'סטן – פושקר היפה, אודייפור הציורית וג'ייאפור עיר הבירה הבנויה מבנים יפיפיים שיכניסו אתכם לאווירת אלאדין אמיתית. בחודשים נובמבר עד מרץ מתקיימת עונת התיירות באזור זה. השווקים מתמלאים בתיירים ומקומיים העורכים את הקניות שלהם, הסוחרים מגיעים דרומה למכור את מרכולתם. טיולי גמלים מוצעים לכל מתעניין וטיולי מדבר מוצעים בכל אזור ראג'סטן.

הטיול הצבעוני לרג'סטאן עם לגעת בהודו

עולי רגל למקדש בכפר פושקר

בהודו כמו בהודו, הכל אפשרי. זאת לא קלישאה. תוכלו להגיע אליה בכל חודש בשנה, רק הקפידו להגיע לכל אזור בעונה המתאימה. כך תוכלו ליהנות מהשפע שהאזור מציע, מטיול נוח ונעים ומעבר לאזור הבא בסיומה של העונה הפעילה.